Maskva kuria mirtinai pavojingus robotus

Rusija stengiasi automatizuoti dalį savo kariuomenės – kuria mirtinai pavojingus robotus, praneša „Forbes“.
Robotas
Robotas / Dienraščio „15 minučių“ archyvo nuotr.

Pirmosios žinios apie tokias Rusijos pastangas pasirodė praėjusių metų pradžioje, kai Rusijos gynybos ministras pareiškė, kad valstybė nori sumažinti išlaidas kariuomenei, investuodama į robotus. Nuspręsta investuoti 2,4 mlrd. dolerių per dvejus metus.

Vėliau tais pačiais metais Rusija pademonstravo sarginį šunį–robotą, galintį šaudyti. Sukurti „Izhevsk Radio Plant“, šie robotai turi kameras, radarus, tolimačius ir 12,7 milimetrų ginklus. Galintis judėti beveik 50 kilometrų per valandą greičiu, turintis 10 valandų veikiančią bateriją ir savaitės miego režimą, robotas nėra terminatorius, tačiau vis tik gąsdinantis robotas.

Galintis judėti beveik 50 kilometrų per valandą greičiu, turintis 10 valandų veikiančią bateriją ir savaitės miego režimą, robotas nėra terminatorius, tačiau vis tik gąsdinantis robotas.

Žinoma, tai nėra nauja. Praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje Rusija kūrė nuotoliniu būdu kontroliuojamus teletankus. 1941 metais į mūšį prieš nacius jie išsiuntė du batalionus tokių tankų, nors jiems mūšyje ir sekėsi ne kaži kaip. JAV radijo bangomis valdomi lėktuvai yra Rusijos teletankų versija, tačiau amerikiečiai neleidžia robotams šaudyti (tokios politikos laikosi ir Prancūzija, Vokietija, Nyderlandai ir Didžioji Britanija).

Tačiau Rusija tuo nesirūpina. Dmitrijus Rogozinas, Rusijos vicepremjeras, kalbėjo apie Rusijoje kuriamus robotus, kurie turės galimybę šaudyti, ir juose įdiegtos sistemos sugebės pačios organizuoti puolimą.

2007 metais JAV išbandė bombas nukenksminantį robotą, tačiau programa buvo nutraukta dėl netikėtų roboto veiksmų. Kitaip tariant, baiminamasi, kad robotai gali išprotėti ir pradėti šaudyti į savo valstybės karius.  Tačiau Rusija dėl to nesijaudina.

2014 metų gegužę Jungtinės Tautos organizavo pirmą susirinkimą dėl robotų-žudikų keliamo pavojaus. Susitikimas buvo neformalus, tačiau jo metu priimtas sprendimas uždrausti visiškai automatizuotus ginklus iš Kubos, Ekvadoro, Egipto, Pakistano.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius