Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO laivų junginys – Klaipėdos jūrų uoste

Sekmadienį į Klaipėdos uostą atplaukė Lietuvos karininko vadovaujamas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys
Srž. Audriaus Vitkausko nuotr. / Sekmadienį į Klaipėdos uostą atplaukė Lietuvos karininko vadovaujamas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį į Klaipėdos uostą atplaukė Lietuvos karininko vadovaujamas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys, kartu su šiam NATO laivų junginiui priskirtu Lietuvos kariuomenės (LK) Karinių jūrų pajėgų (KJP) laivu „Jotvingis" (N42). Šio logistinės paskirties vizito metu oficialių renginių ar junginio laivų lankymo nebus organizuojama.

Prieš atvykstant į Klaipėdą, rugsėjo 13 d. Lietuvos teritoriniuos vandenyse NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys kartu su LK KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centru vykdė pagalbos suteikimo jūroje pratybas. Šiose pratybose su 8 NATO junginiui priskirtais laivais dalyvavo ir Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis MI8. 

Nuo balandžio mėn. NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės junginio laivai yra dislokuoti Baltijos jūros regione, siekiant stiprinti saugumą jūroje  ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą  ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.

unginiui vadovauja Lietuvos karininkas komandoras Giedrius Premeneckas.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės junginio laivai yra dislokuoti Baltijos jūros regione, siekiant stiprinti saugumą jūroje  ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą  ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-ąją grupę, kartu su Lietuvos laivu sudaro dar 7 šalių priešmininės kovos laivai iš Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos. NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės junginys toliau veikia Baltijos jūroje vykdant padėties jūroje stebėjimą ir užtikrinant  jūrinį saugumą.

Šį NATO junginį sudarantys kariniai laivai, tarp kurių yra ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis", rugpjūčio 11-28 d. vykdė junginio taktinius mokymus  Baltijos jūroje, rugpjūčio 15-17 d. lankėsi Rygos (Latvija), rugpjūčio 22-24 d. – Talino (Estija) bei rugpjūčio 28-31 d. – Turku (Suomija) uostuose, o rugsėjo 1-11 d. dalyvavo tarptautinėse karinėse pratybose „Northern Coast 2014" (,,Šiaurės krantai 2014") vykusiose Šiaurinėje Baltijos jūros dalyje, bei Suomijos teritoriniuose vandenyse.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės junginys skirtas aprūpinti aljansą nuolatiniais jūrų pajėgumais pratybų ir realių operacijų atvejais. Šio NATO jūrinio junginio uždaviniams atlikti laivus skiria NATO jūrinės valstybės. Junginiui po pusmetį vadovauja vis kitos NATO valstybės atstovas.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-oji grupė ir ją sudarantys laivai taip pat yra NATO greito reagavimo pajėgų sudėtinė dalis.  Tai reiškia, kad aktyvavus šias pajėgas, pajėgas sudarantys laivai yra paruošti nedelsiant išvykti į operacijos rajoną, taip užtikrinant operatyvų NATO užduočių vykdymą.

Komentarai
Temos NATO
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min