Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pentagonas rengia NATO pratybas 350 kilometrų nuo Krymo

„USS Truxtun“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „USS Truxtun“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinės Amerikos Valstijos, siekdamos nuraminti Rusijos veiksmų Kryme išgąsdintas NATO partneres, šią savaitę Vidurio Europoje pradeda net kelerias karines pratybas, praneša agentūra „Reuters“.

Juodojoje jūroje JAV eskadrinis minininkas dalyvauja manevruose kartu su Rumunijos ir Bulgarijos karo laivais.

Tuo tarpu Lenkijoje amerikiečių naikintuvai atvyksta dalyvauti pratybose į Lasko oro bazę.

Vašingtonas pabrėžė, kad abejos pratybos buvo suplanuotos dar prieš prasidedant Ukrainos krizei, tačiau kartu tai paramos ženklas NATO narėms, nerimaujančioms, kad Rusijai ėmus siautėti po Ukrainos bus jų eilė.

Pasak pareigūnų, pratybos Lenkijoje buvo sustiprintos po Rusijos intervencijos Kryme.

Pirmadienį Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas sakė, kad iš pradžių planuotos pratybos turėjusios būti daug mažesnės, jose turėjo dalyvauti tik transportiniai lėktuvai.

Po įvykių Kryme Varšuva paprašė Pentagono atsiųsti naikintuvus. Į Lenkiją šią savaitę atvyksta mažiausiai 12 F-16 lėktuvų su 300 žmonių įgula.

Tačiau po įvykių Kryme Varšuva paprašė Pentagono atsiųsti naikintuvus. Į Lenkiją šią savaitę atvyksta mažiausiai 12 F-16 lėktuvų su 300 žmonių įgula.

Dėl Ukrainos krizės JAV pasiuntė papildomų lėktuvų ir į Lietuvą, iš kur jie saugos Baltijos šalių oro erdvę.

Aljansas pirmadienį taip pat pranešė, kad virš Lenkijos ir Rumunijos pradedami žvalgybiniai skrydžiai, turintys stebėti padėtį Ukrainoje.

Tuo tarpu Juodosios jūros manevruose dalyvauja JAV karo laivas „USS Truxtun“ su maždaug 300 žmonių įgula, Italijoje bazuojamos amerikiečių Šeštosios flotilės dalis.

Pratybose taip pat dalyvauja Bulgarijos fregata „Drazki“ ir trys Rumunijos laivai, pasak Bulgarijos gynybos ministerijos pranešimo. Pratybos vyks tarptautiniuose vandenyse į pietryčius nuo Rumunijos uosto Konstantos.

Konstanta yra už maždaug 350 km nuo Sevastopolio, kuriame stovi Rusijos Juodosios jūros laivynas.

„Pratybų tikslas – padidinti operatyvinį suderinamumą tarp NATO karo laivų, pagerinti tarpusavio supratimą ir sustiprinti įgūlų pasirengimą jūroje“, – teigia Bulgarijos ministerija.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min