Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų karo laivai ir lėktuvai Lietuvos ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vaikė civilius laivus

Rusijos karo laivas Baltijos jūroje
KAM nuotr. / Rusijos karo laivas Baltijos jūroje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos kariuomenė kartu su sąjungininkais buvo priversta reaguoti į laivybos trukdymą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Pratybas vykdę Rusijos karo laivai bei lėktuvai Lietuvos ekonominėje zonoje elgėsi kaip Rusijoje – vaikė civilius laivus.

Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad gegužės 26 d., tarp 10 iki 11 val. ryto, Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos radijo ryšiu gavo pranešimų apie Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje esančius Rusijos Federacijos laivus.

Buvo pranešta, kad dėl Rusijos vykdomų raketinių pratybų jūroje šie laivai nurodo keisti kursą Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantiems civiliniams laivams.

Pasak krašto apsaugos ministro Juozo Oleko, nors suprantama, kad pratybas organizuojanti šalis turi užtikrinti laivybos saugumą, tačiau kartu kelia susirūpinimą tai, kad pastaruoju metu Rusija rengia karines pratybas, į kurių saugumo zoną patenka Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos teritorijos.

Reaguojant į pranešimus, į Lietuvos išskirtinę ekonominę zoną buvo išsiųstas budintis Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „Aukštaitis“ P14, kuris identifikavo Rusijos Federacijos Baltijos karinio laivyno „Stereguchij“ klasės karinę korvetę ir laivą, skirtą kovai su povandeniniais laivais. Taip pat buvo išsiųstas Karinių oro pajėgų budintis sraigtasparnis Mi-8, kurio įgula laivus nufotografavo iš oro.

Apie 13 val. radiolokacinėmis priemonėmis virš Lietuvos Respublikos išskirtinės ekonominės zonos taip pat buvo užfiksuoti du Rusijos Federacijos kariniai orlaiviai SU-24 ir vienas SU-27.

Karinė korvetė iš Lietuvos ekonominės zonos išplaukė apie 14 val., kitas laivas apie –15 val.

Apie 13 val. radiolokacinėmis priemonėmis virš Lietuvos Respublikos išskirtinės ekonominės zonos taip pat buvo užfiksuoti du Rusijos Federacijos kariniai orlaiviai SU-24 ir vienas SU-27.

Todėl buvo pakelti du Estijos Amari aviacijos bazėje budintys Danijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16, kurie šiuo metu sustiprina NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Tai jau antras toks incidentas šiais metais, kai dėl Rusijos Federacijos vykdomų karinių pratybų trukdomas civilinių laivų eismas Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje nedraudžiama plaukti užsienio šalių laivams, tai pat ir kariniams, tačiau jie privalo deramai atsižvelgti į pakrantės valstybės teises ir pareigas ir nevaržyti išimtinių pakrantės valstybės teisių išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min