Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmadienio rytas Donecke: Rusijos smogikai sužvėrėjo, sulyginti su žeme 4 namai

Donecko oro uostą atakuojantys smogikai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Donecko oro uostą atakuojantys smogikai
Šaltinis: BNS ir 15min.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos separatistų bastione Donecke anksti sekmadienį prasidėjo intensyvi artilerijos ugnis, tokio lygio, kokio regione nebuvo nuo to laiko, kai rugsėjį buvo pasirašytas susitarimas dėl ugnies nutraukimo.

Šaudymas netoli miesto centro pradėjo intensyvėti 2 val. (1 val. Lietuvos laiku) ir tokiu pačiu intensyvumu girdėjosi po dviejų valandų, pranešė žurnalistai.

Tačiau kol kas neįmanoma įvertinti šio apšaudymo artilerijos sviediniais pasekmių – dėl naktinės komendanto valandos, kurią sukilėlių vadovybė įvedė Donecke ir netoliese esančioje Makijivkoje.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) šeštadienį pareiškė susirūpinimą tuo, kad jos stebėtojai pamatė tankų, haubicų ir šarvuočių be skiriamųjų ženklų kolonas, judėjusias per prorusiškų separatistų kontroliuojamą teritoriją Rytų Ukrainoje.

Papildyta 21.50 val. Sekmadienį žuvo du milicininkai. Sekmadienį antiteroristinės operacijos zonoje ATO prorusiški diversantai Ukrainos pajėgas puolė itin aršiai, sudavė 33 smūgius. Šaudyta ir snaiperių šautuvais, ir iš „Grad“ sistemų, ir minosvaidžiais. Prie Poltavos eidami tarnybą žuvo du milicininkai, vienas sunkiai sužeistas. 

Papildyta 14.40 val. Doneckas skęsta liepsnose. Intensyviausiai apšaudomi du Donecko rajonai: Kuibyševo ir Kijevo. Kai kurie namai visai nušluoti nuo žemės paviršiaus, kitur tik apgriauti. Kol kas neaišku, ar yra žuvusių. Sprogimų epicentruose ieškoma palaikų, gesinami gaisrai. Skaičiuojama, kad visiškai sugriauti keturi daugiabučiai.

Miesto merija praneša, kad gyvybiškai svarbios sistemos veikia, nors avarinėms tarnyboms tenka nuolat atstatinėti elektros tiekimą. Funkcionuoja ir miesto transportas.

Rusijos remiamos pajėgos ATO (Antiteroristinės operacijos) zonoje intensyviai apšaudo Ukrainos karius sistemomis „Grad“, taip pat minosvaidžiais ir automatiniais šaunamaisiais ginklais.

„Unian“ praneša, kad praėjusią parą žuvo trys Ukrainos kariai, 13 sužeistų.

Papildyta 11.21 val. Rusijos samdiniai netaupo sviedinių. Kanalo TCH duomenimis, smogikai pasistiprino šaudmenimis, kuriuos jiems atvežė V.Putino siųsta humanitarinės pagalbos siunta. Tai leidžia Rusijos remiamiems separatistams ir samdiniams stiprinti Donecko oro uosto puolimą.

Kaip pažymi unian.net, smogikai akivaizdžiai netaupo sviedinių ir šovinių. Ypač sunkus mūšis užvirė netoli Donecko oro uosto esančioje gyvenvietėje Peskuose. Ukrainos kariams atremti smogikų puolimą padėjo savanoriškojo korpuso kovotojai, ginkluoti patranka „Rapyra“. Jie puikiai žinojo, kur įsitvirtinęs priešo kulkosvaidininkų „lizdas“, todėl stengėsi jį sunaikinti.

Pasienyje žuvo du Ukrainos kariai

Pranešama, kad lapkričio 8 d. netoli Luhansko, pakliuvę į Rusijos diversantų paspęstus spąstus, užlipę ant minų žuvo du Ukrainos pasieniečiai.

 Pastebimas karinės technikos judėjimas

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka sakė, kad mažiausiai 32 tankai, 16 haubicų ir 30 sunkvežimių, vežančių kovotojus ir šaudmenis, įvažiavo į šalies rytinį regioną, kirtę sieną su Rusija. Pasak jo, į sukilėlių kontroliuojamą teritoriją iš Rusijos taip pat sunkvežimiais buvo įvežti trys radiolokacijos kompleksai.

A.Lysenka nepateikė jokių konkrečių įrodymų, taip pat kol kas nežinoma, kaip jo institucija gavo šią informaciją, nes dalis Ukrainos rytinės sienos su Rusija nuo rugpjūčio yra kontroliuojama separatistų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min