Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teroristai Luhanske šturmuoja karinį dalinį

Luhanskas antradienio vakare
Kadras iš filmuotos medžiagos / Luhanskas antradienio vakare
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Luhanske jau antra diena apsuptyje laikomi Ukrainos pasieniečiai vis dar nesulaukia pagalbos iš šalies ginkluotųjų pajėgų. Jų kolegos iš kitų vietovių perspėja, kad jeigu valdžia nedelsiant neatsiųs pastiprinimo, jie patys apleis savo postus ir vyks padėti apsuptiesiems. Ukrainos pajėgoms nesiseka ir užkirsti kelio teroristų patekimui į Luhanską – pranešama, kad iš Rusijos atvyko kelios dešimtys sunkvežimių su ginkluotais asmenimis.

23.37 val. Teroristai šturmuoja karinį dalinį

Antradienio vakarą Luhansko miesto rytinėje dalyje užvirė mūšiai. Keli šimtai teroristų apsupo Nacionalinės gvardijos milicijos pulką, prasidėjo susišaudymas.

Liudininkai TSN.ua pasakoja, kad girdėti sprogimai, pavieniai ir automatinių ginklų šūviai. Nacionalinės gvardijos spaudos tarnyba pranešė, kad teroristai naudoja kulkosvaidžius ir minosvaidžius.

VIDEO: Teroristai Luhanske šturmuoja karinį dalinį
VIDEO: Mūšiai Luhanske

23.25 val. Plūsta teroristai 

Luhansko srities miesto Sverdlovsko gyventojai TSN.ua pasakojo, kad iš Rusijos į Ukrainą netrukdomi plūsta teroristai. Jiems tą padaryti labai lengva – pasieniečiai, turėję saugoti sieną šioje teritorijoje, išsiųsti į Deakovą. Buvo manoma, kad būtent per čia į Ukrainą bandys patekti teroristai.

Gyventojai teigia matę bent 5 šarvuočius ir 20 sunkvežimių, kuriais iš Rusijos atvyko teroristai. Jie gilyn į Ukrainą nevažiuoja – įsikūrė vaikų stovykloje kartu su vietiniais ekstremistais. 

Anksčiau 15min.lt rašė, kad šimtai iki dantų ginkluotų teroristų iš Čečėnijos Ukrainos sieną kerta be jokio pasipriešinimo, sumokėję korumpuotiems pasieniečiams 15 tūkst. eurų.

„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr./Prorusiški teroristai Luhanske
„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr./Prorusiški teroristai Luhanske

18.50 val. Kiti pasieniečiai skelbia ultimatumą ginkluotosioms pajėgoms

Ukrainos sienos apsaugos pareigūnai, dirbantys kitose Luhansko vietose, reikalauja ginkluotųjų pajėgų nedelsiant atsiųsti pagalbą teroristų apsuptiems pasieniečiams. Jeigu ne, jie paliks savo postus ir patys važiuos padėti kolegoms, portalui pravda.com.ua sakė vienas iš apsuptų pasieniečių.

„Galite tai vadinti arba ultimatumu, arba kaip norite. Tačiau jeigu mūsų vyrukai nesulauks jokios pagalbos, tuomet pasieniečiai iš kitų būrių atvyks mums padėti, nes situacija yra labai bloga“, – sakė jis.

Pasieniečiai atsišaudo į teroristus, per garsiakalbius skamba himnas

Jis piktinosi, kad jau daugiau nei pusantros paros apsuptų pasieniečių padėtis – nepavydėtina. Jie turi nuolat atrėminėti teroristų atakas, o nesulaukia jokios realios pagalbos iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų – buvo atskridę tik keli sraigtasparniai, kurie šiek tiek pašaudė ir išskrido. „Pasieniečiai atsišaudo į teroristus, per garsiakalbius skamba himnas“, – sakė jis.

Pasienietis patvirtino, kad teroristai stiprina savo pajėgas ir rengiasi naujam puolimui. Tarp teroristų matyti ir nemažai kazokų.

18.19 val. Teroristai rengiasi naujai atakai

Aplink jau antra diena puldinėjamą Luhansko pasieniečių dalinį teroristai buria naujas pajėgas, pranešė Ukrainos vyriausybė.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad teroristai apsiginklavę kulkosvaidžiais, granatsvaidžiais ir minosvaidžiais, rašo ukrinform.ua.

Teroristai apsiginklavę kulkosvaidžiais, granatsvaidžiais ir minosvaidžiais

„Ataka kaip keršto akcija gali prasidėti bet kuriuo metu“, – rašoma pranešime. Jame pabrėžiama, kad pasieniečiai neketina pasiduoti ir rengiasi atremti teroristus.

16.10 val. Rusijoje formuojamos ginkluotos grupuotės ir siunčiamos į Ukrainą

Rusijos teritorijoje formuojamos kovotojų grupuotės, kurios bus siunčiamos į Ukrainą, pranešė antiteroristinės operacijos štabas.

Pajėgų atstovas Vladislavas Selezniovas informavo, kad naujos kovotojų grupuotės formuojamos Rusijos Kuibyševo srityje, iš kur bus perkeltos į Ukrainos teritoriją.

„Antiteroristinės operacijos vadovybė turi operatyvinės informacijos apie tai. Imamasi atitinkamų priemonių. Situacija valdoma. Bet kurios nelegalios ginkluotos formuotės esančios Ukrainos teritorijoje, bus sunaikintos, jei nesutiks pasiduoti“, – Unian.net cituoja V.Selezniovą.

14.45 val. Separatistai susprogdino geležinkelio tiltą

Luhansko srities Lysyčansko mieste sukilėliai susprogdino geležinkelio tiltą, praneša Unian.net.

Pasak liudininkų, teroristai tiltą susprogdino bijodami, kad užkirstų kelią besiartinančioms Ukrainos pajėgoms, vykdančioms antiteroristinę operaciją.

Separatistai susprogdino Lysyčansko geležinkelio tiltą
Separatistai susprogdino Lysyčansko geležinkelio tiltą

12.01 val. Rytų Ukrainoje teroristai nužudė 181 žmogų

Nuo teroristų rankų Rytų Ukrainoje žuvo 181 žmogus, 59 iš jų – kariškiai, skelbia tsn.ua.

Ukrainos generalinio prokuroro pareigas einantis Olegas Machnickis taip pat informavo, kad dar 293 žmonės buvo sužeisti. 

11.45 val. Sunaikino teroristų stovyklą

Laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas pranešė, kad naktį į antradienį Ukrainos kariuomenė sunaikino slaptą teroristų stovyklą Luhansko srityje. Jis teigė, kad buvo nukauta „pakankamai daug“ teroristų.

O.Turčynovas taip pat informavo, kad šiuo metu vykdomas aktyvus antiteroristinių veiksmų kompleksas, stengiantis išlaisvinti šiaurinį Donecko rajoną. 

10.19 val. Patikslintas sprogimo Luhansko administracijos pastate aukų skaičius

Septyni žmonės žuvo pirmadienį per sprogimą Ukrainos rytiniame Luhansko mieste esančiame srities administracijos pastate, pranešė naujienų portalas CXID.info, remdamasis administracijos sveikatos apsaugos departamento direktoriaus informacija.

Dar aštuoni žmonės buvo paguldyti į ligoninę, jų „būklė sunki“, sakė direktorius Pavlo Malyšas.

„Daugelis sužeistųjų sužaloti skeveldrų“, – pridūrė jis.

Anksčiau prorusiškų separatistų paskelbtos „Luhansko liaudies respublikos“ spaudos tarnyba buvo pranešusi, kad administracijos pastate per minėtą sprogimą žuvo šeši civiliai ir keli sukilėliai.

Pranešime buvo nurodyta, kad tarp žuvusiųjų buvo separatistų „sveikatos apsaugos ministrė“ Natalija Archipova.

Kovotojai teigė, kad Ukrainos vyriausybinių pajėgų lėktuvas ant pastato numetė bombą, bet aukšto rango kariškis Oleksandras Rozmaznynas sakė, kad kovotojai paleido „žemė oras“ tipo raketą.

Kaip praneša Ukrainos žiniasklaida, kovotojai mėgino numušti naikintuvą, bet nepataikė, ir raketa smogė į langą administracijos pastate.

VIDEO: Sprogimas Luhansko centre

10.09 val. Užpuolė ukrainiečių koloną

Antiteroristinės operacijos karius, vykstančius į Slovjanską, užpuolė teroristai. Skelbiama, kad 1 ukrainiečių karys žuvo, dar 13 sužeisti, apie teroristų nuostolius nežinoma.

Teroristai užpuolė koloną, vykusią iš Iziumo į Slovjanską. Ukrainiečių kariai atrėmė ataką, tačiau įvykio vietoje vis dar vyksta susišaudymas. 

08.41 val. Mūšiai Slovjanske ir Kramatorske

Antiteroristinėje operacijoje dalyvaujantys Ukrainos kariai pradėjo puolimą Slovjanske ir Kramatorske. Civiliams čia rekomenduojama likti namuose. Tai „Facebook“ paskelbė šalies vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas. Jis taip pat informavo, kad Slovjanske vyksta labai intensyvus susišaudymas, sunaikinti keli teroristų kontrolės postai.

Tuo tarpu portalas tsn.ua informavo, kad Kramatorske prie oro uosto naktį vyko mūšis. Jis truko bent kelias valandas. Vietos gyventojai informavo, kad tokių susišaudymo jie mieste dar negirdėjo. Netoli oro uosto gyvenantys žmonės pranešė, kad Ukrainos kariuomenė puolė prie gyvenamųjų namų įrengtą teroristų kontrolės postą. 

Veržiasi į Ukrainą

Tai, kad teroristai ruošiasi įsiveržti į Ukrainą, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė  bataliono „Azov“ vado pavaduotojas Jaroslavas Gončiaras.

Jis teigė, kad per sieną ketina prasiveržti apie 800 teroristų, yra suformuota 20 „Kamaz“ automobilių kolona.

Kaip jau skelbta, pirmadienio naktį Luhanske teroristai pradėjo pasieniečių puolimą. Pasieniečius Luhanske puldinėjo apie 500 teroristų, puldami jie naudojo kulkosvaidžius, granatsvaidžius ir automatus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min