Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tragedija Slovjanske: teroristai numušė sraigtasparnį – žuvo atostogų namo skridęs generolas ir jo kariai, teroristai sunaikinti

generolas majoras Volodymyras Kulčyckis
nuotr. iš „Facbook“ nuotr. / generolas majoras Volodymyras Kulčyckis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienio rytą Ukrainos mieste Slovjanske girdisi sprogimai ir automatinių ginklų kalenimas. Kaip rašo „Ukrainskaja pravda“, mieste vyksta susirėmimai. Įdienojus liudininkai pranešė, kad Slovjanske ir Kramatorske susirėmimai baigėsi, šūvių ir sprogimų nebegirdėti.

Papildyta 18.08 val. Sunaikino sraigtasparnį numušusius teroristus

Ukrainos nacionalinė gvardija informavo, kad teroristų grupuotė, numušusi sraigtasparnį, sunaikinta, skelbia unian.net. 

Išplatintame pranešime skelbiama, kad antiteroristinę operaciją vykdančios pajėgos iš oro apšaudė teritoriją, kurioje vyko susirėmimas, ir sunaikino teroristus. 

Papildyta 13.15 val. Numuštas Ukrainos pajėgų sraigtasparnis

Prorusiški sukilėliai ketvirtadienį numušė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sraigtasparnį per susirėmimus Slovjansko mieste, pranešė naujienų agentūros „The Associated Press“ (AP) žurnalistas.

AP reporteris matė, kaip sraigtasparnis nukrito per mieste vykstančias kautynes.

Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas pranešė, kad per incidentą žuvo 14 Ukrainos karių. Vienas iš jų – generolas majoras Volodymyras Kulčyckis.

Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas pranešė, kad per incidentą žuvo 14 Ukrainos karių. Vienas iš jų – generolas majoras Volodymyras Kulčyckis.

„Dabar gavau informaciją tiesiai iš Slovjansko, kad teroristai iš rusiško ginklo – nešiojamojo zenitinio raketų komplekso – numušė mūsų sraigtasparnį, kuris skraidino kariškius rotacijai. 14 mūsų kariškių žuvo kartu su generolu Kulčyckiu“, – O.Turčynovas sakė per parlamento posėdį.

Vis dėlto Unian.net cituoja antiteroristinės operacijos atstovą Vladislava Selezniovą, kuris teigia, kad sprogus Nacionalinės gvardijos sraigtasparniui žuvo ne 14, o 10 karių.

„Girdėjau, ką sakė Turčynovas, bet mano turima informacija, sraigtasparnyje buvo 10 žmonių“, – sakė V.Selezniovas. Vienas karys išgyveno, bet yra sunkio būklės.

News.liga.net praneša, kad sraigtasparnis skrido į Karačuno kalvą netoli Slovjansko. Juo Ukrainos kariams buvo skraidinamas maistas, geriamas vanduo ir ginkluotė.

Iškrovus krovinį į sraigtasparnį įsėdo kovotojai bei generolas V.Kulčyckis, kurie buvo išleisti poilsio. Jis sprogo kelios minutės po pakilimo. Manoma, kad į sraigtasparnį buvo paleista raketa arba granata.

Slovjanskas pastaruoju metu tapo pagrindiniu Ukrainos vyriausybės pajėgų ir prorusiškų sukilėlių susirėmimų židiniu.

Susirėmimai Slovjanske ir Kramatorske baigėsi

Tuo tarpu liudininkai Slovjanske ir Kramatorske praneša, kad susirėmimai baigėsi. Padėtis Kramatorske rami, šūvių ir sprogimų nebegirdėti, praneša liudininkai.

Slovjanske susirėmimų garsai buvo fiksuojami 9–10 val. ryte, tačiau po pietų nutilo, praneša Unian.net.

Slovjanske susirėmimų garsai buvo fiksuojami 9–10 val. ryte, tačiau po pietų nutilo, praneša Unian.net.

Papildyta  12.45 val. Naudojama artilerija ir aviacija

Slovjanske ir Kramatorske prasidėjo plataus masto antiteroristinė operacija, kurios metu naudojama artilerija ir aviacija. Taip pat naudojama galinga ugnies sistema „Grad“.

„Po miestą laksto greitosios pagalbos automobiliai. O teroristai specialiai eina į gyvenamuosius kvartalus, iš ten šaudo į Ukrainos karių pozicijas, o paskui iš ten pabėga. Tuomet išeina taip, kad mūsiškiai šaudo į gyvenamuosius kvartalus. Tiesą sakant, tikrieji teroristai, kurie viskam vadovavo, iš miesto jau pabėgo, liko dvidešimtmečiai kvailiai ir 40–45 metų dėdės“, – agentūrai „OstroV“ pasakojo šaltinis Slovjanske.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Išsigandę gyventojai Slovjanske
AFP/„Scanpix“ nuotr./Išsigandę gyventojai Slovjanske

Sprogimai ir šūviai

Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė „Svobodnyj slovjanec“ ir „Slovjansk“.

„Pažadino galingi sprogimai, regis, Semionovkoje. Čerevkovke stiklai išlėkė“, – rašo socialinio tinklo vartotojas „Slovjansk“.

Sako, kad Čerevkovkoje neišleidžia žmonių, vyksta puolimas su lėktuvais ir sraigtasparniais.

„Slovjansko gyventojai, apklijuokite langus lipnia juosta, jeigu išmuš, nebus smulkių šukių“, – rašo jis.

Kitas vartotojas „Svobodnyj slovjanec“ taip pat pranešė, kad mieste kilo neramumai: „Sako, kad Čerevkovkoje neišleidžia žmonių, vyksta puolimas su lėktuvais ir sraigtasparniais.“

Jo teigimu, girdimi sprogimai ir šaudymas.

Pranešama ir apie mobiliojo ryšio sutrikimus, nes perkrautas tinklas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min