Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos karinė technika išgabenta iš Lvovo

Rusijos kariai
Kadras iš filmuotos medžiagos / Rusijos kariai
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį įtampa Rusijos okupuotame Kryme nepaliaujamai augo. Ryte Rusijos kariai, lydimi separatistų įsiveržė į pasienio postą Ščolkine ir Respublikinį karinį komisariatą Simferopolyje. Popiet ekstremistai apšaudė Ukrainos pasieniečių lėktuvą, o į Chersono regione esantį kaimą įžengę rusų kariai jo laukus užminavo.

Šeštadienį Ukrainoje prasidėjus prorusiškoms demonstracijoms rytiniame Donecko mieste, Lenkija paskelbė evakuojanti savo diplomatus iš Krymo. Kanada Rusijai pradėjo taikyti naujas sankcijas – vizų į Kanadą negaus už veiksmus Kryme atsakingi rusų pareigūnai.

00.41 val. Šarvuočiai iš Lvovo išgabenami geležinkeliu

Kelios dešimtys šarvuočių ir karinių sunkvežimių, kurie šeštadienį popiet išvyko iš karinės bazės Lvove, pakrauti į traukinį.

Zaxid.net praneša, kad apie 17 val. karinė technika išvykimo laukė Sknilovo stotyje, kuri yra vakariniame Lvovo priemiestyje. Liudininkai teigia, kad stotyje buvo gausu karių, visi jie buvo gerai nusiteikę.

Gynybos ministerijos atstovas pulkininkas Aleksandras Poroniukas patvirtino, kad karinės transporto priemonės išgabenamos traukiniais, tačiau atsisakė nurodyti, kur.

21.59 val. „Udar“ partija siūlo nedelsiant uždaryti Krymą

Vitalijaus Klyčko partija „Udar“ paskelbė, kad reikia nedelsiant užtverti Krymo sieną su Ukraina, uždaryti Krymo oro erdvę ir nutraukti kelto Krymas-Kubanė reisus. 

„Šiandien tai yra Ukrainos valstybingumo ir teritorinio vientisumo klausimas. Mes turime nedelsiant imtis visų įmanomų žingsnių Rusijos agresijai atremti ir apginti savo suverenumą ir Ukrainos vientisumą“, – rašoma „Udar“ išplatintame pareiškime.

Ukrainos Gynybos ministerijos spaudos centras teigia, kad kariniai daliniai išvyko į mokymus. Pulkininkas Alexandras Poroniukas atsisakė pateikti daugiau detalių – tai, pasak jo, yra karinė paslaptis.

21.48 val. JAV kariuomenė yra pasirengusi ginti savo sąjungininkus Europoje ir remti Ukrainą. JAV siunčia aiškų signalą Rusijai, kad ji yra pasirengusi atsakyti į grasinimus, šeštadienį paskelbė JAV generalinio štabo pirmininkas generolas Martinas Dempsey.

21.25 val. Visoje Ukrainoje pradedamos karinės pratybos

Šeštadienį Ukrainos kariuomenės šarvuočiai ir sunkvežimiai pajudėjo per Lvovą. Kelios dešimtys trasporto priemonių išvyko iš miesto, praneša unian.net. Savo karinę bazę paliko ir dalis Žytomyre tarnaujančių karių.

Ukrainos Gynybos ministerijos spaudos centras teigia, kad kariniai daliniai išvyko į pratybas. Pulkininkas Alexandras Poroniukas atsisakė pateikti daugiau detalių. Tai, pasak jo, yra karinė paslaptis.

Kartu jis paprašė gyventojų būti supratingais dėl kariuomenės judėjimo regione. 

VIDEO: Ukrainos kariuomenė išvyksta iš Lvovo
Ukrainos kariuomenė išvyksta iš Lvovo
VIDEO: Ukrainos kariuomenė išvyksta iš Žytomyro
Ukrainos kariuomenė išvyksta iš Žytomyro

18.55 val. Apšaudytas pasieniečių lėktuvas

Pasieniečių lėktuvui skrendant Krymo pakraščiu, iš automatinių ginklų į jį buvo paleisti šūviai

Šeštadienį apie 17.30 val. ekstremistai Kryme apšaudė pasieniečių lėktuvą.

Sienos apsaugos tarnyba pranešė, kad nedidelis jos lėktuvas patruliavo ties šalies pasieniu, jame nebuvo jokių ginklų. Skrendant Krymo pakraščiu, iš automatinių ginklų į lėktuvą buvo paleisti šūviai. Per išpuolį pareigūnai nenukentėjo.

18.53 val. Į Simferopolį atvyko daugiau Rusijos pajėgų 

Šeštadienio popietę į Simferopolį atvyko apie 90 karinių transporto priemonių, praneša TSN. Visi automobiliai buvo pažymėti Rusijos Federacijos ženklais.

Liudininkų teigimu, koloną lydėjo Rusijos kelių policija su įjungtais švyturėliais. 

18.47 val. Ukrainos pasieniečiai pradėjo specialią operaciją pasienyje

Ukrainos-Moldavijos sieną saugantys pareigūnai pradėjo specialią operaciją, kurios tikslas – neleisti į šalį patekti provokatoriams iš Padnestrės, skelbia unian.net.

„Ši operacija susijusi su pranešimais apie Rusijos karinių pajėgų atkyvumą Padnestrės teritorijoje ir provokatorių verbavimą tam, kad būtų destabilizuota padėtis Odesos srityje“, – teigiama Ukrainos sienos apsaugos tarnybos pranešime.

Kartus su sustiprintomis pasieniečių pajėgomis sieną saugoti stojo ir vidaus kariuomenės kariai. Pranešime teigiama, kad visoje šalyje stengiamasi stiprinti sienos apsaugą. Sienos apsaugos tarnybos aviacija nuolatos stebi ir fiksuoja situaciją. Tęsiasi operacija „Siena“, kuria norima užkirsti kelią atvykti į Ukrainą asmenims, siekiantiems dalyvauti ekstremistinėse akcijose.

Čongaro kaimas Ukrainoje
Čongaro kaimas Ukrainoje

Penktadienį buvo pranešta, kad Ukrainos pareigūnai gavo operatyvinės operacijos apie vykdomą aktyvistų ir kazokų grupuočių verbavimą, kurie, apsimetę vietos gyventojais, turėtų vykti į Odesą ir ten kelti neramumus.

18.00 val. Chersono laukai – užminuoti

Rusijos kariai įsiveržė į Čongaro kaimą Chersono srityje, skelbia news.liga.net. Šis kaimas atsidūrė tarp dviejų ugnių, kadangi yra Krymo regiono pasienyje.

Skelbiama, kad Rusijos kariai užminavo laukus, o į kaimo centrą nukreipė devynių šarvuočių BTR vamzdžius. Aplink kaimą traktoriais taip pat iškastos duobės.

Vietos žiniasklaida rašo, kad kaimo gyventojai yra įtūžę dėl tokių Rusijos veiksmų – protestuodami jie prie savo namų iškabino Ukrainos vėliavas. Kijevo jie prašo įrengti dar vieną patikros punktą priešais kaimą ir apsaugoti juos nuo Rusijos karių. 

17.22 val. Didžiulė Rusijos karių vilkstinė juda į bazę netoli Simferopolio

Kryme keli šimtai rusų karių maždaug 50 sunkvežimių šeštadienį važiuoja į bazę netoli Simferopolio, pranešė naujienų agentūros „Reuters“ reporteriai iš rusų okupuotos Ukrainos provincijos. Karinę vilkstinę lydi aštuoni šarvuočiai, dvi medikų transporto priemonės, benzinvežiai ir kt.

Rusija vis tvirtina, kad Rusijos pajėgos Kryme yra tik savo bazėse greta Juodosios jūros laivyno; tačiau tokius Maskvos tvirtinimus Vašingtonas vadina (prezidento Vladimiro) „Putino pramanais“.

Anksčiau paskelbta, kad kelyje iš Krasnodaro į Novorosijską pastebėta ilga Rusijos karinių pajėgų šarvuočių ir sunkvežimių eilė. Euromaidano puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ rašoma, kad tikriausiai kariai juda link Krymo. 

VIDEO: Rusijos kariai kelyje iš Krasnodaro į Novorosijską
Rusijos kariai kelyje iš Krasnodaro į Novorosijską

17.05 val. Krymo totoriai formuoja savigynos būrius

Tautinių mažumų atstovai Kryme ketina užkirsti kelią provokacijoms ir užtikrinti savo saugumą Rusijos agresijos metu. Krymo totoriai paskelbė aktyviai buriantys savigynos grupes. Jau pirmosiomis dienomis prie jų prisijungė 40 savanorių, dabar iš viso jų yra daugiau nei 200, praneša TSN.

Savanoriai Simferopolyje patruliuoja prastai apšviestose gatvėse, stabdo įtartinus automobilius. Totoriai skelbia, kad šie būriai veiks iki krizės Kryme pabaigos.

16.38 val. Šalia užimto karinio komisariato sumušti žurnalistai

Prie pat šeštadienį užimto Respublikinio karinio komisariato žaliomis uniformomis vilkintys ginkluoti vyrai sumušė žurnalistus ir sugadino jų įrangą, savo „Facebook“ puslapyje paskelbė „Hromadske TV“ žurnalistė Anna Babinets.

„Nubėgus į degalinę aš nufotografavau automobilį, iš kurio iššoko šitos kaukėtos padugnės“, – paskelbė žurnalistė. Anot jos, iš viso buvo užpulta 10 žurnalistų, o ryte jie apšaudė ir automobilį su Kijevo numeriais.

Žurnalistas Bogdanas Kutepovas teigia, kad tuo pačiu baltu autobusiuku važiavę vyrai užpuolė ir AP žurnalistus, ir anksčiau apšaudė protestuotojus.

Annios Babinets nuotr./Žurnalistų užpuolikai
Annios Babinets nuotr./Žurnalistų užpuolikai
Annios Babinets nuotr./Rusijos kariai Kryme
Annios Babinets nuotr./Rusijos kariai Kryme

16.30 val. Kryme prorusiškos pajėgos ESBO stebėtojus pasitiko šūviais

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pasiųstiems stebėtojams šeštadienį nebuvo leista patekti į Krymą, kai jiems priartėjus prie vieno patikros posto nuaidėjo perspėjamieji šūviai, pranešė tos misijos narys.

Pasak jo, buvo paleisti „tikriausiai trys šūviai“, kai automobilių kolona, kurioje važiavo stebėtojų autobusai, priartėjo prie patikros posto, užimto prorusiškų pajėgų. Šaltinis pridūrė, kad tie šūviai veikiausiai nebuvo nutaikyti į stebėtojus.

Anksčiau šeštadienį ESBO pranešė, kad stebėtojai vėl mėgins važiuoti į Krymą pro Armiansko patikros postą.

15.54 val. Tūkstančiai Krymo moterų surengė taikos demonstraciją

Kryme keli tūkstančiai moterų įvairių tautybių, tarp jų yra rusių, ukrainiečių, totorių, dalyvavo taikioje demonstracijoje, pranešama BBC tinklalapyje. Pasak BBC korespondento, moterys laikė plakatus „Mes už taiką“, „Karui – ne“, „Krymas – Ukraina“.

VIDEO: Protestas Kryme
Protestas Kryme

15.48 val. Kryme – 18 tūkst. Rusijos karių

Ukrainos Gynybos ministerija paskelbė, kad Krymo teritorijoje yra 18 tūkst. Rusijos karių. Tokią informaciją pateikė laikinasis gynybos ministras Igoris Teniuchas per susitikimą su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi Simonu Smithu.

„Mūsų duomenimis, Rusijos pusė pažeidė visus tarpvalstybinio susitarimo dėl Juodosios jūros laivyno punktus. Šiuo metu teritorijoje yra 18 tūkst. rusų karių, įskaitant ir 6 tūkst. specialiųjų pajėgų karius, nors pagal susitarimą jų iš viso gali būti 12,5 tūkst.“, – sakė ministras.

Tuo tarpu Rusijos valdžia tvirtina, kad Krymo pusiasalyje nėra Rusijos kariškių, jie esą tik savo bazėse Sevastopolyje.

Dėl didėjančios įtampos, susijusios su Rusijos pajėgų buvimu Kryme, URM priėmė sprendimą evakuoti Lenkijos konsulatą Kryme, užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis pranešė socialiniame tinkle „Twitter“, pridurdamas, jog tai daroma nenoriai.

15.12 val. Lenkija evakuoja savo konsulatą Sevastopolyje

Lenkijos užsienio reikalų ministerija priėmė sprendimą išvesti iš Sevastopolio savo konsulato darbuotojus.

Dėl didėjančios įtampos, susijusios su Rusijos pajėgų buvimu Kryme, URM priėmė sprendimą evakuoti Lenkijos konsulatą Kryme, užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis pranešė socialiniame tinkle „Twitter“, pridurdamas, jog tai daroma nenoriai.

„Dėkoju konsului Wieslawui Mazurowui ir Lenkijos Respublikos konsulato Sevastopolyje darbuotojams už pateisintus lūkesčius ir pavyzdingą misijos vykdymą“, – rašė jis.

15.02 val. Simferopolyje apšaudyti civiliai

Šeštadienį Simferopolyje buvo apšaudyti ukrainiečiai, kurie atėjo prie užimto Ukrainos respublikinio karinio komisariato.

Internete paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip žmonės bėga nuo šūvių ir vairuotojui liepia kuo greičiau važiuoti.

VIDEO: Simferopolyje apšaudyti civiliai
Simferopolyje apšaudyti civiliai

Anot įvykių Simferopolyje liudininko Alekso Tamrazovo, prie jų atėjo ginkluoti vyrai ir pareiškė, kad jeigu jie nepasišalins per penkias minutes, bus suimti. „Mes įsėdome į automobilį, aš išsitraukiau telefoną, tuomet jie pradėjo bėgti link mūsų ir šaudyti. Mums pavyko nuvažiuoti prie už 700 metrų esančio prekybos centro, tada paskambinome milicijai ir žiniasklaidai“, – pasakojo jis ukrainiečių portalui pravda.com.ua.

Į juos buvo paleista mažiausiai dešimt šūvių – prašautos padangos ir suvarpytas kėbulas.

Papildyta 12.53 val. Kijevas reikalauja tarptautinių stebėtojų per Krymo referendumą, nors laiko jį neteisėtu

Papildyta 12.01 val. Kryme užgrobtas Respublikinis karinis komisariatas

Šeštadienio rytą į Simferopolyje, Kijevo gatvėje esantį respublikinį karinį komisariatą užėjo apie 100 automatais ginkluotų vyrų ir prisistatė Krymo savigynos atstovais.

Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė Gynybos ministerijos Krymo spaudos centro vadovas Vladislavas Selezniovas, praneša unian.net.

„Apsivilkę neperšaunamomis liemenėmis, radijo stotimis. Komandai vadovauja atsargos generolas Kuznecovas. Jis prisitato kaip Krymo vyriausybės patarėjas. Automatais ginkluoti kariai buvo sustatyti kiekviename aukšte. Visi atvyko trimis autobusais“, – rašo V.Selezniovas

Kanada griežtai smerkia Rusijos invaziją į Ukrainą. Ji nutraukė karinį bendradarbiavimą su Rusija, iš savo šalies išvijo rusų karius, paskelbė sustabdanti pasiruošimą G8 susitikimui Sočyje, konsultacijoms atšaukė savo ambasadorių iš Maskvos

Papildyta 11.44 val. Kanada įvedė sankcijas Rusijai

Šeštadienį Kanada paskelbė, kad dėl įvykių Ukrainoje į Kanadą negalės patekti kai kurie Rusijos pareigūnai. Anot pranešimo, vizų į Kanadą negalės gauti rusai, kurių veiksmai grasino teritoriniam Ukrainos vientisumui ir jos nepriklausomybei.

Kanados ministrų kabinetas nepranešė pavardžių asmenų, kuriems paskelbtos sankcijos.

Kanada griežtai smerkia Rusijos invaziją į Ukrainą. Ji nutraukė karinį bendradarbiavimą su Rusija, iš savo šalies išvijo rusų karius, paskelbė sustabdanti pasiruošimą G8 susitikimui Sočyje, konsultacijoms atšaukė savo ambasadorių iš Maskvos.

Papildyta 11.06 val. Bijoma didelių protestų

AFP/„Scanpix“ nuotr./Riaušių policija Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr./Riaušių policija Donecke

Donecke, kuris yra vienas pagrindinių židinių krizėje, krečiančioje Ukrainą nuo prorusiško prezidento Viktoro Janukovyčiaus nuvertimo per opozicijos protestus praėjusį mėnesį, laukiama naujos didelės demonstracijos, aktyvistams reikalaujant surengti secesinį referendumą, panašų į planuojamą autonominiame Krymo regione.

Donecke, esančiame už maždaug 400 kilometrų į šiaurės rytus nuo Krymo, įtampa penktadienį buvo padidėjusi aplink Lenino aikštę, kur prorusiški aktyvistai, iškėlę Sovietų Sąjungos vėliavą, budėjo apskritą parą.

Šią savaitę Donecko regiono administracijos būstinė buvo tris dienas užimta aktyvistų, kurie iškėlė ant pastato Rusijos vėliavą, tačiau ketvirtadienį buvo išstumti milicijos.

Milicijos pajėgos apsupo tą pastatą prieš šeštadienį planuojamą demonstraciją. Per priešingų stovyklų demonstracijas šią savaitę į Donecko gatves išeidavo tūkstančiai žmonių, o trečiadienį jose prasiveržė smurtas.

Rusija grasina nutraukti dujų tiekimą

Naujausia prorusiškų nuotaikų demonstracija Ukrainos pietryčių regione, kuriame dauguma gyventojų yra rusakalbiai, organizuojama po to, kai penktadienį Maskva pagrasino nutraukti dujų tiekimą Ukrainai, Vakarų šalims paskelbus sankcijas, kuriomis siekiama nubausti Kremlių už faktinę Krymo okupaciją.

„Gazprom“ tikina, kad dujų čiaupus ketina užsukti dėl Kijevo neapmokėtų sąskaitų. Tačiau bendrovė apie planuojamus žingsnius pranešė po to, kai Europos Sąjunga (ES) perspėjo galinti sugriežtinti sankcijas Maskvai dėl krizės Ukrainoje

Šis Rusijos valstybinės dujų eksporto monopolininkės „Gazprom“ perspėjimas, galintis paveikti ir kitas šalis, didina tikimybę, kad atsikartos krizė, kilusi dėl ankstesnių Rusijos ir Ukrainos ginčų dėl dujų, smarkiai sukrėtusi Europos ekonomikas 2005–2006 metais, taip pat 2009 metais.

„Gazprom“ tikina, kad dujų čiaupus ketina užsukti dėl Kijevo neapmokėtų sąskaitų. Tačiau bendrovė apie planuojamus žingsnius pranešė po to, kai Europos Sąjunga (ES) perspėjo galinti sugriežtinti sankcijas Maskvai dėl krizės Ukrainoje, sukėlusios didžiausią priešpriešą tarp Rytų ir Vakarų nuo Šaltojo karo laikų.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas perspėjo JAV valstybės sekretorių Johną Kerry, kad Vašingtono paskelbtos sankcijos Maskvai, įskaitant draudimą išduoti vizas kai kuriems asmenims ir įšaldyti jų sąskaitas, smogs kaip „bumerangas“ Jungtinėms Valstijoms. Rusijos URM pridūrė, kad bet kokios ES baudžiamosios priemonės ir neliks be Maskvos atsako.

Keliomis valandomis vėliau „Gazprom“, laikomas Kremliaus politiniu ginklu prieš provakarietiškas buvusias sovietines šalis, paskelbė galinti užsukti dujas Ukrainai – pirmąkart nuo 2009 metų – dėl 1,89 mlrd. JAV dolerių (4,7 mlrd. litų) skolos.

„Ukraina faktiškai liovėsi mokėti už dujas, – pareiškė bendrovės vadovas Aleksejus Mileris. – Negalime veltui tiekti dujų.“

Skolų prislėgta Ukraina nurodė, kad jai per ateinančius dvejus metus reikės 35 mlrd. dolerių finansinės pagalbos. ES pasiūlė Kijevui suteikti skolinimosi garantijas ir išmokas, kurių bendra suma – 11 mlrd. eurų (beveik 38 mlrd. litų), o JAV paskelbė suteiksianti 1 mlrd. dolerių (2,45 mlrd. litų) skolinimosi garantijas.

Tuo tarpu Rusija įšaldė V.Janukovyčiaus režimui pažadėtą 15 mlrd. dolerių finansinės pagalbos paketą, kurio pirmoji išmoka padėjo šaliai išvengti bankroto.

Papildyta 10.55 val. Dniepropetrovske ukrainiečiai sulaikė 7 rusų apsimetėlius žurnalistus

Ukrainos rytų mieste Dniepropetrovske milicija sulaikė septynis Rusijos piliečius, prisistačiusius žiniasklaidos bendradarbiais, nes jie nebuvo žurnalistai, pranešė Dniepropetrovsko srities teisėsaugos pareigūnas Sviatoslavas Oleinykas.

„Negaliu jų vadinti normaliais žurnalistais, tai „pseudožurnalistai“. Jie buvo pastebėti ne tik mūsų srityje. Čai jie atvažiavo į protesto demonstraciją, po to ketino vykti į kitą sritį“,– sakė S.Oleinykas žurnalistams. Pasak jo, šiuos asmenis domino tik provokaciniai siužetai. Nustatant jų darbovietes, paaiškėjo kad jie neatstovauja nei Ukrainos, nei Rusijos leidiniams. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos kariai Kryme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos kariai Kryme

„Mes suprantame, kad tai yra tam tikro ideologinio pobūdžio desantai. Todėl mes apie tai informuosime centrinius valdžios organus, kad būtų imtasi priemonių pasienio kontrolei sustiprinti, į sąrašus įrašyti konkrečius žmones, kurie nėra pageidautini mūsų valstybės teritorijoje, – sakė S.Oleinykas. – Jeigu jie užsiima dezinformacija, tegu daro tai savo valstybės teritorijoje“.

Jis dar pridūrė, kad srities valdžia visomis tesėtomis priemonėmis kovos su mėginimais dezinformuoti žmones apie padėtį Ukrainoje. „Teisėsaugos organai jau turi tokių pavyzdžių. Pavyzdžiui, viena iš Dniepropetrovsko kilus moteris, prisistatydavo kaip „kareivio motina“, „Kijevo gyventoja“, „Charkovo gyventoja“ ir teikė melagingus komentarus žiniasklaidai“, – sakė S.Oleinykas.

Papildyta 10.33 val. Prorusiški aktyvistai suformuos didžiulę „gyvąją“ Rusijos vėliavą

Krymo uostamiestyje Sevastopolyje prorusiški aktyvistai šeštadienį Nachimovo aikštėje planuoja suformuoti didžiulę Rusijos vėliavą, kuri matytųsi iš didelio aukščio.

Šio renginio organizatoriai Ukrainos regione, kurio separatistinė prorusiška administracija siekia Krymą prijungti prie Rusijos, nurodė, kad vidurdienį vietos (ir Lietuvos) prasidėsiančios akcijos šūkis bus „Padaryk teisingą pasirinkimą“.

Organizatoriai, tarp kurių minima partija „Vieningoji Rusia“ ir Sevastopolio rusų organizacijos, pridūrė parengę medžiagos šiai akcijai, kad jos pakaktų 3 000 dalyvių.

Rusų kariai užpuolė  pasienio perėjimo punktą, nuginklavo Ukrainos pareigūnus ir juos bei jų šeimas išvijo iš gyvenamųjų patalpų. Užpuolikai žiauriai sumušė pamainos vyresnįjį, kuris bandė pasipriešinti.

Papildyta 10.27 val. Ginkluoti asmenys atėmė įrangą iš naujienų agentūros „Associated Press“ (AP) komandos, kuri dirbo Simferopolyje.

Papildyta 9.38 val. Užgrobtas pasienio perėjimo punktas 

News.liga.net skelbia, kad naktį Rusijos pajėgos Kryme užgrobė pasienio perėjimo punktą ties Ščolkine.

Rusų kariai užpuolė punktą, nuginklavo Ukrainos pareigūnus ir juos bei jų šeimas išvijo iš gyvenamųjų patalpų, praneša „5 kanalas“. Užpuolikai žiauriai sumušė pamainos vyresnįjį, kuris bandė pasipriešinti.

Šeštadienio ryte pasienio punktą jau visiškai kontroliavo Rusijos kariai.

Bandymas užimti karinę bazę nepavyko

Rusijos kariams nepasisekė užgrobti prie Sevastopolio esančio ukrainiečių karinio dalinio „A-2355“. Šeštadienio naktį ginkluoti vyrai atvažiavo kariniu „Kamaz“, išlaužė karinio dalinio vartus, užėmė artimiausią namą ir bandė prasiveržti prie vadavietės. Užpuolikai reikalavo kapituliacijos, objekto perdavimo jų žinion.

Tačiau Ukrainos kariams pavyko apsiginti – po kelias valandas trukusių atakų užpuolikai pasitraukė. „Evromaydan SOS“ praneša, kad Rusijos kariai ir vietiniai radikalai atsitraukė į Rusijos Juodosios jūros laivyno bazę.

Savo karinį dalinį apgynė maždaug 100 Ukrainos karių. 

Ukrainos ir Vakarų žiniasklaidai pranešus apie naktinį išpuolį, Krymo premjeras Sergejus Aksionovas pareiškė, kad jokios atakos iš viso nebuvo. Esą savigynos būrius buvo apsupę žiniasklaidos atstovai, o jokių susirėmimų ar įsiveržimo į karinės bazės teritoriją nebuvo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min