Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos pajėgos išlaisvino iš apsupties Luhansko oro uostą ir juda miesto link

Luhansko oro uostas
twitter.com/EuromaidanPR nuotr. / Luhansko oro uostas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitgalį susirėmimai tarp teroristų ir Ukrainos pajėgų pareikalavo 12 civilių gyvybių. Sekmadienį antiteroristinę operaciją vykdančios Ukrainos pajėgos vis labiau artėja prie Luhansko – vieno iš dviejų pagrindinių teroristų bastionų.

1.04 val. Teroristai užsiima pozicijas

Luhansko pakraščiuose teroristai užiminėja pozicijas ir rengiasi sutikti miesto link judančias Ukrainos pajėgas. Tai remdamasis liudininkų pranešimais skelbia portalas informator.lg.ua.

Teroristai su snaiperių ginklais įsitaiso ant pastatų stogų ir viršutiniuose jų aukštuose.

Ant keleto pastatų vietos gyventojai matė statant minosvaidžius ir kulkosvaidžius.

Kadras iš filmuotos medžiagos/Mūšiai prie Luhansko
Kadras iš filmuotos medžiagos/Mūšiai prie Luhansko

00.11 val. Atkovotas oro uostas

Ukrainos antiteroristinės pajėgos sekmadienio vakare nuo teroristų išlaisvino Luhansko oro uostą, esantį maždaug už 20 km nuo miesto centro. Tai portalui pravda.com.ua patvirtino Ukrainos prezidento administracija.

„Prezidentas Petro Porošenka ką tik gavo pranešimą iš antiteroristinės operacijos štabo, kad Ukrainos kariai atkovojo Luhansko oro uostą, jis yra išlaisvintas“, – buvo pranešta portalui.

Anksčiau sekmadienį karinės oro pajėgos oro uosto teritorijoje surengė antskrydį. Jo metu buvo sunaikinta teroristų turėtų „Grad“ sistemų, minosvaidžių, tankų.

Pranešama, kad Ukrainos tankai ir šarvuočiai toliau juda Luhansko centro link.

22.39 val. Ukrainos pajėgos artėja prie Luhansko

VIDEO: Mūšiai prie Luhansko
VIDEO: Mūšiai prie Luhansko

Vienas iš teroristų vadeivų Igoris Strelkovas-Girkinas pripažino, kad Luhansko prieigose kilo aršūs mūšiai, rašo portalas 0642.ua. Pasak jo, Ukrainos pajėgos atsiuntė apie 70 tankų, pasirodė pranešimų, kad sraigtasparniais į miestą atskrido specialiųjų pajėgų kariai. Teroristų vado teigimu, įtampa kyla ir prie Donecko – Ukraina miesto link siunčia šarvuočius, artileriją ir sraigtasparnius.

Ukrainos kariai anksčiau įvažiavo į Sabivkos kaimelį. „Apie pirmą valandą prasidėjo intensyvus šaudymas. Mes nuėjome į rūsį. Po dviejų valandų pasirodė Ukrainos kariuomenė. Jų buvo daug. Jie čia daug laiko nepraleido – apsižvalgė 15 minučių ir nuvažiavo palei upę. Ant tilto susitiko su kitu daliniu ir kartu nuvažiavo Luhansko link. Rajone girdėti galingi sprogimai, šūviai“, – portalui 0642.ua pasakojo miestelio gyventojas.

Apie 17 val. užvirė mūšiai Rozkižnės miestelyje. Ukrainos kariuomenei iš jo pavyko išstumti teroristus, dabar tebevyksta kovos prie jo, pranešė portalo informator.lg.ua šaltinis kariuomenėje.

VIDEO: Mūšiai Rozkižnėje

21.01 val. A.Avakovas: sukąskime dantis ir kaukimės

Jeigu Ukraina nori laimėti karą su Rusija, reikia ne ieškoti politinių sprendimų, skelbti ultimatumus ar grasinimus, o aršiai ir griežtai pasipriešinti agresoriui. Tai pareiškė Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas, praneša „Unian“.

„Sumušta ir susilpninta Ukraina – galimybė V.Putinui tęsti savo diktatoriškus ir paranojiškus imperalistinės Rusijos plėtros planus. Todėl Donecko srityje buvo uždegta karo ugnis. Todėl per sieną atvyksta rusų tankai, šarvuočiai ir teroristai“, – savo „Facebook“ profilyje parašė ministras.

Pasak jo, reikia „sukąsti dantis, smogti priešui ir padaryti viską, kad jį nugalėtumėme“ ir „neskelbti ultimatumų ir grasinimų būnant už tūkstančių kilometrų nuo fronto“.

„Ceremonijos baigtos – karas už Ukrainą!“, – paragino jis.

 

19.32 val. Sunaikintos teroristų pozicijos Luhansko oro uoste

Sekmadienį Ukrainos karinės oro pajėgos sunaikino teroristų pozicijas Luhansko oro uosto teritorijoje, iš kurių jie apšaudydavo Ukrainos karius. Tai pranešė Karinių-politinių studijų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

Anot jo, buvo susprogdintos teroristų turėtos „Grad“ sistemos, minosvaidžiai, tankai.

Anksčiau buvo pranešta, kad Ukrainos karinės oro pajėgos atakavo penkis taikinius (apie tai skaitykite žemiau).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariuomenė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariuomenė

17.57 val. Žuvo 12 civilių

Susirėmimai tarp Kremlių remiančių teroristų ir Ukrainos pajėgų sekmadienį pareikalavo 12 civilių gyventojų gyvybių. Iš viso Rytų Ukrainoje jau žuvę daugiau kaip 550 žmonių.

Po šios kraupios statistikos Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė atšaukiantis savo kelionę į Braziliją, kur per pasaulio futbolo čempionatą  turėjo susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Toks dviejų dienų civilių aukų skaičius yra vienas didžiausių per tris mėnesius trunkantį konfliktą.

Per savaitgalį vykdytas teroristų atakas žuvo 18 karių ir 20 civilių gyventojų, kurių 12, pasak Kijevo, žuvo per raketinius ir kitokius teroristų smūgius sekmadienio naktį. Šis smurtas, regis, sudaužė visas paliaubų viltis.

Kijevo remiami pareigūnai sakė, kad teroristų bastiono Donecko, kuriam gyvena beveik 1 mln. žmonių, priemiestyje žuvo šeši ir buvo sužeisti dar aštuoni žmonės. Kaimyninio Luhansko, kuriame gyvena 425 tūkst. gyventojų ir kuris taip pat yra teroristų bastionas, municipaliteto darbuotojai pranešė apie šešis žuvusius žmones ir septynis sužeistuosius.

AFP korespondentas Marijinkos morge matė aštuonis žmones, žuvusius per šeštadienio popietės susirėmimus prie kaimo.

Toks dviejų dienų civilių aukų skaičius yra vienas didžiausių per tris mėnesius trunkantį konfliktą.

15.44 val. Į Ukrainą iš Rusijos bandė patekti šimto transporto priemonių kolona

15 val. Donecką teroristai apšaudo iš „Grad“ sistemų

Apie 13 val. teroristai Donecko gyvenamuosiuose rajonuose pradėjo šaudyti iš reaktyvinių artilerijos sistemų „Grad“, praneša „Unian“.

Anot naujienų agentūros korespondento, mieste ryte buvo girdimi galingi sprogimai ir artilerijos salvės. Kelis kartus Donecke pradėjo kaukti pavojaus sirenos, virš miesto praskrido kariniai lėktuvai. 

Mieste vis dar važinėja viešasis transportas, tačiau veikia mažiau nei pusė parduotuvių, o žmonių gatvėse beveik nėra.

Ukrainos Gynybos ministerijos nuotr./Teroristų ginklų paroda Kijeve
Ukrainos Gynybos ministerijos nuotr./Teroristų ginklų paroda Kijeve

Luhanske – tankai

Sekmadienio ryte Luhansko gatvėmis važinėjo ginkluotų teroristų kolona. Ant DNR (raidėmis, reiškiančiomis „Donecko liaudies respubliką“) pažymėtų tankų ir sunkvežimių buvo iškelta ir Rusijos vėliava.

 
 

Ukrainos karinių oro pajėgų antskrydžiai

Iš viso Ukrainos pajėgos atakavo penkis taikinius. Pirmasis oro puolimas buvo vykdomas šalia Lysyčansko. Antrasis – prie Golmovskos, kur buvo įkurtas teroristų apmokymų centras. Ten buvo nukauta iki 30 teroristų, sunaikintos dvi „BM-21 Grad“ sistemos, du zenitiniai pabūklai „ZU-23“ ir šeši šarvuočiai, pranešė Gynybos ministerija.

Trečiasis antskrydis įvykdytas prie Rovenkų gyvenvietės. Buvo nukauta 10 teroristų, sunaikinta viena „BM-21 Grad“ ir keli šarvuočiai. Ketvirtasis smūgis iš oro teroristams suduotas prie Torezo. Penktasis – šalia Saur-Mogilos, netoli Donecko. 

Pasak ministerijos taikiniais buvo pasirinktos vietos, kur buvo teroristų koncentracija, taip pat laikomos salvinės kovos mašinos ir šarvuotos transporto priemonės bei amunicija.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariuomenė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariuomenė

Pasienyje rusai telkia „taikdarius“

Luhansko gyventojai baiminasi ne tik tankų, bet ir to, kad teroristai mieste gali panaudoti cheminį ginklą ir dėl to apkaltinti Ukrainos kariuomenę.

Vėlų šeštadienio vakarą Ukrainos nacionalinės gynybos ir saugumo taryba patvirtino pranešimus, kad į rytinę šalies teritoriją įsiveržė Rusijos kariuomenė. Peržengę sieną rusai į Ukrainos gilumą įvažiavo dar 3 kilometrus. Taip pat pranešama, kad prie Ukrainos sienos Rusija buria „taikos palaikymo pajėgas“.

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min