Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės Dūmos deputatas Leonidas Sluckis pripažino, kad Vladimiras Putinas meluoja: Rusijos kariuomenė okupavo Krymą

Leonidas Sluckis
„Wikimedia Commoms“/A.Savin nuotr. / Leonidas Sluckis
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Aukšto rango Rusijos parlamento narys Leonidas Sluckis nurodė, jog Rusijos kariniai daliniai yra užėmę pozicijas Kryme. Šis pareiškimas yra pirmasis aiškus Maskvos pripažinimas, kad jos pajėgos yra okupavusios šį Ukrainos regioną.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas iki šiol viešai nuolat melavo, kad uniformuoti asmenys, atvirai patruliuojantys Kryme ir aprūpinti modernia karine įranga bei ginklais, yra kažkokios mistinės savigynos brigados. Jis netgi tvirtino, kad uniformas tie kariai galėjo įsigyti parduotuvėse.

Tačiau akivaizdu, kad Ukrainos kariuomenės postus užiminėjantys ir gatvėse su automatais patruliuojantys kariai yra atvykę iš Rusijos, nors jų uniformos ir yra be skiriamųjų ženklų.

„Dabar ten esama karinių dalinių, kurie užima pozicijas“, – trečiadienio vakarą pripažino Valstybės Dūmos komiteto ryšiams su buvusiomis sovietinėmis respublikomis pirmininkas Leonidas Sluckis.

„Dabar ten esama karinių dalinių, kurie užima pozicijas tam atvejui, jeigu vyktų pasipriešinimas, ginkluota agresija, ginkluota ekspansija iš Kijevo“, – trečiadienio vakarą pripažino Valstybės Dūmos komiteto ryšiams su buvusiomis sovietinėmis respublikomis pirmininkas Leonidas Sluckis, duodamas interviu radijui „Echo Moskvy“.

„Tai nėra didelio masto karinė operacija, – bandė tikinti Rusijos įstatymų leidėjas, dažnai pasisakantis Rusijos parlamento vardu apie padėtį Ukrainoje.

Pasak V.Sluckio, tų pajėgų gali prireikti, jeigu sekmadienį vyksiantis referendumas dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos išprovokuotų ginkluotą intervenciją iš Kijevo.

Tačiau Ukraina ne kartą pabrėžė, kad nesirengia į Krymą įvesti papildomų savo kariuomenės pajėgų bei nuolat ragina Rusiją siekti taikaus susitarimo. Krymo bazėse esančios Ukrainos kariuomenės dalys taip pat pabrėžtingai vengia veltis į ginkluotos konfliktus, nors nuolat yra provokuojamos Rusijos desantininkų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min