Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiras Putinas apie karą su Ukraina prabilo dar 2004 metais

Ukrainos kariai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo agresyvius planus Ukrainos atžvilgiu pradėjo dėlioti dar 2004 metais, pamatęs, kad ukrainiečiai gali sukilti prieš galimą tironišką Viktoro Janukovyčiaus režimą, o tuomet šalis taptų tikrai nepriklausoma. Apie tai pareiškė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka, rašo Unian.com.

Tokią mintį ministro patarėjas išsakė tiesioginėje konferencijoje portale tsn.ua. „Buvo kuriami planai, kaip išlaikyti Ukrainą „po padu“, kaip aitrinti situaciją Kryme. Kokia dar šalis galėtų sau leisti, kad joje dešimtis metų būtų skleidžiamas melas per Rusijos kanalus ir jie skleistų propagandą? Tik Ukraina, kurios prezidentui V.Janukovyčiui buvo nusispjauti į savo šalį, o svarbiausias jo tikslas – galimybės grobstyti“, – kalbėjo A.Geraščenka.

Patarėjas priminė, kad nušalinus V.Janukovyčių nuo valdžios paaiškėjo, kad Ukrainos kariuomenė beveik sugriauta ir tai buvo daroma tyčia.

V.Putinui visa ši istorija apie Krymą ir Donbasą yra tarsi žaidimas, kuriame jis – karalius. Jis rodo visam pasauliui, o svarbiausia – Rusijai, kad yra teisus. Teisus, kad įvedė diktatūrą Rusijoje, – kalbėjo A.Geraščenka.

Anot A.Geraščenkos, Krymo ir Donbaso istorijomis V.Putinas bando pasauliui ir Rusijai įrodyti, kad jis teisus įvesdamas diktatūrą Rusijos Federacijoje.

„Aš eilinį kartą noriu pasakyti, kad V.Putinui neįdomus Donbasas ar jo ekonominis potencialas. Iš viso XXI amžiuje teritorija pati savaime nebeturi reikšmės“, – tvirtino A.Geraščenka. Jis priminė Singapūro pavyzdį, kai vos 660 kv. km plote įsikūrusi valstybė turi didesnį biudžetą ir BVP nei Ukraina, nors gyventojų čia aštuonis kartus mažiau.

„V.Putinui visa ši istorija apie Krymą ir Donbasą yra tarsi žaidimas, kuriame jis – karalius. Jis rodo visam pasauliui, o svarbiausia – Rusijai, kad yra teisus. Teisus, kad įvedė diktatūrą Rusijoje, teisus, kad nesuteikė pasirinkimo teisės savo piliečiams, kad nori iki savo mirties būti realus Rusijos savininkas“, – kalbėjo Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas.

A.Geraščenka pareiškė, kad V.Putinas yra toks pat diktatorius, kaip buvo ir Hitleris. V.Putinui nereikalingas Krymas, jam nusispjauti ant pusiasalio gyventojų, jų problemų, kilusių po Krymo aneksijos. „Tai tik žaidimas, noras pavergti Ukrainą“, – pareiškė A.Geraščenka.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min