Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijos kariai – į Ukrainą?

Vokietijos kariai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vokietijos kariai
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vokietija rengiasi suvaidinti svarbų vaidmenį Ukrainos rytuose – šalies politikai aktyviai svarsto planus siųsti į Ukrainos rytus Vokietijos karių, kurie parems ESBO stebėjimo misiją. Nuomonės prieštaringos. Kaip rašo Vokietijos laikraščiai, į Ukrainą ketinama pasiųsti apie du šimtus Vokietijos karių, iš jų – 50 desantininkų.

Ukrainoje dirbantys ESBO stebėtojai sulaukė pirmųjų bepiločių lėktuvų, kurie padės vertinti, kaip laikomasi paliaubų. 

Keturi ESBO neginkluoti bepiločiai lėktuvai bus dislokuoti pasienyje su Rusija ir karo zonoje. Tačiau įvertinti, kas pažeidžia jau mėnesį turinčias galioti paliaubas tarp vyriausybinių pajėgų ir Rusijos pajėgų remiamų separatistų, galimybės vis dar ribotos.

Kaip rašo Vokietijos laikraščiai, į Ukrainą Vokietijos gynybos ministerija rengiasi siųsti desantininkus ir bepiločių lėktuvų valdymo specialistus – kad padėtų ESBO stebėtojams.

Kaip rašo Vokietijos laikraščiai, į Ukrainą Vokietijos gynybos ministerija rengiasi siųsti desantininkus ir bepiločių lėktuvų valdymo specialistus.

Tai sukėlė ginčą net tarp ministerijų. Užsienio reikalų ministras tvirtina – gynybos ministerijos planai nesuderinti su ESBO. Koalicijos narių nuomonės taip pat skiriasi. 

„Jeigu pranešimai teisingi, į Ukrainą bus siunčiama 50 desantininkų. Tokį dalyką politikai turi rimtai apsvarstyti. Neaišku, kur tai nuves – į konflikto švelninimą ar eskalavimą“, – sako Krikščionių demokratų partijos atstovas Philippas Miafelderis.

„Apskritai neaišku, ar bus tokia misija Ukrainoje. ESBO niekada nebuvo palaikomos ginklų, neįsivaizduoju, kad tai būtų paprasta. Juk Rusija taip pat reaguos“, – tikina  Socialdemokratų partijos atstovas Raineris Arnoldas.

Ukrainos saugumo ir gynybos atstovas savaitgalį sakė, kad Kijevas dar negavęs jokių siūlymų dėl Vokietijos Bundesvero misijos Ukrainos teritorijoje. 

Prancūzijos gynybos ministras pranešė, kad artimiausiomis dienomis Prancūzija ir Vokietija ketina pasiųsti į Ukrainą savo bepiločių lėktuvų.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min