Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmadienį Kauno gatves užplūs rožinė minia

Bėgimas Kaune
Regimanto Tarasevičiaus nuotr. / Bėgimas Kaune
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spalis visame pasaulyje žinomas kaip kovos su krūties vėžiu mėnuo. Kasmet šį mėnesį skirtingose pasaulio šalyse rengiami įvairūs „rožiniai“ renginiai: labdaros vakarai, aukcionai, eitynės ar bėgimai prieš krūties vėžį, parduodama speciali rožinė atributika bei įvairiais kitais būdais renkamos lėšos kovai su klastinga liga. Prie pasaulinio judėjimo jungiasi ir Kaunas.

Šį sekmadienį Laikinojoje sostinėje vyks labdaringas 5 km rožinio kaspino bėgimas  „Pink Run su BENU“, kuriame norą dalyvauti ir palaikyti moteris jau pareiškė daugiau nei puse tūkstančio bėgikų iš daugiau nei 25 Lietuvos miestų ar miestelių, taip pat Čekijos, Vokietijos ir Ispanijos. Prie bėgimo prisijungs ir grupė krūties vėžiu sergančių moterų iš Kauno apskrities moterų sveikatos draugijos „Alma“.

„Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga pasaulyje. Lietuvoje ja serga kas devinta moteris. Tai mūsų mamos, dukros, seserys ar geriausios draugės – tai asmeniškai liečia mus visus. Simboliniu bėgimu norime atkreipti žmonių dėmesį į šią klastingą ligą ir kviečiame visus neabejingus prisijungti“, – sakė renginio organizatorius, VšĮ „Kauno maratono klubo“ vadovas, Algirdas Pukis.

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga pasaulyje. Lietuvoje ja serga kas devinta moteris.

Visa surinkta parama ir pusė startinio mokesčio bus skiriama krūties vėžiu sergančių moterų reabilitaciniam gydymui. Pasak sergančias moteris vienijančios draugijos „Alma“ vadovės Reginos Malžinskienės, reabilitacija sanatorijoje padeda krūties vėžiu susirgusioms moterims susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą ir greičiau sveikti bei grįžti į normalų gyvenimą.  Jau šiuo metu surinkta paramos suma leidžia reabilitacines paslaugas suteikti 20 vėžiu sergančių moterų. Organizatoriai tiki, kad prieš sekmadienį vyksiantį renginį bėgančių užsiregistruos dar daugiau, o paaukota suma išaugs.

Mankšta ir šilta arbata

Paramos bėgimo „Pink Run su BENU“ dalyvių sekmadienį laukia mankštos, linksmi žaidimai, galimybė pasikonsultuoti su specialistais ir pasiklausyti gyvos muzikos. Organizatoriai ragina visus būti kūrybingiems ir atvykti pasipuošus rožinės spalvos apranga ar atributais.

Nors organizatoriai tikisi, kad bėgant niekam nepasidarys šalta, prie finišo linijos visų lauks karšta arbata. Sušalti taip pat neleis speciali šildoma poilsio zona.

Organizatoriai dalyvių prie Kauno klinikų lauks 12:30. Čia susirinkusieji galės atsiimti savo bėgimo numerius, marškinėlius, nemokamai nusidažyti barzdas ar plaukus, užsidėti perukus, pasiimti balionus ir su gera nuotaika sudalyvauti masinėje mankštoje. Lygiai 14 valandą startą paskelbs Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius

Nors organizatoriai tikisi, kad bėgant niekam nepasidarys šalta, prie finišo linijos visų lauks karšta arbata. Sušalti taip pat neleis speciali šildoma poilsio zona. Laukiant apdovanojimų, kurie įvyks 15 valandą, rotušės aikštėje esančius gyva muzika šildys grupės „Emsus“ nariai. Rotušės aikštėje taip pat bus speciali erdvė, kurioje krūties vėžiu sergančios moterys galės šiltai, nieko netrukdomos, pabendrauti, pasidalinti savo istorijomis ir patirtimi.

Apdovanoti bus greičiausi ir kūrybingiausi

Tikimasi, kad trasa bus nesudėtinga ir tiek bėgantys, tiek einantys pėsčiomis ar su šiaurietiškomis lazdomis ją spės įveikti per 1 valandą.

Linksmiausias ir originaliausiai pasipuošęs bėgikas bus renkamas atviru balsavimu prie finišo Kauno rotušėje ir mėgausis savaitgalio gydomąją programa dviem „Eglės“ sanatorijoje.

Greičiausiai trasą įveikę bėgikai bus apdovanoti taurėmis ir piniginiais prizais. Amžių grupių prizininkams kaip ir jauniausiam ir vyriausiam dalyviui, bus įteikti diplomai bei rėmėjų įsteigti prizai, kurie padės sustiprinti organizmą prieš ateinančius žiemos šalčius.

„Linksmiausias ir originaliausiai pasipuošęs bėgikas bus renkamas atviru balsavimu prie finišo Kauno rotušėje ir mėgausis savaitgalio gydomąją programa dviem „Eglės“ sanatorijoje. Kuriant savo stilių tinka viskas – nuo rožinių bėgimo batelių, didelių rožinių akinių iki sijonų. Nustebinkite mus!“, – su šypsena pasakojo viena iš organizatorių, Gerda Kvietinskaitė.

Renginio svečiai automobilius nemokamai galės palikti automobilių stovėjimo aikštelėje esančioje prie Kauno klinikų Centrinės konsultacinės poliklinikos. Savo kuprines su daiktais dalyviai galės palikti Kauno klinikų rūbinėje, po starto daiktai bus nugabenti į rotušės aikštę, kur juos bus galima atsiimti daiktų saugykloje.

Registracija interneto puslapyje www.pinkrun.lt vyks iki 2014 m. spalio 25 d. Sekmadienį užsiregistruoti bus galima starto vietoje. Dalyvių numeriai kartu su marškinėliais išduodami bus 2014 m. spalio 26 dieną (9 – 13 val.) starto vietoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min