Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivaliui artėjant – pacifistinis „Kino pavasario“ seansas

Filmas „JAV prieš Džoną Lenoną“
Kadras iš filmo / Filmas „JAV prieš Džoną Lenoną“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bendras Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ ir muzikinio klubo „Tamsta“ renginių ciklas „Kino pavasaris gyvai“ paskutinį kartą prieš prasidedant festivaliui kviečia kiną skanauti su muzika.

Vasario 25 d., ketvirtadienį, 20 val. klube „Tamsta“ „Kino pavasaris gyvai“ į viršų iškels du pirštus ir skelbs taiką! Pacifistiniame muzikos ir kino seanse – dokumentinis filmas „Jungtinės Amerikos Valstijos prieš Džoną Lenoną“ (2007 m.).

Muzikine vakaro dalimi rūpinsis Rafailas Karpis su grupe. Gyvo garso koncerte jie pristatys Džono Lenono kūrybą. Po valandos trukmės pasirodymo grupei užleidus sceną Davido Leafo ir Johno Scheinfeldo filmui „JAV prieš Džoną Lenoną“ – muzika skambėti nesiliaus.

Dokumentinėje biografinėje juostoje nuolat skamba reikšmingiausia to meto Džono Lenono kūryba, paskaninta faktais, atskleidžiančiais kaip visų mylėtas „bitlas“ evoliucionavo į kultinį kovotoją už taiką.

„JAV prieš Džoną Lenoną“ įtikinamai ir provokuojamai pasakoja, kaip Lenonas savo populiarumą pradėjo naudoti, skelbdamas taiką pasaulyje, nesileido užčiaupiamas oponentų ir drąsiai laimėjo kovą su JAV vyriausybe. Filme netgi pateikiami įrodymai, kokias būdais tuometinis JAV prezidentas Ričardas Niksonas mėgino susidoroti su Lenonu už Vietnamo karo kritiką.

Rugsėjo mėnesį startavęs bendras Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ ir klubo „Tamsta“ renginių ciklas „Kino pavasaris gyvai“ kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį kiną kvietė skanauti su muzika. Prieš kino seansus žiūrovai buvo apšildomi gyvai atliekamais muzikos kūriniais, atitikusiais filmo nuotaiką.

Nors šį ketvirtadienį „Kino pavasaris gyvai“ su žiūrovais jau atsisveikins, visą rudenį ir žiemą bendru projektu džiuginęs „Kino pavasario“ ir „Tamstos“ bendradarbiavimas nenutrūksta.

„Kino pavasaris gyvai“ buvo simbolinė įžanga prieš kovo 18 – balandžio 2 dienomis vyksiantį jubiliejinį 15-ąjį „Kino pavasario“ festivalį. Todėl kovo mėnesį festivalis ir „Tamstos“ klubas pakvies į naujus šventinius „Kino pavasario“ renginius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min