Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasario“ filmų top 10 pagal Edviną Pukštą

Edvinas Pukšta - programos sudarytojas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Edvinas Pukšta - programos sudarytojas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien prasidedantis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ per dvi savaites kasmet parodo daugiau nei du šimtus filmų. Mėginimai išsirinkti keletą iš tokios gausos gali tapti rimtu išbandymu ir tikru galvos skausmu. Festivalio komanda sugalvojo išeitį: jie surinko kiekvieno nario mėgstamiausiųjų dešimtuką, kuris gali padėti palengvinti pasirinkimo kančias. Pateikiame festivalio programos sudarytojo Edvino Pukštos top 10.

1. FORMA (FORMA) 

Ozu, Kurosawa, Mizoguchi, Oshima, Kitano, Kore-eda... Įsiminkime naują japonų kino pavardę – Sakamoto. Pribloškiantis debiutas tiek forma ir turiniu, tiek aktorių vaidyba ir tobula režisūra. Ambicingas sumanymas. Ilgos vieno kadro scenos. Trys žvilgsniai į tą patį konfliktą iš skirtingų perspektyvų. Ypatingas filmas.  

2. TOLIMŲJŲ REISŲ VAIRUOTOJAI (TIR)

Išvykdami iš Lietuvos šalia muitinių matome dideles krovininių vilkikų eiles. Bet tik retkarčiais susimąstome apie jų vairuotojus. Romos kino festivalyje nugalėjusi dokumentinio stiliaus drama pasakoja žmones, kurie gyvena kabinoje prie vairo, ilgai negrįžta namo ir šeimą girdi tik per mobilų telefoną. Autentiškas, šokiruojantis,  vežantis filmas, priverčiantis atsidurti nepažįstamoje realybėje. Visai šalia vairuotojo. 

3. NUODĖMĖS PRISILIETIMAS (A TOUCH OF A SIN)  

Šiandieninė Kinija, kokios nenori matyti valdininkai. Drąsiai, provokuojančiai ir be pataikavimų cenzūros komitetui atskleistos keturios istorijos, kurias sieja tik bendra tema ir nuotaika. Korupcija, šantažas, seksualinis smurtas, neišsipildžiusios viltys, bedarbystė, neviltis, amoralumas ir neišvengiamas kerštas. Kung-fu veiksmai modernioje realybėje. Nepamirštamas ir aktualus filmas.

4. NORTE. ISTORIJOS PABAIGA 

(NORTE. THE END OF HISTORY)

Lengvai įveikiamos 250 minučių. Politika, istorija, psichologija, literatūra, kalba, ekonomika, laikas, atskirtis tarp turtuolių ir vargšų Filipinuose. Nusikaltimas ir bausmė. Dostojevskis pagal Diazą. Meistriškas ir turtingas filmas. Apie likimą.

5. SUNKU BŪTI DIEVU (HARD TO BE A GOD) 

Genialus šedevras, gulbės giesmė, gilūs ir prasmingi tekstai, nespalvotas vaizdas, šnabždesiai iš brolių Strugackių fantastinio romano. 30 protingiausių mokslininkų Viduramžių planetoje patiria įvykius, žinodami tiksliai, kad jie nutiks, bet negalėdami nieko pakeisti. Bejėgiški dievai, neišsrėbiamas purvas, smirdančios fekalijos, juodas kraujas, vemalai, spjūviai taip pat ir į veidą. Sunkus, bet būtinas pamatyti filmas. 

6. DREIFAVIMAS (DRIFT) 

Benamių šunų gauja, šalta Rumunijos žiema, apleisti pastatai, daug žmonių turgavietėje, akmenys ir akmenukai, joga, vėjas, sniegas, kančia, susitaikymas, atsisveikinimas, amžina meilė, vienas nepaprastas klajoklis. Daug klausimų paliekantis jautrus filmas. 

7. TĄ IR REIKĖJO ĮRODYTI  (QUOD ERAT DEMONSTRANDUM) 

Preciziškai, smulkmeniškai atstatytas komunizmo laikotarpis Rumunijoje, bauginanti atmosfera žiauraus diktatoriaus priespaudoje, intelektualus maištas prieš valdžios srovę.  Bijoti, pataikauti, nesvajoti ir išduoti artimiausius draugus įpratinti žmonės, patiriantys šantažą ir turintys slaptų ketinimų. Specialus agentas-seklys, akademikas-mokslininkas ir paslaptinga moteris. Jaudinantis filmas.

8. GOLGOTA (CALVARY) 

Monumentalus Brendanas Gleesonas. Vaizdingos gamtos aplinka. Nuodėmingų, pasileidusių, neištikimų, agresyvių, ciniškų žmonių draugija. Per sekmadienio išpažintį kunigas išgirsta grasinimą jį nužudyti be svarios priežasties. Jis turi laiko tik savaitę iki kito sekmadienio. Aštraus, juodo humoro komedija ir religinė drama apie žmogiškumą, nuodėmę ir atleidimą. Emocingas ir vizualus filmas. 

9. NEMATOMAS GYVENIMAS (STILL LIFE) 

Fantastiškas Eddie Marsanas, gyvenimiška melancholija, neeilinė profesija, vienišumo rutina, artimųjų paieškos detektyvas, dvasinga padėka, juokas pro ašaras, intelektualus humoras nepatogiose situacijose. Visi kada nors prieisime liepto galą, bet ar kas nors lauks ten apačioje? Šviesus ir optimistinis filmas.

10. POLICININKO ŽMONA  (THE POLICE OFFICER’S WIFE) 

Moteris, vyras, sūnus, šeima, santykiai, meilė, neapykanta, atsidavimas, pasiaukojimas. Ilgas, unikalus ir intymus filmas. 

Ir dar neišvengiamai 3 x Maestro Tsai Ming-liangas: BENAMIAI ŠUNYS, KELIONĖ Į VAKARUS ir LAIŠKAI IŠ PIETŲ !!!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min