Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasario“ žiuri įrodė esanti kieta

Andrius Mamontovas su žiuri
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Mamontovas su žiuri
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienio vakarą festivalio „Kino pavasaris“ uždarymo ceremonijos akcentas, be abejonės, buvo pirmoji tarptautinė konkursinės programos žiuri. Šmaikštaujantis penketukas daug šypsojosi, švelniai traukė vienas kitą per dantį ir tikino, kad sprendimus dėl apdovanojimų priėmė vieningai. Tikriausiai ne veltui geriausiu režisieriumi išrinktas filmo „Žgutas“ kūrėjas Javoras Gardevas, atsiimdamas apdovanojimą, nepamiršo pagirti ir žiuri: „Džiaugiuosi, kad ši žiuri – ne tik garbinga, bet ir kieta.“

Myliu Lietuvą, nes Vilniuje pirmą kartą paliečiau sniegą.Pirmoji „Kino pavasario“ žiuri galėjo būti tikra, kad įeis į festivalio istoriją. Galbūt todėl vokiečių aktorė Julia Maria Kohler, kino kritikė Pratibha Sastry, prodiuseris Barras Potteris, muzikantas ir aktorius Andrius Mamontovas bei žiuri pirmininkas aktorius ir režisierius Dexteris Fletcheris ne kartą dėkojo tapę pirmieji, džiaugėsi įdomia patirtimi ir vieningai išpažino meilę Lietuvai.

„Myliu Lietuvą, nes Vilniuje pirmą kartą paliečiau sniegą“, – nuoširdžiai šypsodamasi prisipažino indų kino kritikė P.Sastry.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./„Kino pavasario“ uždaryme netrūko žvaigždžių.
„Kino pavasario“ uždaryme netrūko žvaigždžių.

Moteris tikino, kad jai labai brangi šio festivalio patirtis – ji galėjo palyginti dvi labai skirtingas šalis ir kultūras, nes Indijoje privačiomis lėšomis per metus sukuriama maždaug 1200 filmų, o Lietuvoje – vos keli.

Nors komisijos nariai surinkti ne tik iš skirtingų šalių, bet ir iš skirtingų veiklos sričių, penketukas pasakojo, kad vertinant filmus tai netrukdė – netgi padėjo.

„Praėjusį vakarą, kai sėdėjome ir diskutavo apie matytus filmus, staiga pajutau, kad visos mūsų skirtingos patirtys išnyko“, – prisiminė A.Mamontovas.

„Tikriausiai filmai kalba viena kalba – kaip muzika“, – sutiko P.Sastry.

„Kita vertus, tai, kad mes susirinkome iš skirtingų šalių su skirtingomis patirtimis, leido mums geriau įvertinti filmus ir atlikti gilesnę filmų analizę“, – tikėjo prodiuseris B.Potteris ir pabrėžė, kad jau daug metų stebi šio regiono kiną ir pastebi ryškų progresą.

Kai kas mano, kad nespalvotas filmas yra komerciškai nesėkmingas, tačiau režisierius parodė, kaip juoda ir balta tapo ne tik filmo spalvomis, bet ir sukūrė ypatingą atmosferą.Dėl geriausiu filmu išrinktos kino juostos „Pasaulis yra didelis ir išsigelbėjimas slypi už kampo“ neabejojo nė vienas žiuri narys. Visi gyrė filmą ir pasakojo, kad jis privertė pravirkti, nusijuokti, o galiausiai pritrenkė netikėta pabaiga.

„Tai stiprus tarptautinis filmas, pasakojantis nuostabią istoriją, kuri suvirpina skirtingų šalių žiūrovų širdis – jis buvo aiškus laimėtojas“, – sakė žiuri pirmininkas D.Fletcheris.

Panašiai vieningai žiuri išrinko ir geriausią aktorių, sukūrusį ryškų šio filmo personažą, – Miki Manojlovicių.

Aiškindamas sprendimą dėl geriausio režisieriaus, kuriuo paskelbtas juostos „Žgutas“ kūrėjas Javoras Gardevas, žiuri narys B.Potteris gyrė jį už drąsų sprendimą sukurti nespalvotą filmą.

„Kai kas mano, kad nespalvotas filmas yra komerciškai nesėkmingas, tačiau režisierius parodė, kaip juoda ir balta tapo ne tik filmo spalvomis, bet ir sukūrė ypatingą atmosferą. Filmų kūrėjai turėtų nebijoti kurti nespalvotų filmų – manau, režisieriaus sprendimas buvo labai sėkmingas“, – gyrė prodiuseris.

Visi žiuri nariai „Kino pavasariui“ linkėjo augti ir kitais metais įsteigti daugiau apdovanojimų, o jos pirmininkas siūlė užsakyti daugiau būgnininkų, kad jie sudrebintų apdovanojimų teikimo ceremoniją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min