Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasaris“: programos „Atradimai“ filmai (video) (II)

„Kino pavasario“ programa „Atradimai“
Alvydo Opulskio montažas / „Kino pavasario“ programa „Atradimai“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiais metais „Kino pavasaris“ tradiciškai žiūrovams pristato per metus pasaulio atrastus kino šedevrus. Į programą „Atradimai“ įtraukta 11 filmų, tarp kurių ir geriausiu Kanų kino festivalio programos „Ypatingas žvilgsnis“ filmu pripažinta Sergejaus Dvortsevojaus komiška drama „Tiulpan“, dainininkės Madonos režisūrinis debiutas filmas „Ištvirkimas ir išmintis“, „Sundance“ kino festivalio laimėtoja „Užšalusi upė“ ir kiti. 15min.lt kviečia su jais visais susipažinti.

Filmas „Benzinas“ (Gasoline/Gasolina)

Kompaktiškas, trumpas ir šypseną kartais išspaudžiantis filmas atskleidžia nepažįstamos bei egzotiškos Gvatemalos kasdienybę. Nuobodžiaujantys vaikinai nemato jokios prasmės džiaugtis ir neturi vilčių ateičiai. Trys bičiuliai vagia benziną iš nepažįstamų žmonių ir kaimynų, kad galėtų visą naktį važinėtis automobiliu ir patirti kuo daugiau nemokamų pramogų. Jie per jauni, kad susimąstytų apie klaidų kainą. Tačiau kiekvienas neplanuotas sustojimas, nesusikalbėjimai dėl smulkmenų ir konfliktai su merginų tėvais išjudina jų draugystės pamatus. Gerardo, Nano ir Raimundo greitai įsitikina, kad ne visi naktiniai pokštai iš tiesų yra linksmi. Po susidūrimų su šiurkščia realybe bičiuliai suvokia, kad vienybė – vienas svarbiausių dalykų.

Filmas „Tomas“ (Thomas)

Suomijoje kas 48 valandas nusižudo bent vienas senyvo amžiaus žmogus. Dažniausia atsisveikinimo su gyvenimu priežastis – nepakeliamas vienišumas. Panašiai jaučiasi šio trumpo suomiško filmo herojus, kurį įtaigiai vaidina 81-erių kino ir teatro veteranas Lasse Poysti. Filmo herojaus Tomo gyvenime jau prasidėjo ruduo. Jis leidžia laiką paprastame ir kukliame bute, turi radiją, žmonos nuotrauką ir šachmatų lentą. Senukas mėgsta žaisti vienas prieš save, nes padorių varžovų aplinkui tiesiog nėra. Kraupus pasaulis už namų sienų jam nuolat primena apie solidų amžių, vienišumą ir laikus, kuriuos norisi kuo greičiau pamiršti. Bet Tomas išdidžiai vadovaujasi optimistiniu moto „Aš esu senas, o gyvenimas – ilgas“ ir drąsiai žengia nesibaigiančios istorijos takais. Tačiau vienas netikėtas susitikimas privers jį atsukti laiką atgal ir prisiminti praeitį.

Filmas „Svajonių dyleris“ (Sleep Dealer)

Fantastinis trileris primins brolių Wachowskių „Matricą“ ir Davido Cronenbergo „Egzistenciją“. Su patyrusio scenaristo D.Rikerio pagalba A. Rivera pateikia daugybę novatoriškų idėjų, kurios supina mokslinės fantastikos žanrą, aktualius politinius klausimus ir socialinių problemų tematiką. Netolimoje ateityje didžiosios valstybės kontroliuoja muitinių darbą, vandens ir naftos išteklius, tuo tarpu eiliniai žmonės jungiasi prie kompiuterių tinklo per savo kūne įtaisytus mazgus. Tai reiškia, kad meksikietis Memo vėl gali atnaujinti svajonę apie darbą JAV, mat į šią šalį jau nebeįmanoma nelegaliai patekti dėl pastatytos sienos. Memo sukuria metodą, kad būdamas Meksikoje virtualiai kontroliuotų JAV esančių robotų veiksmus ir taip uždirbtų pinigų savo šeimai. Bet neįtikima technologija koreguoja prisijungusiojo atmintį ir regėjimą, ir šis atradimas pakeičia ne tik Memo, bet ir dar dviejų žmonių likimus.

Filmas „Šokėjai“ (Dancers/Dansen)

Garsioji danų aktorė Trine Dyrholm vaidina žavingąją Aniką, kuri dirba ir gyvena prosenelio įkurtoje šokių studijoje. Kruopščiai suplanuotas jos gyvenimas subyra į šipulius po lemtingo susitikimo su tyliuoju elektriku Lase. Beprotiškai įsimylėjęs vyras prisipažįsta apie kalėjime atliktą bausmę už moters išprievartavimą. Praeities dėmė neatšaldo Aniką užvaldžiusios aistros, kuriai kategoriškai nepritaria blogą nuojautą turinti mama. Telefonu paskambinęs anonimas įspėja Aniką apie neprognozuojamą ir impulsyvų draugo charakterį. Tačiau šokių mokytoja mėgaujasi džiaugsmo akimirkomis rūpestingojo Lase glėbyje, kol po truputį pradeda įtarinėti, kad simpatingas vyriškis vis dėlto slepia siaubingą paslaptį.

Filmas „Eldorado“(Eldorado)

Karštakošis automobilių prekeivis Yvanas savo namuose aptinka jo daiktus bandantį išnešti vagišių Elį. Tačiau 40-metis vienišius net nesiruošia pulti nekviesto svečio – nori tik pasikalbėti. Netrukus tarp dviejų vyrų užsimezga draugystė, ir jau kitą rytą Yvanas pasisiūlo pavežti Elį iki jo tėvų namų. Taip prasideda kelionė Belgijos keliais ir klystkeliais, kuriuose bus gausu absurdiško humoro posūkių, neplanuotų sustojimų, nuogų pokštų, kvailų incidentų ir pažinčių su keistomis asmenybėmis. Filmas paremtas B.Lannerso asmenine patirtimi: jo namuose yra šeimininkavę narkomanai, bet pavojingą situaciją kūrėjas išsprendė rimtu pokalbiu su įsibrovėliais. Šmaikštuolį Yvaną įkūnija pats B. Lannersas.

Su kitais „Atradimų“ programos filmais galite susipažinti čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min