Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinomanų gyvenimas: 3 filmai per parą arba 2 savaitės kino teatre

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“
Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje organizuojamas „Kino pavasaris“ lygiuojasi į didžiuosius Europos kino renginius, kurių metu kino entuziastai tiesiog apsigyvena kino teatruose. Šiais metais net 24 tūkst. lietuvių panoro dvi savaites gyventi „Kino pavasario“ ritmu – būtent tiek abonementinių bilietų, su kuriais galima pamatyti penkis, dešimt ar daugiau filmų, šiais metais buvo parduota į vieną svarbiausių kino renginių Lietuvoje.

Pasak kinomanų, per dieną galima pažiūrėti tris ar keturis filmus, tačiau svarbu, kad jie būtų skirtingų žanrų, stilių bei šalių. Tuomet dėmesys neprarandamas, nes kiekvienas filmas būna skirtingas savo aktoriais, vaizdais, atskleidžiamos skirtingos temos.  

„Kino entuziastai „Kino pavasario“ laukia visus metus, nes tai vienintelė proga susipažinti su kitų šalių kūrėjų darbais ir pamatyti ne Holivudinius, bet mažiau žinomų režisierių kūrinius. Kita priežastis, išskirianti festivalį nuo kitų panašių renginių – tai bendraminčių diskusijos, gyvos filmų apžvalgos tiesiog išėjus iš kino salės, ko nepatirsi filmą žiūrėdamas namuose“, – teigė ištikima festivalio dalyvė Karolina Vaitkevičiūtė.

„Kino pavasaris“ kine teatre
„Kino pavasaris“ kine teatre

Pagrindinė festivalio partnerė ERGO draudimo grupė dar iš praėjusių metų patirties pastebėjo, kad kai kurie žiūrovai per dieną kino teatre praleidžia net iki dešimt valandų. Šiais metais tam, kad pusvalandis nuo seanso iki seanso neprailgtų, bendrovė įrengė „ERGO Svetainę“, kurioje tikri kinomanai gali prisėsti ir pasisemti šiek tiek namų jaukumo. Čia festivalio dalyviai dažnai sutinka ir „Kino pavasario“ organizatorius, programų sudarytojus, žinomus kritikus ir kitus kino entuziastus.

„Manau, jog svarbu ne tik atvežti ir parodyti tarptautinį kiną Lietuvoje, bet ir suteikti žmonėms sąlygas tobulėti, o puikiausias būdas tą daryti – kino gerbėjų ir žinovų diskusijos. Juk šiuolaikinis kinomanas yra aktyvus žiūrovas, jis kino teatre ieško ne tik pramogos, bet ir nematyto pasaulio, kitokios pasaulėžiūros bei pokalbius įkvepiančių idėjų, todėl tokia vieta atspindi „Kino pavasario“ dvasią“, – teigė pagrindinio „Kino pavasario“ rėmėjo ERGO Rinkodaros skyriaus vadovas Lietuvoje Irmantas Šerys. 

“ERGO Svetainės” paskirtis – pasirūpinti net ir mažiausiais joje trumpam apsigyvenusių kino mylėtojų poreikiais. Be patogių sėdmaišių ir kompiuteriams pritaikytų staliukų, seanso metu čia galima saugiai palikti asmeninius daiktus, įkrauti mobilų telefoną, pasiskolinti skėtį ar nusivalyti pavasarinio lietaus išpurvintus batus. Svetainės komodoje galima rasti net tokių daiktų, kaip nagų dildę ar rankų kremą, o melomanai ras vinilinių plokštelių retro džiazo kolekciją. „ERGO Svetainėje“ įkurta ir „Raštelių lenta“ skirta mažiems laiškams ar skelbimams bei viso festivalio „Radinių stalčius”.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min