Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kornelijus Bimba: Kodėl triušiai neatsparūs smauglio hipnozei? Kremliaus propagandos mechanizmai

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Smauglio hipnozė daug ką apžavėjo ir Lietuvoje. Jau pora metų į mano kompiuterį keliauja nuorodos apie ateivius, globalistus, masonus, slaptus CŽV eksperimentus. Tose pasakose „blogiečiai“ visada yra JAV ir ES, o „ekspertai“ – rusai. Stebina tai, kad fantasmagoriškas istorijas man atsiuntę žmonės jų tikrumą gina labai agresyviai. Tik prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą viskas sustojo į savo vietas. Supratau, kad visa ta “slapta” ir ” skandalinga” informacija plūdo į Lietuva neatsitiktinai. Tai buvo gerai suplanuoto informacinio karo prieš Lietuvą ir Vakarų Europą dalis.

Rusijos prezidentas V.Putinas dezinformacijai skleisti pasitelkia komercines žiniasklaidos priemones, o sekimui – internetą (pavyzdžiui, profesionali.ru jūs galite užsiregistruoti, tačiau ištrinti duomenų – ne).

Jis demagogiškai taiko dvigubus standartus: Vakaruose kovoja “už žodžio laisvę”, o Rusijoje atvirai ją slopina – teismai fabrikuoja bylas ir uždaro nepaklusnias žinisklaidos priemones, o korespondentai –  persekiojami. V. Putino melą ir ideologiją Vakaruose atvirai skleidžiamas kuo įvairiausiais komunikacijos kanalais – nuo neaišku kaip finansuojamų žiniasklaidos priemonių iki interneto tinklaraščių ir feisbuko grupių.

Jis demagogiškai taiko dvigubus standartus: Vakaruose kovoja “už žodžio laisvę”, o Rusijoje atvirai ją slopina – teismai fabrikuoja bylas ir uždaro nepaklusnias žinisklaidos priemones, o korespondentai –  persekiojami. V. Putino melą ir ideologiją Vakaruose atvirai skleidžiamas kuo įvairiausiais komunikacijos kanalais.

Galima įtarti, kad jau 2005 m. Vladimiras Putinas nuspendė “surinkti” atgal “prarastas” SSRS „respublikas“ po Rusijos sparnu ir taip ištaisyti “didžiausią XX amžiaus klaidą”. “Didingam tikslui” pasiekti jis griebėsi metodų, kurių buvo išmokytas KGB.

Šaltojo karo metais JAV ir kitos Vakarų šalys buvo išsiugdę imunitetą destrukcinei KGB veiklai, todėl SSRS spectarnybos KGB ir GRU negalėjo laisvai naudoti ir visų “sąmonės užvaldymo technologijų”.

Kai Vakarai nutarė suartėti su Rusija, o Švonderį – V.Putiną (M. Bulgakovo romano “Šuns širdis” herojų) pakviesti prie G-8 derybų stalo, V. Putinui atsivėrė neregėtos galimybės. “Skaldyk ir valdyk!” – sako lotynų patarlė.  Artimiausias V. Putinui tikslas – suskaldyti Vakarų visuomenę. Kartu Vakarų šalys – jėga, o po vieną jas įveikti  V. Putinui – vieni juokai. 

V. Putinas supranta, kad įtikinti pasaulį “Rusijos svajone”  nebus lengva. Betvarkės, socialinės nelygybės ir žemo pragyvenimo lygio nepaslėpsi. Todėl iškelia Kremliaus  propagandai kitus uždavinius: įteigti vakariečiams, kad Rusija valdo griežti, tačiau teisingi, dorovingi, nuosekliai ginantys krikščioniškasias vertybes valdovai. Buvęs ateistas V.Putinas ima teigti esąs stačiatikis krikščionis ir mielai rodosi Rusijos patriarcho Kirilo draugijoje. Konformistas Rusijos stačiatikių patriarchas už sovietmečio represijas prieš cerkvę „krikščioniškai“ atleido ir lengva ranka laimina revanšistinius Kremliaus planus.

Tuo pat metu V. Surkovas supranta, kad vien pozityvių, tačiau melagingų lozungų kartojimo nepakaks. Baimė ir seksas – stipriausi prigimtiniai jausmai, kurie priverčia žmogų atsisakyti kritinio mąstymo. Atvirai propaguoti seksą neparanku, nes griautų Putino kaip moralės puoselėtojo įvaizdį, o štai įvaryti baimę vakariečiams – efektyvi juodųjų viešųjų ryšių strategija. Tuomet nešime kudašių nuo “vaiduoklių” Vakaruose ir pateksime tiesiai į Rusijos “meškos” glėbį.

Triušį sukausto ne hipnotizuojantis smauglio žvilgsnis, o baimė. Kuo išgąsdinti sočius vakariečius, jei jokių realių pavojų jų akiratyje nematyti? Propagandai – tai  ne kliūtis. Daugumos žmonių protas į vaizdinius reaguoja taip pat kaip į realiai egzistuojantį pavojų. Tereikia apeiti sąmoningumo barjerą ir įskiepyti “fantomus” į mūsų pasąmonę. Štai čia V. Surkovo komanda pademonstravo aukštą meistriškumą.

Propagandos priemonėmis buvo formuojamas ne vienas “slaptas grėsmės šaltinis”, o kuriama ištisas V. Surkovo komiksų serialas.

Propagandos priemonėmis buvo formuojamas ne vienas “slaptas grėsmės šaltinis”, o kuriama ištisas V. Surkovo komiksų serialas.

Pirmoji komiksų serija: „Žydų ir masonų sąmokslas“. Pasaulį valdo cinikai žydai, masonai, iliuminatai ir ufonautai. Jie neišpažįsta krikščioniškų vertybių, todėl kelia pavojų visai žmonijai. Jie veikia slapta. Nekenčia Putino ir KGB, nes jie sugeba atskleisti jų paslaptis, ir vieninteliai budi pasaulio dorovės sargyboje;

Antroji serija: „Tradicinės šeimos naikinimas“. Užsimaskavę finansininkais, politikais ir žymiais filantropais globalistai griauna tradicinę šeimą, skatina gėjų santuokas, vaikus prievarta atskiria nuo tėvų, skatina abortus ir eutanaziją. Jų tikslas – sukurti paklusnių mankurtų – zombių visuomenę ir užvaldyti planetą Žemę;

Trečioji serija: „Demokratijai – galas“. Skleidžiama informacija, kad Vakarų demokratinė santvarka yra atgyvenusi. Ji nepajėgi priešintis sąmokslininkų – masonų, gėjų, iliuminatų destrukcijai. Tik autoritarinė valdžia gali veikti baisaus pavojaus akivaizdoje efektyviai ir sunaikinti “slaptus žmonijos priešus”;

Ketvirtoji serija: „Broliškai pasipriešinkime Vakarų savanaudiškumui“. Rytų Europos tautos yra sarmatai – vieno kraujo su rusais, todėl privalo paremti vieni kitus. O Vakarų Europos tautos yra savanaudžiai, pragmatikai, cinikai, jie niekina mūsų bendrą šlovingą praeitį ir dvasines vertybes;

Penktoji serija: „Vakarietiškais informacijos šaltiniais negalima tikėti“.  Vakariečių istorikai iškraipo ir klastoja mūsų bendrą istoriją. Negalima tikėti nei vienu žodžiu, kurį pasakė Vakarų politikai ar žurnalistai.  Tik prorusiški portalai ir „youtube“ jūs galite rasti “ojektyvią” informaciją;

Šeštoji serija: „Jie išniekins šventąją žemę“.  Sarmatų žemės ypatingos, šventos. Tai ne kokios nors Bavarijos žemės. Todėl turime kuo greičiau pasipriešinti eurointegracijai, nes unikali sarmato-tarybinė kultūra bus asimiliuota.

Akylas žmogus iškart pastebės, kad šie teiginiai prieštararingi. Tačiau Kremliaus propaganda nėra skrupulinga detalėms. Daugelis mūsų piliečių nemoka kritiškai analizuoti informacijos, o painiava  juos tik dar labiau intriguoja.

Akylas žmogus iškart pastebės, kad šie teiginiai prieštararingi. Tačiau Kremliaus propaganda nėra skrupulinga detalėms. Daugelis mūsų piliečių nemoka kritiškai analizuoti informacijos, o painiava  juos tik dar labiau intriguoja.

Pataruoju metu Lietuvoje skambinama V.Putino pavojaus varpais. Neva įvedus eurą ir leidus užsieniečiams (patikslinsiu – europiečiams) įsigyti žemės Lietuvos valstybę ir lietuvių tautą ištiktų pragaištis.

Pirmas kritiškai mąstančiam žmogui kylantis klausimas – kodėl tik dabar keliamas triukšmas?   Pasirašėme sutartį, įstojome į ES, gavome iš ES milijardinę paramą, apsukrūs lietuvių verslininkai už paramos pinigus spėjo prisipirkti žemės ir nekilnojamo turto kitose ES šalyse, ir staiga sakome:  „Ne, mums nepakeliui, Europa, mes kursime tautinę valstybę, atia, atia…“

Kaip atsitinka, kad vakariečiai pradeda matyti blogybes tik Vakaruose ir kartu tampa neįtikėtinai tolerantiški V. Putino ar Lukašenkos savivalei?

Todėl, kad lietuvius, rusus, vokiečius, žydus sieja slaptas meilės ryšys. Jis kartais įvardijamas Stokholmo sindromu. Terorizuota ir žeminta auka įsimyli savo skriaudėjus ir siekia juos apginti, nes nori patirtą psichologinę būseną kiek galint ilgiau išsaugoti ir pratęsti.

Ilgai neradau literatūros, kuri iš esmės atskleistų Stokholmo sindromo fenomeną. Tik prieš kelias dienas pateko Dr. Joe Dispenzos knyga “Atsikratykite įpročio būti savimi”, kuri sudeda taškus ant “i” ir paaiškina, kodėl melas, kuri platina Kremliaus propaganda mums limpa kaip bitėms medus.

Sadomazochizmo prichologinis mechanizmas paprasta. Kai patiriame stiprų stresą, mūsų organizme išsiskiria tam tikros cheminės medžiagos. Kai tą stresinę situaciją prisimename, organizmas į ją reaguoja kaip į faktą. Jei prisiminimai užvaldo dažnai,  organizmas pripranta prie tų medžiagų ir ima reikalauti didesnės dozės. Mes tampame pasąmoninių kūno reakcijų įkaitais.

ik prieš kelias dienas pateko Dr. Joe Dispenzos knyga “Atsikratykite įpročio būti savimi”, kuri sudeda taškus ant “i” ir paaiškina, kodėl melas, kuri platina Kremliaus propaganda mums limpa kaip bitėms medus.

Kitaip tariant, yra žmonių, kurie nori save laikyti aukomis. Būtent juos lengviausia paveikti agresyvia propaganda. 

Pakanka žmogų išgąsdinti ir jo pasąmonėje tuoj pat prabus taip mėgstamas aukos scenarijus. “Jus slapta nuodija, jūsų vaikus grobia, prievartauja, užsieniečiai ketina atimti tėvų žemę, vaikus klonuoti” – auka save laikančiam žmogui tokiu melu lengva patikėti.

Įsibaiminęs žmogus trokšta kuo greičiau išgirsti žinia, kaip išsigelbėti. Ir išgirsta per Putino Ruporą gerąją naujieną:“Tai ne tu kaltas – aplinka kalta. Ne tu turi įgyti naujas sąvybes ar žinias, ieškoti galimybių. Valdžia privalo tavimi rūpintis.

Tai valdžia kalta, bankai kalti, darbdaviai kalti, gydytojai kalti, policininkai kalti, teisėjai kalti, ES biurakratai kalti. Visi vagia ES paramos pinigus, o tu ne – tu vėl auka …. Visi vagia: ministrai, girininkai, inspektoriai…, o tu ne. Tu – auka.Tačiau tu gali. Tu gali ir turi juos nubausti. Tereikia paremti mus. Mes mylim savus ir juos įvertinam.”

Toliau iki tėvynės išdavystės lieka tik vienas žingsnis.

Kaip išvengti smauglio apžavų?

Klasta ir šantažas – vieninteliai būdai, kurie gali padėti ekonomiškai atsilikusiai Rusijai įveikti ar sukrėsti Vakarų pasaulį. Todėl svarbu priešiškai propagandai ir dezinformacijai užkirti kelią kuo anskčiau, jai nespėjus išklibinti visuomenės pamatų ir susilpninus piliečių valios priešintis aneksijai.

Klasta ir šantažas – vieninteliai būdai, kurie gali padėti ekonomiškai atsilikusiai Rusijai įveikti ar sukrėsti Vakarų pasaulį.

1. Tapti profesionalais. Niekuo nesidomėti paviršutiniškai, nekaupti nereikalingos informacijos, neskleisti žinių, už kurias nesate garantuoti. Tačiau sričiai, kurioje nusprendėte tapti profesionalu, skirti visas jėgas ir dėmesį.

2. Atsikratyti aukos sindromo. Taip jūs ne tik įgysite imunitetą priešiškai propagandai, bet ir susikursite geresnį gyvenimą.

3. Ugdyti analitinį mąstymą. Tai reiškia, kad analizuodami vadovaujatės logikos dėsniais ir priimdami sprendimus atsiribojate nuo simpatijų/antipatijų bei išankstinių nuostatų.

Veikiausiai Sočio olimpiados kaštai sudarė tik nedidelę dalį visos propagandinės kompanijos biudžeto. Kremliaus propagandos mašina vis dar veikia, tačiau skubota Krymo aneksija labai pakenkė V.Surkovo planui. Laiko atsikratyti Putino propagandos apžavų liko nedaug, tačiau jei norime gyventi nepriklausomoje Lietuvoje – verta pasistengti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min