Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tomas Balžekas: NepriLašėjo

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tomas Balžekas Po velniais, kirba vis riebesni žodžiai mano galvoje, kodėl taip pasielgė Vladas Lašas? Suprasčiau, jei čia būtų studentų atstovybės prezidento rinkimai, tuomet gal ir būtų galima taip valiūkiškai ir neatsakingai juose dalyvauti. Bet ne, čia juk realūs valstybės prezidento rinkimai. Net ir man, mėgstančiam elgtis spontaniškai, kūrybiškumą ir liberalias idėjas mylinčiam žmogui, šis poelgis atrodo nevykęs.

Vis svarstau, kaip subrendęs žmogus, garsus verslininkas, dalyvaujantis sprendžiant globalias problemas – nuo „carbon war room“, TED iki lietuviškų palydovų išleidimo į kosmosą – ir palaikantis ar siūlantis daugybę kitų puikių idėjų, galėjo taip lengvabūdiškai žengti šį žingsnį?

Galima nenukabinti nosies ir įžvelgti puspilnę stiklinę – kad parodė, jog visi gali bandyti būti prezidentais, o laimėti loterijoje gali tik tada, kai nusiperki bilietą. Bet juk šis bandymas kenkia. Ne tik bandytojo įvaizdžiui, bet ir verslininko, aktyvaus visuomenės veikėjo įvaizdžiui kenkia.

Bet juk šis bandymas kenkia. Ne tik bandytojo įvaizdžiui, bet ir verslininko, aktyvaus visuomenės veikėjo įvaizdžiui kenkia.

Versle per penkias minutes nesudarinėjame penkiamečių sutarčių su daugybe rizikos, atsakomybių ir įsipareigojimų, tad kaip galima šokti ant prezidento rinkimų traukinio vagono platformos neįsibėgėjus. Rezultatas aiškus iš karto, ne užšoksi, bet atšoksi kaip musė nuo lekiančio automobilio stiklo.

Man nuoširdžiai gaila, nes esu vienas iš Vlado Lašo gerbėjų. Vis laukiau, kada verslo atstovai, nesmirdantys perdozuota korupcijos odekolono doze, su geru žinių ir finansiniu bagažu, drįs mesti iššūkį seniems politikos kirminams. Bet ne tokio iššūkio tikėjausi iš tokio žmogaus kaip Vladas Lašas.

Kur buvo jo energija, iniciatyva ir kūrybiškumas prieš gerus metus? Jis galėjo aplink save suburti pačią geriausią rinkimų štabo komandą, kuri būtų kalnus už jį nuvertusi ir galvas guldžiusi. Jis galėjo įtikinti Lietuvos žmones, kad verslininkas yra būtent tas žmogus, kuris geriausiai suvokia, kas yra efektyvus išteklių valdymas, sąžiningumas, konkurencinis privalumas, išskirtinumas, pozicionavimas ir derybų galia. Juk būtent tokių savybių trūksta Lietuvos politikams ir Lietuvos, kaip valstybės, vizijos, aplink kurią vienytųsi nuomonės lyderiai, o paskui juos ir likę du su puse milijono, formuotojams.

Tikiuosi šis bandymas neatbaidys, bet pamokys tuos, kurie turi panašių privalumų kaip V.Lašas ir yra subrendę varžytis dėl aukščiausio posto Lietuvoje.    

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min