Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Islandijos ugnikalnis gali sujaukti Lenkijos pirmosios poros laidotuves (atnaujinta 13.03 val.)

Atsisveikinimas Prezidentūroje su L.Kaczynskiu
Alfredo Pliadžio nuotr. / Atsisveikinimas prezidentūroje su L.Kaczynskiu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vieno Islandijos ugnikalnio išmesti milžiniški pelenų debesys, privertę uždaryti daug oro uostų Europos šiaurėje, taip pat gali sutrikdyti sekmadienį suplanuotas tragiškai žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio bei jo žmonos laidotuves, penktadienį pranešė vienas prezidento administracijos pareigūnas.

Lenkijos pietiniame mieste Krokuvoje vyksiančiose laidotuvėse planuoja dalyvauti JAV prezidentas Barackas Obama ir dešimtys kitų šalių vadovų. Penktadienį Krokuvos oro uostas buvo vienas iš dviejų tebeveikiančių šioje šalyje.

„Jeigu tai (vulkaniniai pelenai) gali paveikti renginius ir jeigu kai kurie dalyviai negalės atvykti, tada gali būti svarstoma tokia (laidotuvių atidėjimo) galimybė“, – Lenkijos prezidento kanceliarijos pareigūnas Jacekas Sasinas sakė radijui „RMF FM“.

Tačiau J.Sasinas pabrėžė, kad laidotuvių atidėjimas būtų kraštutinė priemonė. „Scenarijus atidėti laidotuves neegzistuoja. Dėl to nesitariama. Tai būtų kraštutinė priemonė. Kol kas stebime padėtį“, – J.Sasinas sakė žurnalistams, pridūręs, kad vėliau penktadienį įvyks posėdis, kuriame bus aptarta ši problema.

Vulkaninių pelenų debesys smarkiai sutrikdė oro susisiekimą Europoje, o šimtai tūkstančių keleivių įstrigo oro uostose. Kol kas nežinoma, kiek dar laiko bus uždaryti oro uostai, tarp jų Varšuvos.L.Kaczynskis, jo žmona ir dar 94 žmonės, tarp jų dešimtys aukštų Lenkijos pareigūnų, praeitą šeštadienį žuvo per lėktuvo katastrofą Rusijoje netoli Smolensko. Dėl šios precedento neturinčios katastrofos Lenkijoje ir kai kuriose kaimyninėse šalyse buvo paskelbtas nacionalinis gedulas.

Penktadienį dėl kelių kilometrų aukštyje tvyrančių vulkaninių pelenų Lenkijoje buvo uždaryti visi oro uostai, išskyrus Krokuvos ir Žešuvo.

Lenkijos oro erdvė buvo uždaryta nuo 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku, naujienų agentūra PAP citavo Lenkijos civilinės aviacijos valdybos atstovą Grzegorzą Hlebowiczių.

„Tai reiškia, kad lėktuvai negali kilti ir tūpti. Oro susisiekimas įmanomas tik per Krokuvos Balicų oro uostą ir Žešuvo oro uostą“, kurie abu yra Lenkijos pietuose, nurodė pareigūnas.

Baltieji rūmai ketvirtadienio vakarą pranešė, kad B.Obama ateinantį savaitgalį skris kaip planuota, nepaisant pelenų, tačiau atitinkamos JAV tarnybos atidžiai stebi padėtį.

„Mes nuo to nenuleidžiame akių. Šiuo metu mūsų tvarkaraštis tebegalioja. Esame labai pasiryžę vykti į Lenkiją“, – Baltųjų rūmų spaudos tarnybos sekretoriaus pavaduotojas Billas Burtonas sakė žurnalistams.

Jis nurodė kalbėjęsis su JAV oro pajėgų pareigūnais, taip pat pridūrė: „Jie įsitikinę, kad sugebės atlikti šią kelionę, tačiau mes tai stebime ir neabejotinai esame informuoti“.

Vulkaninių pelenų debesys smarkiai sutrikdė oro susisiekimą Europoje, o šimtai tūkstančių keleivių įstrigo oro uostose. Kol kas nežinoma, kiek dar laiko bus uždaryti oro uostai, tarp jų Varšuvos.

Lenkijos pareigūnai planavo šeštadienio popietę perskraidinti pirmosios poros karstus į Krokuvą po gedulingų pamaldų Varšuvoje. Šiuo metu karstai yra pašarvoti prezidentūroje, į kuriuos plūsta tūkstančiai gyventojų, norinčių atsisveikinti su L.Kaczynskiu ir pirmąja ponia.

Be B.Obamos, Lenkijos pirmosios poros laidotuvėse planuoja dalyvauti Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Didžiosios Britanijos princas Charlesas, Ispanijos karalius Juanas Carlosas, taip pat daugelis kitų valstybių ir vyriausybių bei karališkųjų šeimų narių.

15min.lt primena, kad Islandijoje išsiveržęs ugnikalnis, iš kurio pasklidęs pelenų debesis sustabdė lėktuvų skrydžius didelėje Europos dalyje, apkartino ir Danijos karalienės jubiliejaus šventimą.

Komentarai
Šioje istorijoje Laidotuvės, Ugnikalnis, Lenkija, Islandija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min