Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oficialiai pranešta, kur ir kada vyks Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio laidotuvės

Jaroslawas Kaczynskis suklupęs prie savo brolio karsto
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jaroslawas Kaczynskis suklupęs prie savo brolio karsto
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Minioms širdgėlos prislėgtų žmonių antradienį su gėlėmis sutikus iš Rusijos parskraidintus velionės Lenkijos pirmosios ponios Marios Kaczynskos palaikus, pareigūnai pranešė, kad jos ir velionio prezidento Lecho Kaczynskio valstybinės laidotuvės įvyks sekmadienį Vavelio katedroje, Krokuvoje.

Pirmoji Lenkijos pora buvo tarp 96 asmenų, žuvusių šeštadienį per lėktuvo katastrofą netoli Smolensko, vakarinėje Rusijos dalyje.

Tyrimą atliekantys pareigūnai teigia, kad nelaimę galėjo nulemti žmogiškasis faktorius.  Kaip pranešė Krokuvos provincijos gubernatorius Stanislawas Kracikas, L. Kaczynskio ir jo sutuoktinės laidotuvės vyks sekmadienį 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku tūkstančio metų senumo Vavelio katedroje, kurioje nuo XIV amžiaus laidojami Lenkijos monarchų palaikai.

Čia taip pat ilsisi 1943 metais per lėktuvo katastrofą Gibraltare žuvęs Londone rezidavusios Lenkijos vyriausybės tremtyje premjeras Wladyslawas Sikorskis.

Tarp laidotuvėse dalyvausiančių užsienio šalių vadovų turėtų būti ir Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

Lėktuvas su Lenkijos prezidento žmonos M.Kaczynskos palaikais Varšuvoje nusileido antradienį.
Maskvoje Marią Kaczynską išlydėjo jos brolis Konradas Mackiewiczius. Oro uoste buvo Lenkijos ambasadorius Rusijoje Jerzy Bahras.

Karstą su 66 metų M.Kaczynskos palaikais Varšuvoje pasitiko garbės sargyba. Prie valstybine vėliava uždengto karsto buvo atliktas valstybės himnas.

Kai buvo sukalbėtos maldos, susirinkusieji, tarp kurių buvo 30–metė Kaczynskių dukra Marta ir prezidento brolis dvynys, konservatyvių pažiūrų buvęs ministras pirmininkas 60–metis Jaroslawas Kaczynskis, priklaupė priešais karstą.

Vėliau karstas buvo įkeltas į katafalką, kuriam lėtai važiuojant į miesto centre esančią prezidentūrą, visoje 12 km atkarpoje ant šaligatvių rikiavosi minios žmonių, daugelis kurių metė ant gedulingo eskorto kelio gėles.

„Esu čia, nes Lenkijai tai didelė tragedija, – sakė 63–jų Maja Jelenicka. – Esu neviltyje. Jaučiuosi, lyg būčiau netekusi artimo giminės nario. Maria Kaczynska buvo nuostabi moteris, maloni, auksinės širdies ir tikra pirmoji ponia“.

Karstas su Marios Kaczynskos palaikais pastatytas šalia Lenkijos prezidento karsto prezidento rūmų Kolonų salėje, kurioje šalies prezidentai patvirtindavo ir paleisdavo vyriausybes.

Lenkijos parlamente surengta speciali ekspozicija, skirta prezidento ir 18–ios parlamentarų, žuvusių per lėktuvo katastrofą, atminimui. Posėdžių salėje iškabinti gedulo juostomis perrišti žuvusiųjų portretai, o tuščiose jų darbo vietose padėtos gėlės.

Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius iš jaudulio virpančiu balsu perskaitė žuvusiųjų pavardes ir savaitgalio katastrofą pavadino „didžiausia tragedija Lenkijos pokario istorijoje“.

Prie Smolensko žuvusio paskutinio Lenkijos vyriausybės tremtyje prezidento Ryszardo Kaczorowskio palaikai bus parskraidinti trečiadienį. Pasak B.Borusewicziaus, visuomenė taip pat turės galimybę atsisveikinti su velioniu. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Šioje istorijoje Laidotuvės, Lenkija, Lechas Kaczynskis
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min