Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ŽAS: jaunime, ateik paklausyti nešvankybių ir tikro roko! (video, nuotraukos)

 Grupė „Žas"
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Grupė ŽAS
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Likus kelioms dienoms iki jubiliejinio koncerto 15min.lt redakcijoje apsilankė skandalingoji grupė ŽAS. Grupės nariai atsakinėjo į klausimus apie būsimą koncertą, Lino Karaliaus pasitraukimą iš grupės, asmeninį gyvenimą ir kitus skaitytojams rūpinčius dalykus.

Į skaitytojų klausimus atsakinėjo grupės veteranai Marius Berenis-Tru Sabaka, Gidonas Šapiro-Bilas ir Linas Zareckas-Choras. Į jubiliejinį 15 metų gimtadienį ŽAS savo gerbėjus kviečia gegužės 13 dieną, ketvirtadienį, Vilniuje, „Forum Palace“.

– Kuo žadate nustebinti per jubiliejinį koncertą? (Daiva)

– Nustebinsime jaunąją kartą žiauriai gyvu koncertu. Pastebėjau, kad žmonės klausia, kodėl mes nedainuojame „Palanga močiučių“ ir pan. Šis koncertas bus skirtas daugiau senesnei kartai. Jaunime, ateik paklausyti tikro roko. (Juokiasi.)

– Kiek girdėjau, jūsų koncerte pasirodys Stano. Gal kalbinote ir kitus popatlikėjus – „69 danguje“ ar „Olialia pupytes“, gal ir jos kokią nors dainą iš ŽAS repertuaro moka?.. (Spyglys)

– „Olialia pupytės“ priklauso rizikos grupei, nes dėl didelio garso gali neatlaikyti jų papai ar užpakaliukai – žinau, kad viskas pas jas ten apdrausta. Grįžo senieji „žasai“... (Juokiasi.)

– Ateisiu su Jumis padrumsti ramybę ketvirtadienį :) O klausimas mano toks: ar kada nors prieš 12–14 metų bent įsivaizdavote, kad būsite tokie, kokie dabar esat? Netikiu, bet džiaugiuosi. (Justeete)

– Netiki kuo? Gal labiau reikia galvoti, kaip įsivaizdavome, kokie būsime. Mes galvojome, ar apskritai būsime. Vienintelė svajonė, kad kai būsime senukai, sėdėtume kokioje kavinėje, valgytumėme „sėmkes“ ir žiūrėtume į jaunas merginas...

– Sveiki, kodėl nuo metalo perėjote į popsą? Pardavėtr muzikos skonį už pinigus? :) Ačiū už atsakymą. Man ir mano daugumai draugų tai įdomu. (Martinas) Klausykite, o ar jūs rimtai žiūrite į muziką, ar nelabai? Kada buvo tikrieji ŽAS: kai dainavote „Mandarinus“ ar „Ji suka gyvenimo ratu“? (Juozas)

– Ir tada, ir tada buvo tikrieji „žasai“. Į muziką mes niekada nežiūrėjome labai rimtai. Mes neatsižadame to laikotarpio, kada buvo popsas, jis buvo pakankamai kokybiškas. Mūsų įvaizdis buvo ne visai popsinis. Mes niekada metalo neišdavėme, klausome jo, o iš popso tiesiog uždirbome pinigus. Progresyvūs metalistai visada labai atsainiai žiūrėjome į mūsų nuėjimą į popkultūrą, nes širdyje visada mes likome su metalu. O su popsu tiesiog linksminomės – kas uždraus kurti žmonėms linksmą produktą?

– Kaip vertinate šiandienę muzikos industriją? Turiu omenyje vaikus, atkartojančius visokias  nešvankybes, kurias atlikėjai apdainuoja savo „intelektualiuose“ tekstuose? (Marija)

– Visoje Lietuvos muzikoje nešvankybių yra mažiau nei viename užsienio grupės albume. Mūsų muzikoje ir koncerte tikrai nešvankybių bus. Todėl nepilnamečiai turi atsiklausti savo tėvų. Dabar visi tokie geri, merginos su gražiais „papais“, bendrauja mandagiai – feee... O gyvenimas juk nėra toks gražus. Mes esame krizės muzikantai, tad kuo Lietuvai blogiau, tuo mums geriau. Tik alkanas menininkas gali sukurti gerą produktą. (Juokiasi.)

„Olialia pupytės“ priklauso rizikos grupei, nes dėl didelio garso gali neatlaikyti jų papai ar užpakaliukai – žinau, kad viskas pas jas ten apdrausta.

– Sveikinimai „žasiukams“! Senstelėjot, senstelėjot.. Puikiai liaudies dainas traukiat, ar numatote ateity jų daugiau pridainuoti?

– Ką reiškia senstelėjote??? Pasaulyje tokio amžiaus žmonės tik pradeda didžiąją karjerą. Mes esame senesni, bet ne senstelėję.

 – Ar kada nors kursite panašaus tipo dainų kaip „Cepelinai“ ar „Palanga močiučių“? (Labai primena senus laikus, būtų smagu prisimint juos) ;D (Martute) 

– Čia seni laikai?? Tik 5–10 metų. O ką mes kursime, niekas nežino. Kas bus ant seilės, tą ir kursime. Gal dainą apie špinatus...

– Ar jūs darote kokių bendrų projektų su nežinomais, bet muzikinių gabumų turinčiais žmonėmis? Jei nedarote, tai ar darytumėte? ;D (Martute)

– Ne, nedarome. Jeigu tokių atsirastų, pagalvotume, bet mes patys neturime muzikinių gabumų. Ne mūsų darbas iš debilų žvaigždes daryti.

– Jūs praradote vieną narį, kuris ilgą laiką buvo laikomas grupės lyderiu. Šiuo grupių pilnėjimu laiku gal galvojate priimti kokį naują narį, o gal narę? Jei ne, tai bent hipotetiškai pasvarstykite, kas iš dabartinių Lietuvos scenos žvaigždžių jums labiausiai tiktų į kompaniją? (Leonas)

– Ne, nesvarstome tokios galimybės. Tai nebuvo praradimas, o natūralus procesas. Hipotetiškai – niekas negalėtų būtų ketvirtas grupės narys. Šiuo metu grupė ŽAS galėtų tapti tik duetas, jei kas nors mirs.

– Kada ŽAS planuoja išleisti naują albumą ir apskritai kokie artimiausi grupės ateities planai? (Xprt)

 – Plano neturime, kada naujas albumas išeis, nežinome. Ar reikalingas albumas šiuo metu? Jei klaustumėte, kada įrašysime naują dainą, atsakymas irgi toks pats – nežinome.

– Ar bendraujate su Linu? Ar netrūksta jums jo grupėje? Ar nebandėte jo atvesti į protą? Negi jam visiškai dingo noras pasiautėti su jumis? :) (Sausainiz) Kaip reagavote, kai Linas atsisakė pasirodyti jubiliejiniame koncerte? (Milda)

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Grupė Žas
Grupė ŽAS

– Niekam ne paslpatis, kad Choro santykiai su Ezopu yra įtempti, Mariaus – normalūs. Jo išėjimas iš grupės nebuvo netikėtas, mes buvome morališkai pasiruošę tam. Per tą laikotarpį žmogus labai pasikeitė ir tokio, koks jis yra dabar, mums netrūksta grupėje. O dėl koncerto – konkretaus motyvo, kodėl nedalyvauti koncerte, nebuvo. Mes nesupratome, jis mus nuvylė. Bet gal jam uždraudė frakcija – į žmogaus vidų neįlisi.

– Viename koncerte Ezopas gėrė žibalą ir leido ugnį iš burnos. Ar gali būti, kad tada jam iškepė smegenys, todėl jis ir nuėjo į Seimą? (Negražulis)

– O kas galėtų paneigti?

– Ar kiti grupės nariai neketina sekti Ezopo pėdomis ir eiti į politiką? (Iksas)

– Artimiausiu metu tikrai ne.

– Sveiki, bičai!!! Su jubiliejumi!!! Ar nebijote to Juozelio, kuris žada duoti Linui į... ? (Lukas)

– Mums bijoti nėra ko, o Seimo narius saugo neliečiamumo teisė, tai Juozukas labai rizikuoja vien skelbdamas tokius pareiškimus. O gitara tikrai veikia ir su ja gros koncerte viena didelė Lietuvos žvaigždė. O gitaros negaila, nes ji buvo prasikaltusi ir ilgai stovėjo kampe.

– Bilai, gal kur nors galima paragauti tavo patiekalų negaminant pačiai? :) (Karolina)

– Prašom atsiųsti savo nuotrauką, kiek jums metų ir kuo užsiima jūsų tėvai. Mes įvertinsime padėtį ir nuspręsime, ar paruošti jums pietus. O minčių apie kavinę visada yra, bet kol neįspyrė į užpakalį, tol jos nėra.

– Sveikinu su gimtadieniu ir noriu paklausti: kokia yra kiekvieno iš jūsų mėgstamiausia užsienio muzikos grupė? (Klausimas)

– Choro – „Korn“, Mariaus – „Soil“, o Bilas neklauso. (Juokiasi.)

– Kodėl mušdavote tik silpnesnius, pavyzdžiui, Igorį Kofą? Reikėjo Rolandui Kindaravičiui porą niuksų duoti už Gintarės įžeidinėjimus. (Vadzyla)

– Nesąmonė, Choras buvo susimušęs net su apsauginiais, kurie buvo daug stipresni. Čia tik Ezopas mušė silpnesnius.

– Kaip Jūsų visų šeimos gyvena, žmonos, meilužės, vaikai? (Lukas)

– Gerai. Tikiuosi, kad gerai. Seniai matėme... neįsiplėskime. (Juokiasi.)

Niekam ne paslpatis, kad Choro santykiai su Ezopu yra įtempti, Mariaus – normalūs. Jo išėjimas iš grupės nebuvo netikėtas, mes buvome morališkai pasiruošę tam. Per tą laikotarpį žmogus labai pasikeitė ir tokio, koks jis yra dabar, mums netrūksta grupėje.

– Kai viską pradėjote, buvot laisvi vaikinukai, vėliau sukūrėte šeimas, tada išsiskyrėte. Vienintelis Bilas šiai tendencijai nepasidavė. Šiuo metu jūsų statusas vėl panašus, kaip ir iš pradžių. Gal būtent priklausymas grupei „Žas“ jums niekad neleis iki galo suaugti ir pasenti? :) (Natalija)

– Choras: taip. Su mumis visada buvo gyventi linskma, bet sunku. Ne visos merginos ir moterys tai atlaikė. Vaikai mano, va, nori iš namų išeiti.

– Ar leidžiate/leisite savo vaikams klausytis ŽAS? (Marija)

– Marius: aš savo tėvams leidžiu klausyti, kodėl turėčiau vaikams neleisti?...

– Mariau, girdėjau, kad išgyvenai depresiją. Kaip dabar jautiesi? (Gintarė)

– Kaip matote, jaučiuosi gerai, esu linksmas, geros nuotaikos. Gal galite kuo padėti? Jūs irgi galite atsiųsti savo nuotrauką, gyvenimo aprašymą ir tėvų metinę deklaraciją, nes bendrą turtą mes užgyvensime kartu, bet pagrindas turi kažkoks būti. (Juokiasi.) 

– Mariau, kodėl buvai nusiskutęs plaukus? Gal tai susiję su kokia nors religija ar pažiūromis?.. Ar tavęs neįtraukė kokia sekta? (Dangė)

– Ne, nepriklausau jokiai sektai. Ar paklausė kokios nors „Olialia pupytės“, kai susidėjo silikoninius papus, ar jai buvo depresija, o gal ją įtraukė kokia sekta?

– Mariau, daug jaunų žmonių užaugo su Tomazu ir Marazu per radiją M-1. Ar liko nostalgija tiems laikams? Kaip sutari su Tomu Ališausku, kuris per tą laiką irgi tapo TV žvaigžde? Gal yra minčių vėl susieiti dėl kokio bendro projekto? (Jorė)

– Dėl bendro projekto susieiti minčių nėra, bet grįžti į radijo stotį dirbti minčių yra, dabar vyksta derybos. O su Tomu bendraujame gana retai, jis turi didelę šeimą, daug darbų, yra užimtas  žmogus. O dėl koncerto – liepiau nusipirkti bilietą. Rimtai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Grupė Žas
Grupė ŽAS

– Kokius automobilius vairuojate? (Lukas)

– Dar nesudaužytus po Bilo paskutinės avarijos. Tru niekada nieko nevairavo, Bilas sudaužė savo fiatą, o Choras visą gyvenimą vairuoja „Peugeot“.

– Kokiomis sporto šakomis domitės ir užsiimate? (Vadimas)

– Futbolu. Ne visi praktikai pas mus aikštėje, yra ir teoretikų. Kartais kiaušiniai labiau rūpi nei futbolas.

– Ar tikrai per Jonines basi lakstot? „Žasai“ –  JĖGA!!! Myliu!!! (Lukas)

– Aišku, kad ne. Ką mes, debilai.

– Ar daug panų turėjote per savo karjerą? Turiu omeny tas, kurios prie jūsų lipo tik dėl muzikinės šlovės? (Albinas)

– Choras: prie mūsų lipo tik dvi ir tik prie Tru. Jas mes praminėme Šmėkla ir Čiučiundra. Daugiau merginų Tru kibino, kai grojo metalą. Marius: o čia nesąmonė, nes gražiausiai narys buvo Ezopas, o klykdavo žiūrėdamos į mane. Choras: sexyboy...

– Ar Tru Sabaka namuose dar turi smetonišką siuvimo mašiną, kurią saugojo kaip relikviją? Ir ką su ja veikia? (Tikrasis gerbėjas)

– Taip, turiu, dabar ant jos stovi televizorius. Su šia siuvimo mašina mes su Ezopu siuvome pirmąsias trispalves, o sulūžo, kai Ezopas bandė pasisiūti odinę striukę.

– Kiek esate daugiausia gavę už koncertą? (Rytis)

– 15 tūkstančių litų.

– Kaip atsipalaiduojate? (Lukas) Kalbant apie jūsų laisvalaikį, „tūsus“, šventimus – ar kas nors per tuos 15 metų pasikeitė? Ar vis dar taip pat šėlstate, ar jau pakeliate mažiau? (Danas)

Kaip matote, jaučiuosi gerai, esu linksmas, geros nuotaikos. Gal galite kuo padėti? Jūs irgi galite atsiųsti savo nuotrauką, gyvenimo aprašymą ir tėvų metinę deklaraciją, nes bendrą turtą mes užgyvensime kartu, bet pagrindas turi kažkoks būti.

– Atsipalaiduojame paprastai – tiesog neįsitempiame. O „tūsų“ jau mažiau ir jie trumpesni, o anksčiau „tūsinomės“, kiek galėjome.

– Ar dar turite tą seną žalią BMW su „pider...“ lipdukais. Tą, „tiunigoutą“ BMW 735 žalios spalvos su auksiniais pedalais? (Viera)

– Mes nebeturime, ją pardavėme lenkams. Tą mašiną pirkome ir pavertėme „žasamobiliu“, prisipirkome pačių kvailiausių taksistų „tiuninginių“ detalių ir prijungėme daug aparatūros, net dūmų aparatą. Buvo žiauriai stilinga mašina, praktiškai diskoteka su ratais. Taip ir važinėjomės dvejus metus.

– Koks jūsų išsilavinimas? Ar esate baigę kokius nors mokslus, susijusius su muzika? (Danutė)

– Mariui teko privačiai mokytis, o Choras įstojo į Muzikos akademiją, bet prasidėjus „žasams“  metė. Bilas irgi savamokslis. Muzikinis išsilavinimas suteikia ribotumą. Bilas: turiu sociologijos bakalauro laipsnį, dabar siekiu politologijos magistro laipsnio. Choras: o mes su Tru debilai.

– Gyvenime esate nepraustaburniai ar malonūs vyrukai? (Agnė)

– Malonūs nepraustaburniai. Mes esame baltieji demonai. Vieniems mes esame absoliutūs chamai, o kiti mano, kad mes – visiškai normalūs bičai.

– Jūs išaukštinote Palangą močiučių – ar tai jums geriausias Lietuvos kurortas, ar ne? (Mindė)

– Žiemą – geriausias, o vasarą pats blogiausias. Nors tiesiog nereikia vaikščioti centrinėmis gatvėmis. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Grupė Žas
Grupė ŽAS

– Už kiek koncertuotumėte nuogi? (Tadas)

– Su stringais esame jau koncertavę ir nebrangiai. O kai nuspręsime koncertuoti nuogi, padarysime tai labdaros tikslais.

– Buvote už ar prieš homoseksualų eitynes? (Mindaugas)

– Choras: už. Marius: prieš. Aš jomis pasipiktinau, nes maniau, kad tai bus rimtas gėjų paradas su plunksnomis. Bilas: tai buvo politizuotas renginys, kuris neatitiko tikrosios tos eisenos dvasios.

– Kokios metalo grupės yra jūsų kiekvieno mėgstamiausios?

– „Morbid Angel“, „Carcass“, „Deicide“, tie patys „Korn“ ir daug kitų. Visų neišvardysi.

– Ar verkėte, kai praeitais metais mirė Michaelas Jacksonas?

– Ne. Liūdniau buvo, kai mirė Vytautas Kernagis. To negalima su niekuo palyginti.

Konferencija baigėsi

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min