Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

8 valandų darbo diena – per žingsnelį nuo išnykimo

Darbuotojas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Darbuotojas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Parlamentarai antradienį patvirtino Vyriausybės pasiūlytas Darbo kodekso (DK) pataisas, leidžiančias lanksčiau reguliuoti darbo valandos. Tiesa, tobulinant kodeksą atsisakyta siūlymo sudaryti sąlygas atleisti darbuotoją be įspėjimo, bet išmokant dvigubą išeitinę kompensaciją.

Už pataisų paketą balsavo 58 parlamentarai, prieš – 18, susilaikė 31. Didžiąją dalį balsavusių už sudarė valdančiųjų konservatorių-krikdemų ir Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai, pataisas palaikė ir keli kiti posėdyje dalyvavę valdančiųjų „prisikėlėlių“ ir liberalcentristų nariai.  DK patobulinimams pritarė ir kai kurie Krikščionių partijos frakcijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariai. Tarps susilaikiusių ir balsavusių prieš – didžioji Socialdemokratų frakcijos dalis.

„Konservatoriai bando įteisinti tai, ką ir dabar daro darbdaviai, apeidami įstatymus. Jie ir taip verčia dirbti viršvalandžius, nemokėdami papildomai, nes juk atlyginimai neauga“,  – piktinosi socialdemokratas Algirdas Sysas.

Vyriausybės pasiūlytomis DK pataisomis darbdaviams leidžiama paprasčiau skirti darbuotojams dirbti viršvalandžius, kurie, išskyrus išimtinius atvejus, šiuo metu draudžiami. Taip pat pataisomis leidžiama terminuotosiomis sutartimis įdarbinti darbuotojus į naujai steigiamas darbo vietas, dirbti nuotolinį darbą. Be to, bus galima taikyti suminę darbo laiko apskaitą ir atsisakyti 8 valandų darbo dienos, bet įteisinti ne ilgesnę nei 48 valandų darbo savaitę. Tiesa, kodekse išliko viršvalandžių apribojimai – ne daugiau kaip 4 valandos per dieną ir ne daugiau kaip 120 valandų per metus, o kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais – 180 valandų per metus.

Be to, patobulinus DK darbuotojas galės iki trijų mėnesių sustabdyti darbo sutarties vykdymą, jeigu darbdavys ilgiau kaip du mėnesius iš eilės nevykdo savo įsipareigojimų. Tačiau besvarstant pataisų paketą iš jo išnyko siūlymas leisti darbdaviui nutraukti su darbuotoju darbo sutartį be įspėjimo, sumokant dvigubą išeitinę kompensaciją. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min