Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Brazauskas: „Kada nors išsikapstysiu“

„Tai, ką maniau iki šiol, tą patį manau ir dabar“, – kalbėjo A.Brazauskas.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / „Tai, ką maniau iki šiol, tą patį manau ir dabar“, – kalbėjo A.Brazauskas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas tęsia gydymą Vilniaus universiteto Santariškių klinikų reanimacijos skyriuje. Čia 77 metų A.Brazauskas gydomas nuo sausio 10-osios.

„Kada nors išsikapstysiu“, – penktadienį „Lietuvos rytą“ patikino kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas, nors medikai jį savaitgaliui paliko reanimacijoje.

Į ligoninę garsus politikas pateko dėl kraujo užkrėtimo ir jo sukelto šoko.

Santariškių klinikų medikai tuomet teigė, kad paciento būklė buvo komplikuota dėl pagrindinės ligos – išplitusio prostatos vėžio – ir jį lydinčių kitų ligų.

Kraujo užkrėtimo priežastis – sutrikęs šlapimo nutekėjimas iš kairiojo inksto.

A.Brazauskas savaitę buvo gydomas plataus veikimo antibiotikais. Sausio 18-ąją kraujo užkrėtimas buvo įveiktas, kraujospūdis tapo normalus, atkurtas šlapimo nutekėjimas iš inkstų.

Tačiau medikai nutarė A.Brazauską ir toliau stebėti reanimaci jos skyriuje, nes prie ligonio lovos yra visa skubiai pagalbai teikti būtina aparatūra. Jos gali prireikti, jei sergančiojo būklė staiga pablogėtų.

Medikų sprendimas dar ir antrą savaitę A.Brazauską palaikyti reanimacijos skyriuje buvo sukėlęs nerimo jo žmonai Kristinai.

„Esu apimta nevilties“, – prieš dvi dienas „Lietuvos rytui“ ištarė K.Brazauskienė.

Bet kraujo užkrėtimą įveikęs, toliau medikų stebimas buvęs šalies vadovas nepanikuoja.Aš nežinau, kada mane išleis. Kada išleis, tada ir išeisiu. Jau geriau jaučiuosi. Jeigu ne efektyvi medikų pagalba, nežinau, kur dabar būčiau.

„Aš nežinau, kada mane išleis. Kada išleis, tada ir išeisiu. Jau geriau jaučiuosi. Jeigu ne efektyvi medikų pagalba, nežinau, kur dabar būčiau“, – vakar telefonu „Lietuvos rytui“ kalbėjo A.Brazauskas.

Pasijutęs stipriau, ligonis prieš kelias dienas jau pabandė keltis iš lovos ir žengti kelis žingsnius. Bet daugiausia laiko jis vis dėlto praleidžia gulėda mas.

„Gydytojai daug padarė. O kas daugiau galėtų man padėti, jeigu ne jie? Nežinau, kokį gydymą man skiria, nes nesu gydytojas. Bet neabejoju, kad šį kartą išsikapstysiu. Po kurio laiko tikrai išeisiu iš ligoninės. Kiek Dievas duos, tiek pagyvensiu“, – optimizmo neprarado A.Brazauskas.

A.Brazauskas pripažino, kad turi praeiti šiek tiek laiko, kad sustiprėtų nuo chemoterapijos, vaistų ir buvusios aukštos temperatūros nualintas jo organizmas: „Sveikatos atkūrimas daug priklauso ir nuo paties žmogaus. Nesu nusivylęs. Mano būklė nėra beviltiška. Pasitikiu medikais, nesikišu į jų darbą“.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min