Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Zuoko laukia dar vienas teismas

Artūras Zuokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artūras Zuokas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį teismas iš naujo aiškinsis, ar per 2008 m. Seimo rinkimų kampaniją Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) mobilus rinkimų štabas galėjo važinėti po Lietuvą. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) užkliuvo mobilus LiCS štabas-vilkikas, ant kurio buvo partijos emblema ir kandidatų sąrašas Nr. 14. VRK agitaciją prilygino reklamai ir surašė A.Zuokui administracinių teisės pažeidimų protokolą dėl esą neleistinos politinės reklamos.

„Mes rinkimų kampanijos metu naudojome kilnojamąjį biurą – tam tikrą priekabą, į kurią kviesdavome rinkėjus ir pristatydavome jiems savo rinkimų programą video monitoriuose. Bet mes manome, kad tai nėra nei reklama ir netgi ne agitacija, o tiesiog politikų prievolė rinkimų kampanijos metu pristatyti žmonėms savo programą ir pristatyti ją taip, kad ji pasiektų kuo didesnį ratą žmonių“, – 15min.lt sakė A.Zuokas.

2008 m. Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas nusprendė tuometiniam LiCS pirmininkui neskirti baudos pagal VRK nario Vaidoto Vaičaičio surašytą administracinių teisės pažeidimų protokolą. Šis teismo sprendimas buvo apskųstas ir grąžintas nagrinėti iš naujo.

A.Zuoko įsitikinimu, ginčas vyksta „grynai dėl konstitucinių teisių“. T. y. nustatymo, kas yra laisva valia reikšti savo nuomonę ir įsitikinimus. „VRK tikrai painioja, kas yra politinė reklama ir agitacija, ir rinkimų programos pristatymas. Tai, kad mes buvome pasirinkę gana originalų ir naujovišką būdą rinkėjams pristatyti savo rinkimų programą, VRK pasirodė pažeidimas, todėl komisija kreipėsi į teismą“, – aiškino politikas.

Pagal Seimo rinkimų įstatymą, 30 dienų iki rinkimų, oficialios agitacijos metu, draudžiama skleisti išorinę politinę reklamą ant statinių, transporto priemonių ir viešojo transporto viduje, gatvėse, automobilių keliuose ir pan. Plakatai ir panašaus pobūdžio reklama galima tik nustatytose vietose.  Pasak liberalcentristų, jų simbolika išpuoštas vilkikas nėra transporto priemonė, o mobilus rinkimų štabas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min