Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akcijų ciklas – prieš nuodijamus klaipėdiečius

Nelaimės vietoje
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Pasak piketo iniciatorių, užterštas oras, triukšmas, nekokybiškas vanduo neprisideda prie klaipėdiečių sveikatos gerinimo ir ilgesnio gyvenimo.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iniciatyvių klaipėdiečių grupė, siekdama atkreipti dėmesį į oro užterštumo, nesveikos gyvenimo aplinkos problemą uostamiestyje rengia piketų ciklą. Grupelės žmonių rinksis prie svarbiausių Klaipėdos objektų, kurių atstovai yra tiesiogiai atsakingi už vis blogėjančią situaciją Klaipėdoje.

„Mūsų rengiamas piketų ciklas skirtas sausio 15 dieną minimam Klaipėdos krašto išvadavimui (t.y. prijungimui prie Didžiosios Lietuvos ). Mūsų miestas turi išsivaduoti nuo teršėjų, o miesto valdžia privalo dėti kuo didesnes pastangas, kad klaipėdiečių gyvenama aplinka būtų kuo švaresnė. Ne paslaptis, kad dėl to Klaipėdoje daugiau nei kituose miestuose fiksuojama vėžinių susirgimų, kvėpavimo sistemos ligų, žmonės čia serga dažniau nei kitų regionų gyventojai“, – sakė vienas iš akcijos rengėjų, Valerijonas Bernotas.

Kad situacija Klaipėdoje yra prasta, konstatuoja ir visuomenės sveikatos specialistai bei medikai. Tai byloja ir Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro atlikta Klaipėdos m. gyventojų visuomenės sveikatos stebėsenos programa, kurioje analizuojami 2005 – 2009 m. duomenys.

„Užterštas oras, triukšmas, nekokybiškas vanduo neprisideda prie klaipėdiečių sveikatos gerinimo ir ilgesnio gyvenimo. Klaipėda iš visų pusių apstatoma pramoniniais objektais, todėl nereikia stebėtis, kad gyventojų sveikatos rodikliai sparčiai blogėja. Klaipėda įsiliejo į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Baltijos regiono sveikų miestų asociaciją. Todėl būtina stengtis, kad aplinka mieste būtų kuo ekologiškesnė ir švaresnė. Jeigu ir toliau bus žiūrima pro pištus į klaipėdiečių sveikatą, kokią mes Klaipėdą turėsime po 20 metų?“, – klausė prof. dr. Artūras Razbadauskas, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas.

Akcijos vyks penkiose miesto vietose tuo pačiu metu sausio 14 d. 11. 45 val.:

Prie Klaipėdos miesto savivaldybės (Liepų g.11);
Prie Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (Birutės g.16);
Prie bendrovės „Klaipėdos energijos“ pastato (Šilutės pl. 26);
Prie bendrovės „Klaipėdos vanduo“ pastato (Ryšininkų g.11);
Prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (Janonio g. 24).

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min