Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius JAV išgirdo: „Lietuvai reikia Amerikos, Amerikai reikia Lietuvos“

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

LR premjero Algirdo Butkevičiaus oficialus vizitas JAV truko 9 dienas, įvyko 29 susitikimai. Mūsų ambasadoriai pripažino, kad nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos premjerui pirmąkart buvo atverta tiek durų, organizuota tiek daug susitikimų.

Lietuvos Vyriausybės vadovą A. Butkevičių priėmęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas skyrė valandą laiko tiesioginiam susitikimui ir nustebino protokolo pareigūnus pridėdamas dar 20 minučių neformaliam pabendravimui. Susitikime Lietuvos ministrui pirmininkui J. Bidenas pasakė: „Lietuva reikalinga Amerikai, Amerika reikalinga Lietuvai. Ir todėl jums durys yra atidarytos.“

„Vašingtone su NASA buvo pasirašyta istorinė sutartis“, – sakė A. Butkevičius.

Dėl dujų pirkimo iš JAV buvo pasakyta, kad Lietuva galės derėtis tiesiogiai, kai kitais metais Kongresas priims sprendimą, leidžiantį eksportuoti dujas iš JAV.

Lietuvos premjero vizito metu JAV priėmė sprendimą dėl lietuviškų produktų ir raudonos mėsos įvežimo. Pasak A.Butkevičiaus, „dabar viskas priklauso nuo mūsų gebėjimų, o JAV rinka yra didžiulė. Amerikiečiai renkasi produktus pagal kokybę. Vadinasi, jei mūsų jaučiai ganomi lauke arba šeriami žole – ir ta informacija pateikiama – tai tokios jautienos perkamumas ir kaina JAV yra kita, mokama už geresnę produkto kokybę.“

Didžiulio palaikymo ir įvertinimo Lietuva JAV sulaukė dėl Klaipėdos terminalo. „Mus labai gerbia dėl to, kad Lietuva iškėlė tokį ambicingą planą ir jį įgyvendino. Dabar visi mato rezultatą, kuriuo mažai kas tikėjo, kad Lietuva pastatys per 15 mėnesių Suskystintų dujų terminalą. Los Andžele susitikime su verslo ir su kino pramonės atstovais vietoje planuotų 40 dalyvių susirinko 60. Paminėjus „Suskystintų dujų terminalą“, kilo ovacijos – žmonės plojo šaliai, kuri tvirtai eina savo keliu“, – dalijosi vizito įspūdžiais premjeras.

Dėl dujų pirkimo iš JAV buvo pasakyta, kad Lietuva galės derėtis tiesiogiai, kai kitais metais Kongresas priims sprendimą, leidžiantį eksportuoti dujas iš JAV.

Buvo pasakyta aiškiai: Lietuva padarė didžiulę klaidą – kol nėra visuomenės pritarimo, jie jokių žvalgybos darbų nepradeda.

Lietuvos energetinės nepriklausomybės ir dujų klausimas buvo aptariamas ne viename susitikime.

„Dėl skalūnų dujų mes nesusitikome su „Shevron“ ar kitomis bendrovėmis. Pitsburgo universitete buvome mokslinių tyrimų kompanijoje, kuri atlieka tyrimus dėl gamtinių dujų, tos kompanijos sistemai priklauso 75 bendrovės, kurios dirba 15 pasaulio šalių. Buvo pasakyta aiškiai: Lietuva padarė didžiulę klaidą – kol nėra visuomenės pritarimo, jie jokių žvalgybos darbų nepradeda. Jie pateikė pavyzdį: dabar vienoje Argentinos vietovėje jau 7 mėnesius visuomenei aiškina planus ir perspektyvas, kad galėtų pradėti žvalgybos darbus“, – pasakojo A.Butkevičius.

Lietuvos ministras pirmininkas susitiko su 4 JAV žemės ūkio, energetikos, komercijos bei tarpatlantinės prekybos ir investicijų sekretoriais.

Pasak A. Butkevičiaus, atsirado poreikis atidaryti Lietuvos konsulatą Los Andžele. Dabar JAV verslas koncentruojasi Vakarų pakrantėje.

Algirdas Butkevičius susitiko ir su lietuvių bendruomenės atstovais. Čikagoje į susitikimą atvyko 700 bendruomenės atstovų. Jie labai gerai įvertino Lietuvoje vykstančius ekonomikos gaivinimo procesus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min