Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Almanacho „Baltija“ pristatymas

Literatūros almanachas „Baltija“.
Organizatorių nuotr. / Literatūros almanachas „Baltija“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį I.Simonaitytės bibliotekoje pristatomas literatūros almanachas „Baltija“.

„Baltijos“ sudarytoja Nijolė Kepenienė mano, kad visų autorių žodžiai ir mintys apie pasaulį yra tikri. Į almanachą ji surinko skirtingų amžiumi, profesija ir išsilavinimu veidų ir vardų. Čia galima rasti pradedančių: Š.Petravičiūtę, U.Gužaitę, A.Maleravičių, G.Kelmelytę, S.Žižliauską, jau spėjusių pabuvoti ir apsitrinti literatūros turguje: V.Černiauskaitę, R. Rimkevičienę, L.Pranciškų, J. Viningą, S.Simanaitienę ir žinomų Klaipėdos krašte poetų ir rašytojų: B.Liniauskienę, J.Kantautą, D.Žibaitienę,S.Jonauską, A.J.Navicką, D.Molytę-Lukauskienę, A.Žalį, E.Karnauskaitę, A.Kuklį, R.Latvėnaitę-Kairienę ir A.Juozaitį.

Knygoje gausu pavardžių, tema ta pati – raktas ir žodžio grynumas. Kaip pavyko sudaryti žurnalą galės spręsti jo skaitytojas.

Kultūrinė almanacho dalis pasakoja apie senuosius Klaipėdos namus, jų istoriją ir ypatingus gyventojus, raktą žemaičių foklorui atverti demonstruoja D.Sobeckis, rašytojas ir bibliotekos direktorius J.Šikšnelis žvangina raktais į I.Simonaitytės biblioteką, muzikologė D.Petrauskaitė mosuoja sunkiu raktu nuo nostalgijos, tuo metu kai menotyrininkas P.Šmitas kalba apie A.Mėčiaus tapybos ypatumus, o jo  kolegė  K.Kučinskaitė apžvelgia jaunos fotografės E.Kerpytės foto vaizdus.

Dar almanache daug kalbama apie trijų vyrukų sukaktuviniais metais išdrapakuotus literatūrinius dirvonus – O. Bartkiūtės, V.Radavičienės, R.Skunčiko literatūrinėse įžvalgose ir kaip visada pateikiama miesto kultūrinio gyvenimo kronika, kurią jau daug metų sudaro I.Simonaitytės bibliotekos darbuotoja R.Merkevičiūtė.

Pristaytmas šiandien vyks 17 val. I.Simonaitytės bibliotekoje Gerlacho palėpėje (Herkaus Manto g. 25)

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min