Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Artūro Skardžiaus antivalstybinės veiklos

Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, vadovaudamasis Baudžiamojo kodekso 118 straipsniu (Padėjimas kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką), kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus veiklos, kuria siekiama diskredituoti Lietuvos strateginius energetinės nepriklausomybės projektus ir kuri atitinka Rusijos interesus.

Negalime daugiau taikstytis su tokia Seimo nario, o ypač Seimo specialiosios komisijos pirmininko veikla, kai sąmoningai ir visiškai neatsakingai yra skleidžiamas melas, – sakė A.Kubilius.

A.Kublius pabrėžė, kad A.Skardžiaus sąmoningo diskreditavimo taikiniu tapo Suskystintų gamtinių dujų terminalo, Visagino atominės elektrinės statybos ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo projektai. A.Skardžiaus pateiktos išvados daugeliu atvejų nėra pagrįstos jokiais įrodymais arba jose sąmoningai nutylima minėtiems projektams palankios valstybės kontrolės, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Energetikos ministerijos ir kitų institucijų išvados. Tai, pasak A.Kubiliaus, įrodo, kad savo veikla A.Skardžius siekia diskredituoti šiuos ir kitus valstybės energetinei nepriklausomybei būtinus projektus.

„Negalime daugiau taikstytis su tokia Seimo nario, o ypač Seimo specialiosios komisijos pirmininko veikla, kai sąmoningai ir visiškai neatsakingai yra skleidžiamas melas, dezinformacija ir siekiama diskredituoti svarbiausius strateginius energetikos projektus. Tokie neatsakingi veiksmai pagaliau turi būti sustabdyti“, – teigė A. Kubilius

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Skardžius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Skardžius

A.Skardžiaus tyčia atliekami veiksmai atitinka neseniai Valstybės saugumo departamento (VSD) paskelbtoje ataskaitoje dėl grėsmių nacionaliniam saugumui išdėstytus apie Rusijos interesą diskredituoti ir žlugdyti Lietuvos energetinius projektus.

Prašymas grindžiamas trimis motyvais. A.Skardžius, būdamas laikinosios Seimo komisijos pirmininkas, parengė ir pateikė Komisijai svarstyti tyrimo išvadas, kurios neatitinka tikrovės, kuriomis sąmoningai ir kryptingai siekiama diskredituoti Lietuvos Respubliką, jos suverenitetą, energetinei nepriklausomybei ypatingai svarbius energetinius projektus.

A.Skardžius, piktnaudžiaudamas savo kaip laikinosios Seimo komisijos pirmininko įgaliojimais, vilkino ir sąmoningai trikdė Lietuvai strategiškai svarbių energetikos projektų įgyvendinimą.

A.Skardžius viešojoje erdvėje skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją, sąmoningai bandydamas diskredituoti Lietuvai strategiškai svarbių energetikos projektų įgyvendinimą.

„A.Skardžiaus tyčia atliekami veiksmai atitinka neseniai Valstybės saugumo departamento (VSD) paskelbtoje ataskaitoje dėl grėsmių nacionaliniam saugumui išdėstytus faktus apie Rusijos interesą diskredituoti ir žlugdyti Lietuvos energetinius projektus. Pasak VSD, tuo užsiima Rusijos specialiosios tarnybos, o jų taikiniais yra asmenys, galintys priimti Rusijai naudingus sprendimus ar skleisti jai naudingą informaciją viešojoje erdvėje. A. Skardžiaus veikla akivaizdžiai atitinka VSD išdėstytą svarbių energetinių projektų diskreditavimo schemą ir teisėsaugos institucijos turi užkirsti kelią tokiai veiklai“, – kreipimąsi komentavo Seimo opozicijos lyderis.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min