Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: Vyriausybė pristatė ne veiklos, o neveiklos ataskaitą

Andrius Kubilius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Premjerui Algirdui Butkevičiui pristačius Vyriausybės veiklos 2013 m. ataskaitą Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius manydamas, kad Vyriausybės ataskaita neatspindi tikrosios padėties, pristatė „tikrąją“ šios XVI Vyriausybės ataskaitą.

„Reikia pripažinti, kad A. Butkevičiaus pristatyta ataskaita yra tikrai unikali. Tai beveik naujas Vyriausybės ataskaitos žanras, nes jeigu iki šiol ataskaitose būdavo įprasta paminėti sprendimus, kuriuos Vyriausybė per metus padarė, pabrėžti rezultatus, kuriuos dėl tokių sprendimų pasiekė, tai pirmojoje jau A. Butkevičiaus Vyriausybės parengtoje ataskaitoje regime tik gražiai nupieštą ilgalaikių šalies ekonomikos augimo tendencijų vaizdą, kuriam jokios įtakos neturėjo pačios Vyriausybės pastangos kažką nuveikti. Tokių pastangų ir nebuvo daug. Ataskaitoje parodytas nuoseklus įvairiausių rodiklių pagerėjimas yra akivaizdi dar 2010–2011 m. prasidėjusių tendencijų tąsa, todėl nusprendėme pateikti „tikrąją“ šios Vyriausybės veiklos ataskaitą, kurioje įvardinta, kiek iš tikrųjų nedaug buvo šios Vyriausybės pasiekta ir kiek dabartinės šalies būklės gana neblogas vaizdas susijęs su tuo, kas buvo padaryta iki 2012 m.“, – teigia Seimo opozicijos lyderis A. Kubilius.

Pasak buvusio premjero, XVI Vyriausybė šiais metais turi džiaugtis ir dėkoti XV Vyriausybei už solidžiai suvaldytą ekonominę krizę ir turi dėkoti savo neveiklumui, kad pavyko nesugadinti anksčiau prasidėjusio ekonomikos atsigavimo.

Pasak buvusio premjero, XVI Vyriausybė šiais metais turi džiaugtis ir dėkoti XV Vyriausybei už solidžiai suvaldytą ekonominę krizę ir turi dėkoti savo neveiklumui, kad pavyko nesugadinti anksčiau prasidėjusio ekonomikos atsigavimo. Tuo metu pačios A. Butkevičiaus Vyriausybės priimtų svarbesnių sprendimų, pasak A. Kubiliaus, skaičiuojama vos trejetas (padidinta minimali alga, priimtas naujas Teritorijų planavimo įstatymas, pradėta įgyvendinti nauja renovacijos programa) ir daugelis iš jų priimti radus ankstesnės Vyriausybės paliktus projektų įgyvendinimo planus.

A. Butkevičiaus ministrų kabinetas taip pat turėtų pasidžiaugti, kad nuo 2010 m. solidžios ir kompetentingos jaunų specialistų komandos pradėtas pasirengimo pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai procesas buvo gana sėkmingas, rašoma TS-LKD frakcijos pranešime spaudai.

„Tiesa, ši Vyriausybė „tikrojoje“ ataskaitoje turi paminėti ir keletą nelabai gerų savo darbų: valdžios algų pasididinimą, kuris tapo dideliu smūgiu valstybės padorumui, išvarytus jaunus specialistus Paulių Lukauską ir Mildą Dargužaitę, kurie tapo jaunų specialistų kovos prieš nekompetentingą šitos valdžios politiką, ir „Chevron“ išvarymą, kuris iliustravo per paskutinius metus nuosekliai augusią „Gazprom“ įtaką Lietuvos energetikos politikai“, – teigia A. Kubilius.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min