Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie liūties padarinių likvidavimą Kauno valdininkai kalbėsis po savaitgalio

Chaosas Kauno keliuose
15min.lt skaitytojo Tomo V. nuotr. / Dėl liūties ketvirtadienį Kauno gatvėse buvo kilęs chaosas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį vakare Kauno miestui teko dar vienas išbandymas – liūtis, kokios jau seniai nebuvo matę miestiečiai. Staigiai iš dangaus pasipylęs lietus paralyžavo ne tik pėsčiųjų, bet visų rūšių transporto priemonių eismą.

Visą naktį lijęs lietus miestui padarė nemažai nuostolių: nuokalnėse susidarė žemių ir žvyro nuošliaužos, dėl per didelio kiekio vandens kai kurie keliai tapo nepravažiuojami, įsmego gatvės, evakuoti gyventojai.

Tačiau spręsti, kaip tvarkyti liūties padarinius, Kauno valdininkai neskuba. Ekstremalių situacijų valdymo centro posėdis numatytas tik antradienį. Į jį pakviesti ir miesto seniūnai.

Valdininkų teigimu, anksčiau surengti tokį susitikimą nėra reikalo, nes ir be jo mieste vyksta darbai – likviduojami liūties padariniai.

„Šiuo metu Kauno mieste Miesto tvarkymo skyriaus specialistai kartu su bendrove „Kauno švara“ darbuotojais stengiasi likviduoti vakarykštės liūties padarinius: tvarkomos visos nuošliaužos, nuo gatvių nuvalomas suneštos žemės“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius.

Visi miesto seniūnai informuoti, kad įvertintų liūties padarinius savo seniūnijose bei informuotų Miesto tvarkymo skyrių, kuris imsis tvarkymo darbų. Jau dabar žinoma, kad daugelyje seniūnijų išvirtę medžiai, gatvėse vis dar pakilęs vandens lygis.

Naktį dėl liūties gelbėtojams teko evakuoti 9 žmones, kai užsikišo pralaida už Amalių ir greitai pakilo vandens lygis. Gyventojai buvo evakuoti iš Chemijos pr. 86, 93, Žiogų takas 6 ir Skruzdėlių takas 2 namų. Nukentėjusiuosius priglaudė giminės arba kaimynai.

Civilinės saugos tarnyba taip pat informavo, kad kelio ruože važiuojant iš Panerių g. ties Kleboniškio tiltu kylant į kalną Klaipėdos link įsmego 50-60 m. kelio ruožas. Šis klausimas bus taip pat svarstomas Ekstremalių situacijų valdymo centro posėdyje.

Tokiems darbams finansuoti bus kreipiamasi dėl lėšų skyrimo iš administracijos direktoriaus rezervo fondo.

Gyventojus, kuriems būtini skubūs pagalbos darbai, savivaldybės darbuotojai kviečia kreiptis į seniūnijas arba tiesiai į savivaldybės Miesto tvarkymo skyrių telefonu Kaune 42 36 77.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min