Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: dauguma mažylių patraukė į valstybinius darželius

Darželyje
Organizatorių nuotr. / Darželyje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Atėjus Rugsėjo 1-ajai, didžioji dalis tėvų vedė savo atžalas į valstybinius vaikų darželius – tai parodė speciali apklausa internete, kurią inicijavo portalas.

Daugelis tėvų, t. y. 63 proc., teigė, kad nesusidūrė su sunkumais ieškodami savo vaikui darželio. Vis dar nesuradusių savo mažyliui tinkamos ikimokyklinio ugdymo įstaigos buvo tik 12 proc. apklaustųjų, o 67 proc. tėvų teigė, kad nuo rugsėjo leis savo vaikus į valstybinį darželį, teigiama išplatintame pranešime.

Remiantis minėtos apklausos rezultatais, mamų, kurios pačios augina vaikus namuose, yra dvigubai daugiau nei šeimų, besinaudojančių auklės paslaugomis. „Rasti gerą ir patikimą auklę nėra paprasta. Žinoma, galima rinktis iš auklių agentūrų, bet tai nemažai kainuoja, o vaiko palikti nepažįstamam žmogui nesinori. Be to, vaiko auginimas man teikia džiaugsmą, nes galiu stebėti kaip jis keičiasi, pažinti jo charakterį, ugdyti gabumus. Todėl, kol mano dukrai sueis treji metukai, nusprendžiau pati auginti vaiką, o paskui leisti į darželį“, – teigė Jūratė Mikalkėnienė, šiuo metu auginanti mažą dukrelę.

Paklausti, ko tikisi iš ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 39 proc. tėvų atsakė, kad laukia papildomo ugdymo, kurio nepakanka namuose. Nemaža dalis – beveik trečdalis apklaustųjų – tikisi, kad vaikas įgis papildomų bendravimo įgūdžių, o 20 proc. apklausos dalyvių teigė norintys, kad būtų pasirūpinta vaiku, kol tėvai yra darbuose.

Tėvų, teigiančių, kad mokestis už vaiko išlaikymą valstybiniuose darželiuose jų netenkina, ir manančių, kad šis mokestis yra tinkamas, skaičius beveik sutampa (atitinkamai po 39 ir 38 proc. apklaustųjų). 12 proc. tėvų teigė, kad vos išgali susimokėti už darželį, o 10 proc. tėvų nurodė, jog už darželį galėtų mokėti ir daugiau.

Visuomenėje vis pasigirsta diskusijų apie papildomas rinkliavas darželiuose. Apklausa atskleidė, kad trečdalis tėvų, t.y. 33 proc., papildomai darželiui per mėnesį moka penkiasdešimt litų, o 24 proc. tėvų teigė, kad papildomų išlaidų vaiko darželiui neskiria. Nemaža dalis apklaustųjų tvirtino, kad per mėnesį darželiui papildomai moka nuo šimto iki dviejų šimtų ir daugiau litų – taip sakė 35 proc. tėvelių. Likusieji 20 proc. apklaustųjų teigė mokantys iki šimto litų per mėnesį.

Apklausoje internete, kuri buvo vykdoma šių metų rugpjūčio mėnesį, dalyvavo daugiau nei aštuoni tūkstančiai respondentų iš visos Lietuvos.

Komentarai
Temos Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min