Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 01 22

Apklausa: dvigubos pilietybės įteisinimui pritaria daugiau kaip pusė lietuvių

Dvigubos pilietybės įteisinimui Lietuvoje pritaria daugiau kaip pusė šalies gyventojų, rodo ketvirtadienį paskelbti apklausos rezultatai.
Pasas
Pasas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Į klausimą „Ar Jūs pritariate dvigubos pilietybės įteisinimui Lietuvoje?“, teigiamai atsakė 57 proc. respondentų, 29 proc. buvo prieš, kiti nuomonės neturėjo.

Naujienų portalo delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ apklausą atliko gruodžio 12-22 dienomis. Tyrime dalyvavo 1002 respondentai nuo 18 iki 75 metų.

Šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos okupacijos laikotarpiu, ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems po nepriklausomybės atkūrimo.

Į klausimą „Ar Jūs pritariate dvigubos pilietybės įteisinimui Lietuvoje?“, teigiamai atsakė 57 proc. respondentų, 29 proc. buvo prieš, kiti nuomonės neturėjo

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad plačiau leisti dvigubą pilietybę galima tik pakeitus Konstituciją, o tam reikalingas referendumas. Jame Konstitucijos pataisa būtų priimta, už ją balsavus daugiau kaip pusei visų rinkėjų.

Politikai svarsto galimybę referendumą surengti 2016 metais kartu su Seimo rinkimais, tačiau kol kas nenuspręsta, koks klausimas būtų pateiktas.

Liberalizavimo šalininkai teigia, kad dvigubą pilietybę būtina įteisinti, siekiant išlaikyti emigrantų ryšius su Lietuva ir atsižvelgiant į globalizacijos tendencijas.

Kritikai sako, kad piliečiai gali būti ištikimi tik vienai valstybei ir baiminasi, kad užsienio pilietybių gali siekti tautinės mažumos, o tuo gali pasinaudoti Rusija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius