Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aplinkos ministras: Lietuva gintaru gali apsirūpinti pati

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Gintaro žaliava Lietuva sieks apsirūpinti pati. Iki šiol jos gaudavome importuodami iš gintaro ištekliais turtingos Kaliningrado srities, bet dėl politinės padėties pablogėjus prekybiniams ryšiams su Rusija, visiškai nutrūko ir prekyba gintaru. Šią problemą tikimės, kad pavyks išspręsti savo jėgomis“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Kadangi iki šiol Lietuvoje nėra detaliai išžvalgytų ir pramoninei gavybai tinkamų gintaro telkinių, pirmas žingsnis – žvalgyba.

Gintaras šalyje buvo išgaunamas tik praėjusio šimtmečio pradžioje. Dabar į Valstybinę geologinės informacijos sistemos duomenų bazę yra įrašytas preliminariai išžvalgytas Juodkrantės gintaro telkinys ir trys perspektyvūs gintaro išplitimo plotai Kuršių marių priekrantėje. 1992–1994 metais atlikti tyrimai patvirtino, kad Kuršių mariose yra galimybių išgauti gintarą. Preliminariai išžvalgytame Juodkrantės telkinyje gintaro ištekliai sudaro 112 tonų.

Kaip numato Žemės gelmių įstatymas, gintaras priskiriamas vertingiesiems mineralams, kuriems naudoti leidimas gali būti išduotas tik konkurso būdu pagal Naudingųjų iškasenų ir žemės gelmių ertmių naudojimo konkurso nuostatus. Šie nuostatai, pasak viceministrės Daivos Matonienės, nebeatitinka kitų galiojančių teisės aktų, todėl netrukus bus iš esmės peržiūrėti ir patikslinti.

Konkursą gintaro ištekliams detaliai išžvalgyti surengs Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kai bus atlikti detalios žvalgybos darbai ir ištekliai aprobuoti, konkurso laimėtojas galės kreiptis dėl pakartotinio leidimo tiems ištekliams naudoti.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min