2010 01 24

Ar reikės eiti į mokyklą žvarbų pirmadienio rytą?

Nors šis savaitgalis buvo ganėtinai žvarbus ir šalčiai sumušė visus rekordus, sekmadienio naktis bei pirmadienio rytas gali būti dar šaltesni.
Apsnigtos supynės
Apsnigtos supynės / „Scanpix“ nuotr.

Tiksli orų prognozė jūsų miestui

Sinoptikas Silvestras Dikčius Lietuvos radijui sakė, kad sekmadienis bus saulėtas ir oro temperatūra svyruos apie 11–16 laipsnių. Tačiau naktį vėl atšals, vėl gali būti „pagerinti“ šalčio rekordai. Kol kas laukiama, kad temperatūra šalyje svyruos apie 23–28 laipsnius šalčio. Tačiau vietomis gali būti ir dar šalčiau. Speigas atlėgs tik nuo antradienio, o trečiadienį laukiama pūga. 

Toks šaltis pridarė nemažai bėdų: stojo troleibusai, strigo atsiskaitymai elektroninėmis kortelėmis, Klaipėdos vandenų ir Vilniaus rajono nuosavų namų vamzdynuose užšalo vanduo (apie tai redakciją informavo Riešės gyventojai). 

Todėl nemaža Lietuvos gyventojų dalis susirūpinusi: kaip reikės pradėti darbo savaitę. Ar leisti vaikus į mokyklą, ar palikti juos namuose.

Ministerijos patvirtinti planai. Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad, vadovaujantis Bendraisiais ugdymo planais, esant 20 laipsnių šalčio temperatūrai pamokos gali būti neorganizuojamos visų tipų bendrojo lavinimo mokyklų I–V klasėse.

O temperatūrai nukritus iki 25 laipsnių šalčio, pamokos nevyksta bendrojo lavinimo mokyklų VI–XII klasių mokiniams bei bendrąjį lavinimą teikiančių profesinių mokyklų moksleiviams. Šios dienos įskaičiuojamos į mokymosi dienų skaičių.Būtina įvertinti ne tik faktinę temperatūrą, bet ir atstumą iki mokyklos, vėjo stiprumą.

Duodama interviu Lietuvos radijui, ŠMM Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyresnioji specialistė Egidija Nausėdienė sakė, kad tėvams nebūtina žiūrėti į faktinę temperatūrą. Tėvai turi patys nuspręsti, ar verta leisti vaiką į mokyklą netgi esant 19 laipsnių šalčio.

„Būtina įvertinti atstumą iki mokyklos, vėjo stiprumą“, – sakė ministerijos specialistė. E.Nausėdienė siūlo be reikalo nerizikuoti vaikų sveikata ir įvertinti visus galimus faktorius, ypač kaimo vietovėse, kur atstumai iki mokyklų yra didesni.

Jei atėjo tik keli mokiniai. Tačiau ar tausos mokinius pati mokykla? Ką daryti, kaip elgtis, jei keli vaikai iš klasės vis dėlto atėjo į pamokas. Pasak ŠMM atstovės, Bendruosiuose ugdymo planuose numatyta, kad tokiu atveju pati mokyklos vadovybė turi nuspręsti: ar rengti pamoką, ar organizuoti tiems vaikams užklasinę veiklą. Tas pats pasakytina ir kalbant apie mokytojų užimtumą; jei dėl oro sąlygų nesusirenka mokiniai, pati mokyklos vadovybė turi spręsti, ar būtina mokytojams likti mokykloje.

Egidija Nausėdienė taip pat patvirtino, kad mokiniams ar mokytojams nereikia papildomai atidirbti ar atsiskaityti už šalčių metu praleistas pamokas. O moksleivių tėvams nėra būtina rašyti pasiaiškinimų už vaikų praleistas pamokas. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius