Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Architektai: geriausia vieta teatrui – Danės žiotyse

Dabartinio muzikinio teatro pastatas suprojektuotas prieš keturis dešimtmečius.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Dabartinio muzikinio teatro pastatas suprojektuotas prieš keturis dešimtmečius.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre speciali komisija rinko architektūrinio-urbanistinio konkurso laimėtoją. Nutarta, kad geriausia vieta naujam teatro pastatui iškilti – teritorija prie Danės žiočių.

Anot Klaipėdos miesto vyriausiojo architekto Almanto Mureikos, šiame konkurse nereikėjo vertinti statinių, o tik parinktas vietas.

Architektūriniam-urbanistiniam konkursui buvo pateikti šešių dalyvių darbai. Tinkamiausią vietą teatrui reikėjo išrinkti iš keturių variantų: dabartinės teritorijos, kur šiuo metu stovi pastatas, Danės skvero prie pat upės, vietos prie Klaipėdos vasaros estrados, buvusios „Laivitės“ teritorijoje, teritorijos prie Danės žiočių.

Tokias konkurso sąlygas, kai pateikiamos jau konkrečios vietos ir architektams reikia tik pasirinkti, o ne parinkti, sukritikavo prof. Algis Vyšniūnas, recenzavęs konkursinius darbus.
 

Architektams.lt nuotr./Konkursą nugalėjusi architektų komandą teatrą norėtų matyti atn vandens.
Architektams.lt nuotr./Konkursą nugalėjusi architektų komandą teatrą norėtų matyti atn vandens.

Teigiama, kad Lietuvoje tai – pirmas tokio pobūdžio architektūrinis-urbanistinis konkursas, kai renkama vieta pastatui. Teatro vadovas Ramūnas Kaubrys ne kartą yra pažymėjęs, kad po nepriklausomybės atgavimo Lietuvoje nebuvo pastatytas nė vienas naujas teatras. Todėl Klaipėda, pasiryžusi naujo statinio gimimui, turi imtis projekto atsakingai.

Penki konkurso dalyviai pasiūlė naująjį teatro pastatą statyti prie Danės žiočių. Kai kurie, vaizduodami teatro statinius šioje vietoje, negailėjo aliuzijų į visame pasaulyje garsius Kopenhagos, Oslo, Sidnėjaus teatrus.

Tik vienas konkursi dalyvis dabartinę vietą – Danės gatvėje, prie Atgimimo aikštės – įvardijo kaip pačią tinkamiausią naujojo teatro pastatui.

Buvo nuomonių, kad galima išlaikyti ir 1960-aisiais architekto Algimanto Mikėno suprojektuotą pastatą, tik kiek pakeisti jo dydį, taip pat po žeme įrengti automobilių aikštelę. 
 
Buvo išklausyta ir teatro darbuotojų nuomonė. Dauguma panoro, kad Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras liktų senojoje vietoje – prie Atgimimo aikštės.

Galutinį verdiktą paskelbė komisija, posėdžiavusi uždarame posėdyje. Pranešta, kad konkursą laimėjo architekto Edmundo Andrijausko grupės projektas, numatęs, kad geriausia vieta naujajam teatrui – prie Danės žiočių.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min