Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atkaklus žygeivis rekordą pagerino daugiau nei diena

Gvidas Skirutis
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / G. Skirutis, iš namų išvyko penktadienio vakarą, o pirmadienį ryte jau džiaugėsi pagerinęs rekordą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdietis verslininkas Gvidas Skirutis, išsiruošęs į jau ne pirmą žygį ratuotomis transporto priemonėmis, pirmadienį ryte pagerino rekordą apvažiuodamas dviračiu Lietuvą per mažiau nei pusketvirtos dienos.

G.Skirutis į kelionę leidosi liepos 2-osios vakarą. Startavęs nuo savo namų kiemo Klaipėdoje ir pasukęs Palangos link, vyras ketino įveikti apie 1220 kilometrų važiuodamas Lietuvos pasieniu. Į kelionę jis leidosi vienas, išlydėtas žmonos Viktorijos ir dviejų vaikų. Kad kelionė būtų saugi, G.Skirutį automobiliu lydėjo ir tam tikruose kelionės taškuose laukė bei morališkai palaikė jo draugas Dalius. Jis taip pat fiksavo kelionės eigą fotoaparatu bei filmavimo kamera.

Kelionės išvakarėse G.Skirutis „15min“ pasakojo ketinąs pagerinti Lietuvos rekordą, kurį 2008 metais pasiekė Remigijus Balandis ir Marius Puluikis, Lietuvą dviračiais apvažiavę per 4 dienas 13 valandų ir 15 minučių. G.Skirutis, plentiniu dviračiu važiuodamas tuo pačiu maršrutu rekordą ketino pagerinti ir atstumą nuvažiuoti per 4 dienas 3 val., tačiau kiek netikėtai ir pačiam sau, namų slenkstį jis pasiekė po 3 dienų, 12 valandų ir 15 minučių.

Kad rekordas būtų užregistruotas Lietuvos rekordų knygoje, kiekviename taške buvo prašoma atsitiktinių praeivių/liudininkų pasirašyti ant specialaus blanko. Pasak G. Skiručio, jų netrūko, tad neturėtų kilti kliūčių ir įregistruojant rekordą, tą padarys bendrovė „Factum“.
„Nebuvo labai sunku, nes tam pasiruošiau. Labai greitai myniau, tad per dieną įveikdavau apie 350 kilometrų, o sekmadienį ir visus 412“, – apie kelionės eigą pasakojo vyras.

Važiuodamas G.Skirutis ilsėjosi nedaug, po keliasdešimt minučių trumpų sustojimų miegui naktimis, atsižvelgdamas į savo būseną bei orą. Šis, beje, ne itin lepino – pravažiavus Vilnių dviratininką užklupo, tačiau neišgąsdino, audra su žaibais.

G.Skirutis rekordo siekia jau ne pirmą kartą. Prieš keletą metų jis kartu su keliais draugais aplink Lietuvą keliavo keturračiais, jais vėliau vyko ir į Ukrainą, Odesos miestą, sekdamas Vytauto Didžiojo istorinių žygių pėdomis. Dviviečiu dviračiu tandemu greičiausiai įveikę maršrutą aplink Lietuvą, rekordų knygoje įamžinti ir abu sutuoktiniai Skiručiai.
 

Komentarai
Šioje istorijoje Rekordas, Gvidas Skirutis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min