Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atnaujintoje Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje – daugiau gydymo ir slaugos paslaugų

Ligoninė per 3 metus įgyvendino 2 ES paramos projektus daugiau nei už 10 mln. Lt
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. / Ligoninė per 3 metus įgyvendino 2 ES paramos projektus daugiau nei už 10 mln. Lt
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sostinės Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė per 3 metus įgyvendino 2 ES paramos projektus daugiau nei už 10 mln. Lt. Gydymo įstaiga renovavo dalį pastatų ir inžinerinių sistemų, pagerindama jų charakteristikas, taip pat įgyvendino ambulatorinių, palaikomojo gydymo ir slaugos pastatų plėtros ir stacionarinių paslaugų optimizavimo projektą.

Įgyvendinus projektus, pasiektas vienas svarbiausių tikslų – ligoninėje pagerintas energijos vartojimo efektyvumas. Modernizavus šilumos ūkį: pakeitus išorinius atitvarus, šildymo, vėdinimo, vandentiekio, nuotekų, elektros energijos tiekimo ir kt. inžinerinės sistemas, optimizuotos energijos sąnaudos – sumažintas pastatų šiluminio laidumo koeficientas. Suskaičiuota, kad atnaujintuose pastatuose bus sutaupoma 0,59 GWh energijos per metus.  Projekto įgyvendinimui skirta 4 mln. Lt.

Ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtrai, priėmimo-skubios pagalbos ir ambulatorinių konsultacijų skyriaus paslaugų gerinimui M. Marcinkevičiaus ligoninei skirta per 5,4 mln. Lt iš ES fondų ir bendrojo finansavimo lėšų. Atlikta per Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcija, įrengiant šiuolaikinius standartus atitinkančias pacientų stebėjimo palatas. Rekonstravus beveik 1000 m2 ligoninės patalpų, įrengti palaikomojo gydymo ir slaugos skyriai, patalpos, kuriose teikiamos reabilitacijos paslaugos, įsigyta nauja medicininė įranga ir greitosios medicinos pagalbos automobilis.

Reanimacijos, klinikinės laboratorijos, rentgeno kabineto ir kt. medicinos paskirties patalpų įrengimui 1,5 mln. Lt skyrė Vilniaus miesto savivaldybė.

Pasak ligoninės direktoriaus Justino Augustinavičiaus, planuojama, kad renovuotose patalpose pagerėjusią paslaugų kokybę ir prieinamumą įvertins apie 8 tūkst. pacientų per metus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min