-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 01 20

Atsakomybę už greičio matuoklio užfiksuotą pažeidimą ketinama perkelti ant mašinos savininko pečių

Greičio matuokliui užfiksavus, kad buvo viršytas leistinas važiavimo greitis, pareigūnai baus nebe automobilio vairuotoją, o jo savininką.
Greičio matuoklis
Greičio matuoklis / Alvydo Opulskio / 15min nuotr.

Tai numatančiai Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisai trečiadienį po pateikimo pritarė Seimas. Už projektą balsavo 64 parlamentarai, prieš nebuvo nė vieno, 12 parlamentarų balsuodami susilaikė.

Policijos inicijuotu projektu būtų nustatyta, kad transporto priemonių savininkai (fiziniai asmenys) atsako už jų transporto priemonėmis padarytus pažeidimus, užfiksuotus stacionariomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis.

Už juridiniams asmenims priklausančiomis transporto priemonėmis padarytus pažeidimus atsako juridinių asmenų vadovai.

Taip pat siūloma nustatyti, kad už pažeidimą, užfiksuotą stacionariomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis, padarytą pirmą kartą, būtų skiriama minimali bauda, už padarytą antrą kartą – minimalios ir maksimalios baudos vidurkis, o už padarytą trečią ir daugiau kartų – maksimali bauda.

Anot projekto teikėjo Seimo nario Manto Varaškos, atsakomybę perkėlus ant automobilių savininkų pečių pareigūnams būtų lengviau užtikrinti, kad skirtos nuobaudos būtų išieškomos, tai ir darytų teigiamą įtaką eismo saugumo situacijai šalyje.Tyrimo atlikimas dažnai užtrunka, nes visais atvejais reikia nustatyti konkretų subjektą, kuris padarė pažeidimą.

Dokumento aiškinamajame rašte teigiama, kad dabar policijos pareigūnams reikia nemažai laiko, kad išsiaiškintų Kelių eismo taisyklių pažeidėją.

Pavyzdžiui, greičio matuokliui užfiksavus pažeidimą į policijos įstaigą kviečiamas automobilio savininkas. Remaintis gauta vaizdo medžiaga aiškinamasi, ar jis, ar kitas asmuo padarė pažeidimą. Jei nustatoma, kad pažeidimą padarė kitas asmuo, reikalaujama pateikti to asmens duomenis, kuris konkrečiu laiku vairavo transporto priemonę.

„Tokio tyrimo atlikimas dažnai užtrunka, nes visais atvejais reikia nustatyti konkretų subjektą, kuris padarė pažeidimą“, – rašoma aiškinamajame rašte.

Be to, administracinių teisės pažeidimų protokolas gali būti surašomas tik dalyvaujant pažeidėjui. Kadangi tiriant įvykio aplinkybes paprastai praeina daug laiko, pasitaiko, kad per teisės aktuose nustatytus terminus kaltojo asmens nepavyksta rasti ir jis išvengia administracinės atsakomybės. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius