Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atskiras ikiteisminis tyrimas dėl galimo palestiniečio dingimo, slapto gabenimo,kalinimo ir kankinimo pradėtas nebus

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Generalinėje prokuratūroje 2010 m. rugsėjo 20 d. buvo gautas Londone įsikūrusios kalinių teisių gynimo organizacijos „Reprieve“ prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo palestiniečio Abu Zubaydah neteisėto priverstinio dingimo ir slapto gabenimo, bei galimo neteisėto kalinimo ir kankinimo JAV Centrinės žvalgybos valdybos slaptajame sulaikymo centre Lietuvoje, teigia prokuratūros išplatintame pranešime spaudai.

Prokurorai, susipažinę su gautu dokumentu, nusprendė, kad pradėti atskirą ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos nėra tikslinga.

Pranešime spaudai teigiama, kad Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente jau atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos sulaikytų asmenų pervežimo ir kalinimo Lietuvos Respublikos teritorijoje. Šio ikiteisminio tyrimo metu tiriamos visos aplinkybės, susijusios su galimu įvykiu. Tarp tiriamų nusikalstamų veikų yra ir organizacijos  „Reprieve“ pareiškime minimos galimos veikos -  neteisėtas laisvės atėmimas (BK 146 str.) bei neteisėtas žmonių gabenimas per valstybės sieną (BK 292 str.). Prokurorai pareiškime nurodytas aplinkybės įvertins atliekant jau minėtą ikiteisminį tyrimą.

Generalinė prokuratūra paprašė „Reprieve“ atstovų pateikti visą turimą rašytinę informaciją, kuri leido pareiškime daryti išvadas apie JAV CŽV pareigūnų atliktą sulaikytojo Abu Zubaydah gabenimą į Lietuvos Respubliką, laikymą Lietuvos Respublikos teritorijoje bei gabenimą iš Lietuvos Respublikos laikotarpiu nuo 2004 metų pavasario iki 2006 metų rugsėjo mėnesio. Taip pat paprašė nurodyti pareiškime įvardijamą konfidencialų ir ypač patikimą neįslaptintą informacijos šaltinį.

Komentarai
Temos tyrimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min