Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukštosios mokyklos skelbia priėmimo taisykles

Studentai
V.Bukėno/BFL nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien aukštosios mokyklos skelbia šių metų priėmimo taisykles. Dėl užsitęsusios aukštojo mokslo reformos jos skelbiamos gerokai vėliau ir nėra iki galo aiškios, mat kai kurie universitetai nurodo tik bendrąsias taisykles, nenurodydamos svertinių vidurkių bei priimamų studijuoti studentų skaičių.

Nors dauguma aukštųjų mokyklų jau seniai turėjo suformavusios savo priėmimo tvarkas, jos nebuvo skelbiamos atsižvelgiant į Švietimo ir mokslo ministerijos prašymą neskelbti priėmimo taisyklių kol nebus įgyvendinta aukštojo mokslo reforma.

Pasak aukštųjų mokyklų, taisyklių paskelbimas vėlavo dėl neaiškaus finansavimo, priklausančio nuo studijų krepšelių.

P.Žiliūko teigimu, universitetai rizikuoja paskelbdami priėmimo taisykles, kol jiems neišskirstytos lėšos, kurios bus panaudojamos valstybės finansuojamų studentų mokslui.„Priėmimo programos projektas buvo paskelbtas jau lapkritį. Jis pasipildė naujomis studijų programomis – abiturientai turės galimybę neakivaizdžiai studijuoti ekonomiką bei dieninėse studijose – teisę“, – sakė Vytauto Didžiojo universiteto studentų priėmimo skyriaus vadovė Ieva Paukštienė.

Universitetai rizikuoja

Taip pat lapkričio mėnesį sukurtą ir dabar patobulintą – aukštojo mokslo reformai pritaikytą – programą ketinama paskelbti šiandien.

„Priėmimo taisyklės nesikeičia, tik aukštosios mokyklos turi suderinti dalykų svertinius vidurkius, kad visur jie būtų vienodi“, – sakė Kauno technologijos universiteto studijų prorektorius Pranas Žiliukas.

Jo teigimu, universitetai rizikuoja paskelbdami priėmimo taisykles. „Kol kas universitetams neišskirstytos lėšos, kurios bus panaudojamos valstybės finansuojamų studentų mokslui“, – sakė P.Žiliukas.

Tačiau jis teigė tikįs, kad Vyriausybė skirs šių lėšų pakankamai, kaip ir numatyta šiandien skelbiamose priėmimo taisyklėse.

Vilniaus pedagoginio universiteto Studijų direkcijos direktorius Antanas Kiveris sakė, kad pedagoginiame universitete priėmimo taisyklės jau šiandien paskelbtos, tačiau jose nenurodomi reikalingi svertiniai koficientai.

„Vyriausybė dar nenusprendė, kiek studentų bus priimta, tai kaip mes galime nurodyti skaičius, kai nėra jokių svertų ir niekas neaišku dėl finansavimo, krepšelių“, – piktinosi A.Kiveris. Jo teigimu, bendrose stojimo sąlygose esminių pokyčių nebūta, tačiau kai kas pasikeitė. „Stojant į kūno kultūrą nebereikės papildomo testo, į kai kurias disciplinas stojant vėl reikės metinių įvertinimų iš mokyklos“, – teigė A.Kiveris.

Taip pat be svertinių vidurkių priėmimo taisykles šiandien paskelbė ir Mykolo Romerio universitetas.

Vilniaus Universiteto Studijų direkcijos direktorės pavaduotoja Jekaterina Bortkevič tikino, kad seniausias Lietuvos universitetas priėmimo tvarką paruošęs seniau, dar lapkritį, tik jos neskelbęs. „Tačiau nors šiandien ji oficialiai bus paskelbta, mes pasiliekame sau teisę dar, jei reiks, kai ką keisti“, – tikino J.Bortkevič.

Pagaliau paskelbti priėmimo į aukštąsias mokyklas taisykles buvo nutarta po praėjusią savaitę įvykusios rektorių konferencijos. Tam pritarė ir Švietimo ir mokslo ministerija. Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė, universitetams ir kolegijoms nurodė, kad skelbiamos taisyklės turi derėti su priėmimo sąlygomis, paskelbtomis prieš dvejus metus.

Atsižvelgdama į tai, kad aukštosios mokyklos vėluoja paskelbti priėmimo taisykles, Švietimo ir mokslo ministerija brandos egzaminų pasirinkimo laiką abiturientams pratęsė iki kovo 10 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min