Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Austrija svarstys išlygos dėl Europos arešto orderio atsisakymą

Remigijus Šimašius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Remigijus Šimašius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Europos teisingumo ir vidaus reikalų taryboje dalyvaujantis teisingumo ministras Remigijus Šimašius paragino visas valstybes, taikančias Europos arešto orderio išlygą, ją persvarstyti. Austrija jau atsiliepė į šį kvietimą, pažadėdama kelti šį klausimą.

ES teisėje yra įtvirtinta pereinamojo laikotarpio nuostata, leidžianti daryti išlygą netaikyti Europos arešto orderio procedūros nusikaltimams, padarytiems iki 2002 m. rugpjūčio 7 d.

Penktadienį prieš Tarybos posėdį įvykusiame Lietuvos ir Austrijos teisingumo ministrų dvišaliame susitikime, ministrai pasirašė dvišalę deklaraciją, kurioje Austrijos teisingumo ministrė Beatrix Karl įsipareigojo kelti klausimą dėl išlygos atsisakymo savo šalyje.

„Išlygos atsisakymas leistų užtikrinti, kad tokios situacijos, kaip nutiko su M.Golovatovu, daugiau nepasikartotų. “, – sako R. Šimašius.

Šiuo klausimu darbą toliau tęsia ir dvišalė teisės ekspertų darbo grupė.

Ministras Taryboje taip pat akcentavo, kad Europos arešto orderio sistema yra sėkmingai veikiantis mechanizmas, todėl reikėtų panaikinti jo taikymo susiaurinimus. Jis pakvietė visas šią išlygą turinčias valstybes ją persvarstyti. Sklandus šio mechanizmo veikimo užtikrinimas yra labai svarbus siekiant didesnio ES piliečių saugumo, efektyvaus nusikaltimų užkardymo, vieningų teisės standartų bendroje erdvėje.

Ar šios išlygos taikymas yra tinkamas, įvertinti visoms Europos Sąjungos valstybėms narėms, kurios yra ją priėmusios, jau yra rekomendavusi ir Europos Komisarė Viviane Reding.

Iš 27 Europos Sąjungos valstybių narių, šią Europos arešto orderio išlygą taiko keturios: Prancūzija, Liuksemburgas, Austrija ir Italija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min