Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ąžuolyną budina ne tik pavasaris

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jono Basanavičiaus sodybą Ožkabalių kaime ir šalia jos vešantį Tautinio atgimimo ąžuolyną aplankė ne visi 1990 metų kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signatarai.

Šįmet aplankyti savo pačių rankomis sodintų ąžuoliukų teatvažiavo vos dvi dešimtys tų, kurie 1990 metais pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą.

Vieni Signatarų giraitės puoselėtojai prieš keletą metų pasodintus ąžuoliukus atsodino naujais, nes pirmieji neišgyveno, kiti tvirtino medelius prie stambesnių kuolų, kad vėjai neišvartytų, dar kiti tvarkė vardinio jaunuolyno žemę.

Signatarų klubo prezidentės Birutės Valionytės išsakytoms viltims, kad netrukus Ožkabaliuose žaliuos visų tą istorinę naktį ant vieno svarbiausių valstybės dokumentų suraičiusiųjų savo parašus ąžuolai, nebuvo lemta išsipildyti ir šįmet. Vis dar liko nepasodinti 4 buvusių kolegų ąžuoliukai – jie iki šiol nė karto nerado laiko atvykti į Ožkabalius, o pasodinti medelį už signatarą niekas kitas negali.

Vis dėlto nė vienas iš Kėdainių miškų urėdijos į Ožkabalius tądien atvežtas ąžuoliukų sodinukas neliko nepasodintas. Susirinkusieji pasodino ąžuoliukus 1949 metų vasario 16-osios Lietuvos laisvės kovų deklaracijos signatarų garbei. Savo ąžuolėlį gojelyje įterpė ir Latvijos ambasadorius Lietuvoje Hardijs Baumanis.

Jis kartu su kitais sodinant ąžuolus dalyvavusiais savo krašto atstovais suteikė vardus 5 ąžuolams Represijų aukų giraitėje. Šie ąžuoliukai, pavadinti 1991 metų sausio 20 dieną Latvijoje vykusių kruvinų įvykių aukų vardais, auga šalia skirtų žuvusiesiems per sausio 13-osios įvykius. Čia pat atidengtas ir 1991 metų liepos 31-osios Medininkų aukų atminimui skirtas paminklinis akmuo.

„Per dvidešimt metų įvykiai tampa istorija. Užauga nauja karta, kuri tik iš istorijos sužino, kokia kaina buvo iškovota mūsų valstybių nepriklausomybė. Tai sužinoti bus galima ne tik iš vadovėlių“, – sakė Latvijos „Gegužės 4-osios deklaracijos“ signatarų klubo narys Peteris Simsonas.

Pirmadienį Lietuvos Tautinio Atgimimo ąžuolyne, užimančiame 39,4 hektaro plotą, suformuota trylika giraičių, kuriose žaliuoja daugiau kaip 8400 medelių.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Temos Pavasaris
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min