Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusijai pareikštas griežtas protestas dėl žurnalistės neįleidimo į šalį

Anot Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje V.Dražino, Klaipėdos uosto krovos kompanijos yra pagrindiniai Baltarusijos krovinių siuntėjų ir gavėjų partneriai.
BEGA nuotr. / Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje V.Dražinas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją atvykęs pasiaiškinti, kodėl Lietuvos žurnalistė Rūta Lankininkaitė nebuvo įleista į Baltarusiją, šios šalies ambasadorius Vilniuje Vladimiras Dražinas neigė interpretacijas esą taip keršijama už Baltarusijos teisingumo viceministrės Allos Bodak sustabdymą prie Lietuvos sienos.

„Aš manau, kad jokio ryšio tarp šių įvykių nėra“, – sakė V.Dražinas.

Pasak jo, atsakymus, dėl ko žurnalistė nebuvo įleista į Baltarusiją, turi pateikti Baltarusijos Užsienio reikalų ministerija.

„Apsilankiau pas viceministrą Evaldą Ignatavičių. Mes pasiaiškinome įvykį, kuris atsitiko pasienyje. Turiu apie tai pranešti Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijai. Galvoju, rytoj gausiu paaiškinimus ir tada jums galėsiu pateikti visus atsakymus“, – po susitikimo Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje sakė Baltarusijos ambasadorius.

Prieš susitikimą pareiškęs, kad Lietuvos žurnalistė „pati pasidarė išvadas“, kodėl nebuvo įleista į Baltarusiją, po jo V. Dražinas teigė, kad „izoliacijos Baltarusijoje, kaip kai kurie bando pateikti, tikrai nėra“.

„Aš turiu gauti atsakymus iš centro. Galiu tik pridurti, kad šiandien devyni Lietuvos žiniasklaidos atstovai, tarp jų ir BTV, pateko į Baltarusiją su tikslu pamatyti, kaip vyksta gyvenimas, kaip dirba valdžia, kaip klostosi ekonominė situacija. Jie ten praleis dvi dienas ir, manau, užporyt galės jums papasakoti tai, kas iš tikrųjų vyksta mūsų šalyje“, – lipšniai kalbėjo ambasadorius.

Šiuo metu Lietuvos URM žiniomis, Baltarusijoje akreditacijas turi keli Lietuvos žurnalistai. Tuo tarpu baltarusiai Lietuvoje veikia beveik be apribojimų: šiuo metu Lietuvoje laisvai dirbti gali 19 – jie gauna ilgalaikes Šengeno vizas. Vos porai akreditacijas yra atsisakyta išduoti.

Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius trečiadienį patvirtino iš Baltarusijos ambasadoriaus priežasčių neįleisti į šalį žurnalistės neišgirdęs. Pasak viceministro, Baltarusijai išreikštas griežtas protestas.

„Mes vertiname šį žingsnį kaip nedraugišką Lietuvai ir pareiškėme protestą“, – sakė E.Ignatavičius.

Viceministras pripažįsta, kad žurnalistė galėjo būti neįleista dėl politikos, kaip rengianti objektyvius reportažus iš Baltarusijos, tačiau žurnalistės neįleidimo ir Lietuvos sprendimo neįleisti į šalį Baltarusijos teisingumo viceministrės jokiu būdu nesieja.

„Manau, kad nereikia šio įvykio sieti su ES sankcijomis, kurios žinoma, kokiam skaičiui žmonių yra gautos“, – sakė E.Ignatavičius.

Primename, kad LTV žurnalistė trečiadienį buvo sustabdyta prie Baltarusijos sienos, nors turėjo galiojančią Baltarusijos vizą ir akreditaciją dirbti kaimyninėje šalyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min