Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijoje jaunieji tyrėjai pradėjo mokslinius tyrinėjimus

Litauen_001
Organizatorių nuotr. / Moksliniuose Baltijos jūros tyrimuose dalyvauja ir delegacija iš Lietuvos.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dvidešimt moksleivių iš penkių skirtingų šalių nuo šeštadienio pradėjo pažintį su Baltijos jūra iš arti.

Lydimi „tikrų“ mokslininkų ir mokytojų  šeštadienį jie susirinko burlaivyje LOVIS, kuris jų laukė Greifsvalde, Šiaurės Vokietijoje.

Prieš šią kelionę burlaivis LOVIS buvo paruoštas taip, kad jame būtų galima tlikti mokslinius tyrimus: atvežti mikroskopai, planktoniniai tinkleliai, gruntotraukis, automatinis povandeninis aparatas, kurio pagalba nufilmuotas dugno paviršiaus vaizdas tiesiogiai transliuojamas į laivo denyje esantį kompiuterį.

Šios stovyklos metu, moksleiviai, kurių amžius svyruoja nuo 15 iki 19 metų, padedami mokslininkų atliks įvairius mokslinius tyrimus. Kiekvieną dieną  paimti vandens mėginiai bus tiriami, tam kad nustatyti, kokį poveikį planktonui, žuvims, moliuskams ir makrodumbliams turi druskingumas, temperatūra ir kintantis deguonies kiekis. Šią programą papildys mokslininkų parengti pranešimai apie vykdomą ungurių ir jūrinių kiaulių monitoringą.

Paskutinę stovyklos dieną (rugsėjo 20 d.) Rostoke-Varnemundėje, Leibnico Baltijos jūros tyrimų institute, vyksiančiame seminare tema „Mokslo integracija mokykloje“, stovyklos dalyviai pristatys gautus tyrimo rezultatus.

Stovykla rengiama pagal ES projektą „Pietų Baltijos WebLab“, jo metu jūrų tyrimo institucijos iš Lenkijos, Lietuvos, Vokietijos, Švedijos ir Danijos kartu su informatikos specialistais iš Rostoko ir Klaipėdos universiteto virtualioje aplinkoje kuria laboratoriją skirtą moksleiviams.

Pagrindinis projekto tikslas yra pritraukti jaunus žmones rinktis jūrų tyrėjo specialybę ir užtikrinti mokslinių tyrimų tęstinumą. Norint sužinoti kokie gamtiniai procesai vyksta Baltijos jūroje, neužtenka vien tik virtualios aplinkos.

Kasmetinė stovykla, kurią numatomą surengti dar 2011 ir 2012 metais, yra skirta jauniems žmonėms iš arčiau susipažinti su jūrų tyrėjo darbu.

Šiais metais norą dalyvauti stovykloje pareiškė 50 moksleivių iš Danijos, Vokietijos, Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos. Pagal įvairius kriterijus, kaip moksleivio motyvacinis laiškas, pasiekti rezultatai moksliniuose tyrimuose, mokytojų atsiliepimai, buvo atrinkta 20 moksleivių. 

Iš Lietuvos stovykloje dalyvauja mokytoja Ana Lavrinovič (Vilniaus „Žemynos” gimnazija) ir keturi moksleiviai: Akvilė Gintautaitė (Palangos „Baltijos” pagrindinė mokykla), Gytis Kairys (KTU gimnazija), Ieva Savickytė (Klaipėdos Vydūno vidurinė mokykla), Mindaugas Viršilas (Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min