Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baudos pareigų nevykdantiems daugiabučių administratoriams gali siekti 6 000 litų

Daugiabutis kuriame kilo gaisras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Daugiabutis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Būsto bendrojo naudojimo objektų valdymas ir priežiūra yra ne ko nors kito, o būsto savininkų atsakomybė ir tam jie privalo steigti bendriją arba sudaryti jungtinės veiklos sutartį, tačiau lietuviai dažniausiai šią pareigą perleidžia daugiabučių administratoriams, kuriuos skiria savivaldybė. Tačiau daugiabučių administratoriai neretai savo darbą atlieką ne itin pareigingai – prastai vykdančių savo funkcijas administratorių yra nemažai, todėl nestinga ir kone visiškai neprižiūrimų būstų. Norėdama pagerinti daugiabučių priežiūros kokybę Aplinkos ministerija sieka didinti daugiabučių administratoriams už netinkamai atliekamą darbą skiriamas baudas.

Nuo 400 iki 4 000 litų

Savivaldybės paskirtas daugiabučio administratorius yra atsakingas už bendrojo naudojimo objektų priežiūrą, kuri turi būti vykdoma pagal nustatytus teises aktus. Daugiabučio administratoriui pavestas butų ir kitos paskirties patalpų savininkų apskaitos tvarkymas, bendrijos narių sąrašo ir bendro naudojimo objektų aprašo sudarymas bei metinę veiklos ataskaitos rengimas pagal numatytus teisės aktus.

Daugiabučio administratorius atsakingas ir už tai, kad patalpų ir butų savininkai būtų informuoti apie rengiamus susirinkimus. Būstų savininkų balsavimai taip pat turi būti vykdomi pagal numatytą tvarką. Juridinių asmenų registrui teisės aktų nustatyta tvarka nepateikiami ar netinkamai pateikiami dokumentai daugiabučio namo administratoriui, pagal Aplinkos ministerijos parengtą administracinių nusižengimų kodekso projektą, turėtų užtraukti baudą nuo 400 iki 2 000 litų.

Jei daugiabučio administratorius pakartotų nusižengimą, numatoma didesnė bauda – nuo 800 iki 4 000 litų.

Akivaizdu, kad yra prastai prižiūrimų namų, prastai dirbančių daugiabučių administratorių. Taigi, norėdami pagerinti daugiabučių priežiūros kokybę, ėmėmės tokių iniciatyvų, – teigė D.Matonienė.

Nuo 1 000 iki 6 000 litų

Be minėtų dokumentų tvarkymo daugiabučio administratorius privalo planuoti ir namo atnaujinimą, apie jį informuoti savininkus ir tinkamai naudoti remontui sukauptas lėšas. Jei daugiabučio administratorius nepateikia savininkams metinių, ilgalaikių namo atnaujinimo planų, netinkamai naudoja ar administruoja buto savininkų sukauptas lėšas, nesilaiko paslaugų ir rangos darbų pirkimo reikalavimų, jam numatoma didesnė administracinė nuobauda. Tokiu atveju, siūloma skirti baudą nuo 1 000 iki 3 000 litų. Jei šiuos nusižengimus administratorius pakartotų, tektų sumokėti dar didesnę baudą – nuo 2 000 iki 6 000 litų.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė teigė, kad griežtesnė daugiabučių priežiūros kontrolė yra tikrai reikalinga. „Šių pakeitimų tikslas nėra ką nors sąmoningai bausti. Akivaizdu, kad yra prastai prižiūrimų namų, prastai dirbančių daugiabučių administratorių. Taigi, norėdami pagerinti daugiabučių priežiūros kokybę, ėmėmės tokių iniciatyvų“, – teigė viceministrė.

Aplinkos ministerija primena, kad nuo to, kaip vykdoma daugiabučių priežiūra, priklauso žmonių gyvenimo kokybė. Svarbu, kad netinkamai prižiūrimi ir eksploatuojami pastatai gali pakenkti ir aplinkai. Eksploatuojami prastos būklės namai dažnai būna energiškai neefektyvūs, jų šildymui sunaudojama daugiau gamtos išteklių, o jų sandarinimu nesirūpinantys žmonės prisideda prie klimato atšilimo.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min