Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 04 24

Blogiems tėvams – švietimas, o ne bausmės?

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitime, rengiamame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, siekiama įteisinti draudimą vaikams taikyti fizines bausmes, palikti juos be priežiūros iki 7 metų, o vaikų nuo 7 iki 14 metų nebūtų galima palikti be priežiūros nuo 22 iki 6 val. ryto. Pasak Lietuvos tėvų forumo nario, psichologo Andriaus Ato, reikia investuoti į tėvų švietimą, o ne juos bausti – tik tada kažkas gali keistis.
Motina su vaiku
Motina su vaiku / „Shuterstock“ nuotr.

„Ta iniciatyva reiškia, kad prie blogo tėvo turėsime pastatyti policininką, kuris turės žiūrėti, kaip yra vykdomos tėvų funkcijos. Tai yra nesusipratimas, neteisingo mąstymo pasekmė galvoti, kad įstatymai šitą problemą galima išspręsti.  Išeitis yra nepasodinti juos (mušančius vaikus tėvus – red.) už tai, bet tokius žmones reikia mokyti“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ sakė A. Atas.

Jei yra kažkokių šalių įstatyminės normos, tai nereiškia, kad Lietuva, nekvestionuodama visų tų dalykų, turi sau tai priimti.

Nors bet kokios fizinės bausmės vaikams yra uždraustos Skandinavijos valstybėse, Islandijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir t.t., A. Atas mano, kad Lietuva neturėtų aklai sekti kitų šalių pavydžiu. „Jei yra kažkokių šalių įstatyminės normos, tai nereiškia, kad Lietuva, nekvestionuodama visų tų dalykų, turi sau tai priimti. Esame kritiškai mąstanti tauta. Kelčiau klausimą: kuri yra Vakarų Europos valstybė, kuria ir mes norėtume būti?“ – teigė A. Atas.

Vaiką galima suluošinti ir nepliaukštelėjus

Anot jo, Švedija, turi problemų dėl pliaukštelėjimo vaikui, kuris ten įvardintas kaip draudžiama fizinė bausmė.  „Pasekmė yra tokia: Europos viešbučiai nelaukia Švedijos jaunimo, nes mano, kad jis yra vienas iš labiausiai nevaldomų Europos jaunuolių grupių.“

„Nemanau, kad vaikams reikėtų pliaukštelėti, bet nenorėčiau, kad mes galvotume, kad auklėjimas yra reikalo suvedimas į tam tikrų technikų panaudojimą – pliaukštelėjai ar nepliaukštelėjai. Vaiko gyvenimą galima suluošinti ir nepakėlus balso, ir nepliaukštelėjus“, – kalbėjo Tėvų forumo atstovas.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis sako, kad numatomame įstatymo pakeitime yra kalbama apie nuolatinį smurtą prieš vaikus. „Mes kalbame apie sistemą, ne apie atskirus atvejus, kur gyvenime pasitaiko. Mes reglamentuojame smurto rūšis, kokios kartais taikomos prieš vaikus. Kad šios sistemos nebūtų, tai turi būti teisiškai reglamentuota.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius