Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bus narpliojama dar viena galima pinigų plovimo schema

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Energetikos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimų pažeidimų UAB „Visagino energetikos remontas“ (VER). Abejonių dėl bendrovės atliktų veiksmų teisėtumo Energetikos ministerijai kilo pradėjus valstybei priklausančių VER akcijų perėmimo procesą – iki šiol šias akcijas patikėjimo teise valdė Valstybės turto fondas.

Generalinei prokuratūrai pateiktas sąrašas bendrovės veiksmų, kuriuose gali būti nusikalstamų veikų ar kuriais buvo padaryta žala valstybei.

VER kartu su UAB „Termoizola N“ 2008 metų lapkričio 17 d. įsteigė UAB „Elektrėnų energetikos remontas“ (EER). Į naują bendrovę VER įnešė turto už 935 tūkst. litų ir už tai gavo kontrolinį bendrovės akcijų paketą. Tačiau šiuo metu VER priklauso jau tik 49 proc. EER akcijų. Todėl Generalinės prokuratūros klausiama, ar VER, perduodama turtą naujai įsteigtai bendrovei ir neišlaikydama jos kontrolės, nepatyrė žalos ir atitinkamai nesuteikė nepagrįstos naudos kitiems EER akcininkams.

2009 metų pradžioje VER buvo pateiktas pasiūlymas pasinaudojant pirmumo teise įsigyti „Termoizola N“ perleidžiamą 51 proc. EER akcijų paketą, tačiau tai padaryta nebuvo. Be to, „Termoizola N“ šiuo metu gali būto formaliai perleidusi visas jai priklausančias EER akcijas tretiesiems asmenims, todėl tikrieji EER kontroliuojantys asmenys šiuo metu gali būti nežinomi.

VER su EER yra sudariusi sutarčių dėl konsultacijų dalyvaujant viešųjų pirkimų konkursuose. Tokių konsultacijų reikalingumas yra labai abejotinas, o už jas VER yra įsipareigojusi mokėti užmokestį – net iki 9 proc. nuo pasirašytų sutarčių kainos. Per 2009 metus už tokias paslaugas buvo sumokėta 1,66 mln. litų.

VER taip pat buvo sudariusi jungtinės veiklos sutartį su fiziniais asmenimis, pagal kurią bendrovė mokėjo komerciniam bankui kredito įmokas. Už šį kreditą fiziniai asmenys nusipirko žemės sklypą. Iš viso VER sumokėjo 161 tūkst. litų.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min