Trečiadienis 2015.08.05
Pranešk naujieną
@Jurgita Lapienytė Žurnalistai įvaldė sparnuotą žodį. Kalba eina apie žirgus: dalijantis pyragą, taikomi dvigubi standartai. #15minlt
@Paulius Cubera Jau trečiadienį prie Lietuvos rinktinės prisijungia @JValanciunas, o ketvirtadienį #15min pateiks ir Jono mintis apie pasirengimą
@Dovydas Pancerovas Apie tai, kad turėtume daugiau kalbėti apie Lietuvą ir jos piliečius, o ne Rusiją #15minlt t.co/FJnnshc.. t.co/tgCevmb..
Daugiau orai.lt

Bus siūloma padidinti pensijas, tačiau nedidinti politikų, pareigūnų ir teisėjų algų

Daugiau nei pusę valstybės išlaidų pyrago kitąmet sudarys išlaidos socialinei ir sveikatos apsaugai.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Vyriausybė siūlo nuo 2012 metų atstatyti sumažintas pensijas.
Šaltinis: BNS
A A

Vyriausybė siūlys nuo 2012 metų atstatyti sumažintas senatvės, netekto darbingumo ir valstybines pensijas. Tačiau bus siūloma ir toliau mokėti sumažintas valstybės politikų ir pareigūnų, Konstitucinio Teismo teisėjų ir kitų teismų teisėjų algas.

Atitinkamus teisės aktus Vyriausybė siūlys priimti Seimui. Jie yra tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų, pranešė Ministro pirmininko spaudos tarnyba.

Premjeras Andrius Kubilius praėjusią savaitę sakė, kad nepaisant įtampos tarptautinėse finansų rinkose, kaip ir žadėta, nuo kitų metų bus atstatytos sumažintos pensijos, bet sumažinti biudžetininkų atlyginimai bei kitos išmokos neturėtų būti didinamos.

Didesnės nei 650 litų senatvės pensijos nuo 2010 metų pradžios buvo sumažintos vidutiniškai 5 proc. (nuo 3 iki 12,4 proc. proporcingai), o dirbančiųjų pensininkų – nuo 2,5 iki 70 proc., priklausomai nuo gaunamo darbo užmokesčio.

Nuo 2010 metų „įšaldytas“ politikų, teisėjų, pareigūnų ir valstybės tarnautojų darbo užmokestis dabar skaičiuojamas pagal sumažintą 450 litų bazinį dydį.

Be to, pareiginės algos valstybės politikams, pareigūnams, teisėjams skaičiuojamos pagal sumažintus dydžius – mažesni koeficientai pernai buvo pratęsti iki 2012 metų.

Pareiginės algos koeficientus Seimas nuo 2009 metų gegužės – nuo 4 iki 10 proc. – sumažino valstybės politikams, išskyrus merus ir vicemerus, Generalinės prokuratūros prokurorams, valstybės kontrolieriams, Seimo kontrolieriams, kitiems valstybės pareigūnams. Nuo 2009 metų rugpjūčio koeficientai jiems buvo sumažinti dar kartą: valstybės politikams – 10 proc., pareigūnams – nuo 2,5 iki 10 proc.

Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimai nuo 2009 metų gegužės buvo sumažinti 30 proc., kitų teisėjų pareiginių algų koeficientai – 12 proc., o nuo 2009 metų rugpjūčio – dar 8 proc.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 30
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt